Další velká placka míří do střední třídy, sází na dobrý poměr ceny a výkonu. Má za necelých šest tisíc co nabídnout?
Kapitoly článku:
Se značkou myPhone jste se možná setkali před několika lety v době, kdy telefony na dvě SIM nebyly zcela obvyklým zbožím. Podle specifikací nabízely snad vše, co v té době telefon mohl umět, samotná realizace jednotlivých funkcionalit však místy pokulhávala. U dualsim modelů myPhone zůstal, nyní má ve svém portfoliu chytré telefony s Androidem. A zejména testovaný S-Line není vůbec špatný.

MyPhone S-Line na produktových snímcích
Po prvních minutách testování:
- Netradiční tvar blesku a čočky fotoaparátu
- Subjektivně tenké tělo se v kombinaci s povrchem Soft Touch příjemně drží
- Výborný displej, zvlášť na tuto cenovou kategorii
- Bez sluchátek, zato s krytem a fólií na displej
- Systém s minimem úprav a vizuálních vylepšení
- Skromná softwarová výbava není na škodu, bonusové aplikace lze odinstalovat
- Baterie má jen 1800 mAh, výdrž asi nebude nic moc
|
 | rozměry a hmotnost: 138 × 69 × 8,3 mm, 140 g displej: 4,7", kapacitní IPS LCD, 720 × 1 280, 312 PPI sítě: 2G konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4, GPS paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 1 GB, baterie: 1 800 mAh procesor: Mediatek MT6589 (4× Cortex-A7, 1,2 GHz, 28nm) operační systém: Google Android 4.2 (Jelly Bean) fotoaparát: 8MPx, video (1 920 × 1 080), autofocus, blesk |
cena: není v prodeji |
Design, konstrukce
Méně znalí uživatelé by si mohli myPhone S-Line snadno splést s HTC. Výrobce vsadil na zaoblený design, všechny hrany jsou zakulaceny stejně jako rohy. Podobnost s HTC však evokuje hlavně použitý materiál, plasty mají matnou povrchovou úpravu Soft Touch připomínající pogumování (platí pro černou variantu). Tmavá lesklá linka kolem celého těla zase může svým rozšířením na bocích trochu připomínat Samsung Galaxy S3.

Zaoblené tvary a tlačítka mimo plochu displeje, MyPhone sází na jistotu
Regulaci hlasitosti najdete na pravé straně a hlavní vypínač kousek pod ní. Takto jsou všechna tlačítka pohromadě, snadno nahmatatelná, s měkčím chodem, přesto však se zcela jasnou odezvou. Umístění v rámci boku nelze nic vytknout, na svých pozicích jsou tlačítka přesně tam, kam se poskládají prsty. Napájecí microUSB konektor je netradičně umístěn na horní straně, možná bude vyžadovat chvíli zvyku. Připojený kabel ale nezavazí a některým uživatelům může toto umístění vyhovovat více než běžnější místo na straně spodní.

Záda se soft-touch úpravou
Celá záda telefonu tvoří tenoučká krytka baterie, při snímání je vhodné dávat pozor, silnějším tahem byste ji snadno mohli zlomit. V rámci kytu zaujme originální výřez nejen reproduktoru, ale hlavně otvory čočky fotoaparátu a přisvětlovací diody, které mají tvar trojúhelníku.

Design telefonu nás prostě baví
Pod krytem se schovává rozměrově poměrně velký akumulátor. Není však nijak tlustý (kvůli vnějším rozměrům telefonu) a disponuje kapacitou 1 800 mAh. Po jeho vyjmutí se zpřístupní dvojice šachet pro SIM – primární může fungovat v režimu 2G/3G, sekundární pouze v 2G. Každý slot je kupodivu připraven na jinou velikost – zatímco primární kartu potřebovat ve velikosti microSIM, sekundární nezmenšujte, tu budete potřebovat v klasické velikosti miniSIM.

Designové detaily působí zajímavě, trojúhelníkový objektiv fotoaparátu nebo paprskovitý reproduktor
Na první pohled tato schizofrenie nevadí, pokud byste v terénu potřebovali z nějakého důvodu karty prohodit, může to být problém. Řešení pak představuje použití dvojice microSIM, z nichž druhou vložíte do telefonu v adaptéru. Případnou paměťovou kartu microSD vložíte nezávisle, její slot není baterií nijak blokován.

Dvojí velikost podporovaných SIM karet je zarážející. Pokud by sloty nebyly napevno přidělené (možnost nastavit 3G jednomu nebo druhému, jako to má např. Alcatel), pak to nemusela být nevýhoda
Po zacvaknutí krytu na své místo a promačkání telefon nijak nevrže a ani při silnějším stisku se z něj neozvou žádné zvuky. Díky zvoleným tvarům a povrchové úpravě plastů se dobře drží v ruce, netlačí ani nikde neřeže do ruky. Konstrukci nelze v tomto směru nic vytknout.

MyPhone sází na bohaté příslušenství přímo v balení
V balení najdete cestovní nabíječku. Ta jako by z oka vypadla těm, které ke svým telefonům dodává HTC. Z nadstandardního příslušenství zaujme světlý plastový kryt chránící záda a boky telefonu a ochranná fólie na displej společně s lešticím hadříkem. Sluchátka v balení chybí.
Displej
Displej na sebe strhne pozornost hned po prvním zapnutí. Na 4,7“ úhlopříčce nabídne zcela postačující rozlišení 720 × 1 280 bodů. Podle specifikace se jedná o IPS panel, má pěkné, syté barvy, jejich celkové podání je však nepatrně do modra. Barvy působí chladnějším dojmem, velmi rychle si na něj ale zvyknete, mírný studený nádech budete vnímat jen při přímém srovnání, případně pokud přecházíte z telefonu s teplejším podáním barev.
Pozorovací úhly jsou velmi široké, při větším natočení lze zaznamenat velmi malé, sotva znatelné ztmavnutí, při běžném používání si toho nevšimnete. Čitelnost na slunci je průměrná, mohla by být o něco lepší. V jasných letních dnech možná bude potřeba manuálně zvýšit jas naplno a nespoléhat na automatiku.

Displej je v dané cenové kategorii velmi kvalitní
Senzory a čelní kamerku najdete tradičně v okolí reproduktoru nad displejem, notifikační dioda bohužel chybí. Prostor pod displejem je vyhrazen trojici senzorových tlačítek, jmenovitě zleva se jedná o Menu, Domů a Zpět. Naposledy spuštěné aplikace vyvoláte podržení prostřední klávesy.

K telefonu dostanete průhledné plastové pouzdro
Tlačítka jsou umístěna až u spodního okraje a zejména pokud zkusíte telefon ovládat jednou rukou, může jejich stisknutí představovat krkolomný prstoklad. Mohla být umístěna výše, aniž by zbytečně zasahovala do plochy displeje. Všechna mají jasné bílé podsvícení, které směrem vzhůru mírně slábne.