MyCube N110: chytrý telefon pro náročné

Chytrých telefonů s operačním systémem od Microsoftu utěšeně přibývá, ale pouze jen několik z nich dokázalo zajímavým způsobem skloubit klávesnici s dotykovým displejem.
MyCube N110: chytrý telefon pro náročné

Pro Evropana neznámá společnost Cellvic má ve svém portfóliu hned několik chytrých telefonů označovaných jako MyCube. Zatím posledním modelem je N110, který byl vytvořen s ohledem na zákazníky z řad podnikatelů. 

Klepněte pro větší obrázek

Novinka využívá operační systém od společnosti Microsoft, konkrétně Windows CE.net ve verzi 4,2. Předchozí modely pod křídly Cellvic měly vlastní systém, který společnost vyvinula. Výhoda plynoucí ze zvolení tohoto systému je zřejmá – přímá kompatibilita se systémem Windows Mobile a s ní spojená nabídka "business" aplikací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Systém vysunutí klávesnice je originální

Rychlá data na výtečnou

Jedinou vadou na kráse je to, že model MyCube N110 pracuje jen v sítích CDMA 1x. Díky tomu však může i během hovoru stahovat data rychlostí až 2,4 Mb za sekundu. S využitím rozšiřujícího slotu SDIO se jeho schopnosti násobí – transfer dat prostřednictvím sítě Wi-Fi může dosahovat rychlosti až 10 Mb/s. Díky slotu SDIO může telefon pracovat i s Bluetooth příslušenstvím nebo se rychle změnit v satelitní navigátor – záleží jen na uživateli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
IrDA a SDIO port

Netradiční řešení

Srdcem telefonu je známý procesor Intel Xscale taktovaný na 400 MHz, kterému zdatně sekunduje připravená paměť o velikosti 64 MB ROM a 128 MB SDRAM. Díky rozšiřujícím paměťovým kartám SD/MMC může její velikost narůst až na 512 MB. Komfort uživatelského prostředí podtrhuje velký displej s rozlišením 240 x 320 pixelů, který zobrazí až 65 tisíc barev.

V klidovém stavu je displej zčásti překryt panelem s numerickou klávesnicí podobně jako u modelu Sony Ericsson P900, ale na rozdíl od něj se klávesnice neodklápí, nýbrž odsunuje. Výčet multimediálních vlastností telefonu uzavírá vestavěný foťáček s rozlišením 300 000 pixelů. Uživatelé s ním mohou pořizovat fotografie až do velikosti 640 x 480 obrazových bodů.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tento příštroj nám připadá zajímavý nikoli svou nabídkou funkcí, která je rovněž zajímavá, ale spíše koncepcí, jež kombinuje klávesnici a dotykový displej podobně jako Sony Ericsson P800/P900. Jak se vám konkrétně toto řešení líbí?

Ve zkratce:

 • Chytrý telefon Cellvic MyCube N110 
 • Síť: CDMA2000 1x EV-DO
 • Rozměry:  131 x 74 x 26 mm
 • Baterie: Li-Ion, 1800 mAh
 • Doba hovoru: 270 min
 • Pohotovostní doba: 180 hod
 • Displej: 240 x 320 pixelů, TFT LCD, dotykový, 65 tisíc barev
 • Operační systém: Microsoft WinCE 4.20
 • Procesor: Intel Xscale 400 MHz
 • Paměť: 64 MB ROM, 128 MB SDRAM, SD/MMC
 • Foťáček: CMOS VGA 300 000 pixelů
 • Porty: SDIO, USB, IrDA
 • Další funkce a vlastnosti: mikrofon, audio jack, MS Word, MS Outlook, Internet Explorer, Instant Messanger, Media Player, poznámky, kalendář, úkolovník a hry.
Diskuze (21) Další článek: Siemens SX1, Bluetooth a GPRS: už to funguje!

Témata článku: Sony Ericsson P800, Sony Ericsson P900, Známý procesor, Messanger, Telefon, Chytrý


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9