MWC 2012: všechny novinky z Barcelony [rozcestník]

Letošní MWC odstartovalo čtyřjádrovou éru, Nokia vyhrála honbu za megapixely. Celkem bylo prezentováno na čtyřicet zásadních novinek.
MWC 2012: všechny novinky z Barcelony [rozcestník]

V posledních několika dnech vyšlo na Mobilmanii mimořádné množství článků o novinkách ze Světového mobilního kongresu v Barceloně. Abychom vám usnadnili orientaci, připravili jsme článek se shrnutím a odkazy na všechno důležité, co jsme o letošním MWC napsali.

Mezi typy operačních systémů novinek opět dominoval Android, celá řada mobilů je vybavena poslední verzí Androidu Ice Cream Sandwich. Změny ale doznal i systém Windows Phone - řeč je o verzi Tango, která umožní běh Windows Phone na méně výkonných a tedy levnějších mobilech, jako jsou Nokia Lumia 610 a ZTE Orbit. Stále rozšířenějším standardem se stává microSIM - po Applu, Nokii a Motorole osekanou SIM kartu pro některé novinky vyžadují i Sony, HTC a Panasonic.

Vedle 41MPx fotomobilu, kterým Nokia vypálila rybník všem ostatním, kteří údajně chystají "jen" 16MPx mobily, byly hlavním tahákem letošního MWC čtyřjádrové přístroje s Tegrou 3 nebo procesorem od Huawei. Trochu v pozadí tak zůstala nová generace čipsetů Snapdragon od Qualcommu s vylepšeným jádrem Krait. Jsou sice dvoujádrové, ale díky přesnějšímu 28nm výrobnímu procesu by měly být méně náročné na energii než starší dvoujádra i Tegra 3. Používá je mimo jiné HTC One S a nový Asus Transformer Pad Infinity.

Žádné větší mobilní akce se už letos bezpochyby nedočkáme, přesto ty nejzásadnější novinky pro rok 2012 jsou teprve před námi. Mobilem roku se loni v mnohých anketách stal Samsung Galaxy S II, tabletem zase Apple iPad 2. Jejich nástupci budou letos představeni až v březnu, v případě iPadu to bude s velkou jistotou přístí středu 7. března v San Franciscu, nová vlajková loď Samsungu by měla být uvedena 15. března v Amsterdamu.

Asus

Klepněte pro větší obrázek
Asus Transformer Pad 300
 

HTC

Klepněte pro větší obrázek
HTC One, rodina nových smartphonů 

Huawei

Klepněte pro větší obrázek
Huawei Ascendu D Quad

LG

Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus 3D Max

Nokia

Klepněte pro větší obrázek
Nokia 808 PureView s 41Mpx fotoaparátem

Panasonic

Klepněte pro větší obrázek
Panasonic Eluga Power

Samsung

Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Beam: mobil s projektorem

Sony

Klepněte pro větší obrázek
Nové Sony Xperie z řady NXT

ZTE

Klepněte pro větší obrázek
Čtyřjádro od ZTE se jmenuje Era

Ostatní

 Klepněte pro větší obrázek
ViewSonic představil dualSIM Androidy
Diskuze (6) Další článek: SamsungApps tipy: nová sekce pro děti

Témata článku: Apple iPad, Apple iPad (3. generace), Apple iPad (3. generace) 16GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (3. generace) 64GB 3G, Apple iPad (3. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace), Apple iPad (4. generace) 128GB 3G, Apple iPad (4. generace) 128GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 16GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 64GB 3G, Apple iPad (4. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad 16GB 3G, Apple iPad 2, Apple iPad 2 16GB 3G, Apple iPad 2 32GB 3G, Apple iPad 2 32GB Wi-Fi, Apple iPad 2 64GB 3G, Apple iPad 2 64GB Wi-Fi, Apple iPad 32GB 3G, Apple iPad 32GB Wi-Fi, Apple iPad 64GB 3G


Určitě si přečtěte