MWC 2015: Co přinese největší mobilní svátek roku

Už v neděli vypukne v Barceloně ohňostroj, který na mobilní nebe vychrlí ty nejjasnější hvězdy roku 2015. Které to budou?
Kapitoly článku

V pondělí otevře své brány barcelonský Mobile World Congress (MWC), největší mobilní svátek roku. Většina nejočekávanějších tiskových konferencí je však naplánována již na den předcházející, tedy neděli 1. března. Pojďme si teď společně projít vše podstatné, na co se můžete těšit.

Klepněte pro větší obrázek
Letošní ročník MWC 2015 bude probíhat od 2. do 5. března.

Acer

Klepněte pro větší obrázek
Acer v Barceloně chystá změny.

Acer se na MWC vydá novým směrem. Vůbec poprvé totiž představí nové modely, které poběží na platformě Windows Phone (zřejmě ještě s verzí 8.1). Nelze však očekávat, že půjde o vysoce výkonné stroje, už dříve se představitelé společnosti nechali slyšet, že Acer se v budoucnu zaměří zejména na trh s levnými přístroji.

Asus

Klepněte pro větší obrázek
Překvapí Asus podobně jako v Las Vegas?

Výroby společnosti Asus překvapivě patřily k hlavním hvězdám lednového veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Na mysli mám zejména fotomobil Asus Zenfone Zoom a Asus Zenfone 4 se 4GB RAM pamětí. Na další velkou mobilní akci pak dle některých informací chystá zmenšenou verzi druhého jmenovaného modelu. Vzhledem k uvedeným informacím ale nelze předpokládat, že se bude jednat o podobnou nálož jako v Americe.

BlackBerry

Klepněte pro větší obrázek
BlackBerry nám představí svou vizi do budoucna.

Akce kanadské společnosti je plánována až na středu 4. března, přičemž by měla mít netradiční formu snídaně. Dle výkonného ředitele BlackBerry, Johna Chena, se na ní dozvíme, jaké telefony představí tato společnost v následujících 12 měsících. Je však také celkem pravděpodobné, že jedno z nich představí již právě na této snídani. Mělo by se přitom jednat o nástupce dotykového BlackBerry Z3, který je zatím známý pod označením BlackBerry Rio.

Snídaně BlackBerry je plánována na středu 4. března.

HTC

Klepněte pro větší obrázek
Pozvánka HTC na jejich nedělní akci.

Nedělní akce HTC bude patřit k těm vůbec nejsledovanějším. Bude na ní totiž představena nová vlajková loď tohoto výrobce, HTC One M9. Sám výrobce v posledním týdnu začíná lákat na něco “HUGE” (obřího). To by přesně odpovídalo větší variantě M9, avšak někteří hovoří dokonce o tom, že by se HTC chtělo vrátit na trh s tablety. Kromě toho se potichu hovoří i o novince pro trh s nositelnostmi.

Tisková konference HTC je plánována na neděli 1. března, začíná v 16:00.

Huawei

Klepněte pro větší obrázek
Huawei láká do Barcelony Pražským hradem.

Dle posledních informací neveze Huawei do Barcelony žádný nový telefon. Vrcholný model značky Představení Huawei P8 by se totiž mělo odehrát na vlastní akci 15. dubna. Pozornost tak budou v tomto případě přitahovat zejména nové tablety (model MediaPad X2) a nesmí chybět ani nové nositelnosti. Z těch by měly být nejvýraznější jejich první 4G chytré hodinky se zakřiveným displejem.

Tisková konference Huawei je plánována na neděli 1. března, začne ve 13:30.

Lenovo

Klepněte pro větší obrázek
Lenovo začíná mířit do nejvyšších pater.

Jakýmsi černým koněm barcelonského veletrhu by mohlo být Lenovo. Jejich poslední modely totiž vypadaly i pracovaly pravdu velmi dobře a v prvním březnovém týdnu se dočkáme dalších zajímavých novinek. Navíc to vypadá, že právě Lenovo představí na veletrhu absolutně nejvíc modelů (6). Obecně se očekává nový Vibe Z3 Pro, fotomobil Vibe Shot s 16Mpx fotoaparátem a OIS a v neposlední řadě také nový phablet, jehož součástí bude i stylus, Vibe Max. Pokud se vám to i přesto zdá málo, čínská společnost by měla přihodit rovněž i novinky z oblasti nositelné elektroniky.

 

Kapitoly článku

Témata článku: , , , , , , , Acer Liquid, Acer Liquid Jade, Apple iPhone 4GB, Asus Zenfone 2, Asus Zenfone 2 (ZE500CL), Asus Zenfone 2 64GB, Asus Zenfone 2 Deluxe Special Edition, Asus Zenfone 2 Laser (5.0), Asus Zenfone 2 Laser (5.5), Asus Zenfone 4, Asus Zenfone Zoom, Blackberry Passport, Blackberry Z3, Honor Mediapad X2, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One M9,