N-Gage stále žije: chystají se nové špičkové hry

Kdo čekal, že vývoj her pro N-Gage se blíží ke konci a Nokia snad i zruší podporu tomuto zařízení, byl na velkém omylu. Nokia totiž představila dvě nové hry a přidala informace o dalším připravovaném titulu Rifts.
N-Gage stále žije: chystají se nové špičkové hry

Před nedávnem kolovaly zvěsti, že se Nokia rozhodla kompletně ukončit podporu N-Gage a tím i vývoj her. Zdálo se, že jsou tyto fámy pravdivé, protože na stránkách N-gage.com skutečně nepřibývaly žádné nové hry a i mnoho oznámených titulů bylo zrušeno. Nyní však sama Nokia tyto fámy vyvrátila a přichází s novinkami.

Většina titulů pro N-Gage není původních, autoři se při jejich tvorbě inspirují hrami pro PC. Tentokrát Nokia čerpala z motivů her pradávných počítačů Atari a připravila rovnou dva balíčky plné nejoblíbenějších her této platformy. Další novinka je ale původní hra a co víc, jedná se o první ryze multiplayerový titul.

Spirits Appear

Sbírej duše, bojuj se zlem a zachraň svět – tímto heslem je uvedena hra Spirits. Hlavním cílem je zachránit lidstvo.

Spirits bude masivní multiplayerová online hra (MMOG), hráč bude soupeřit nejen proti telefonem řízeným nepřátelům, ale i proti ostatním hráčům. Jediným omezujícím prvkem bude asi účet za GPRS, který při hraní může narůst do nepříjemných výšin.

 
Spirits Appear

Atari Masterpieces

Další titul zaujme hlavně pamětníky starších časů, kdy tím nejlepším v herní oblasti bylo stařičké Atari. Nokia plánuje uvést hned dva balíčky her s tím nejlepším, co Atari nabízelo. V prvním balíčku bude osm her: Asteroids, Battlezone, Black Widow, Millipede, Missile Command, Red Baron, Lunar Lander a Super Breakout. Pokud nedojde k odkladu, na trhu se hry objeví v září tohoto roku. Druhý balíček má plánované uvedení v prosinci.


Takto vypadaly některé hry na Atari

Rifts: Promise of Power:

Rifts bude strategické RPG na motivy oblíbené, patnáct let staré „pen-&-paper“ hry. Autoři slibují minimálně čtyřicet hracích hodin k jejímu zdárnému dokončení, přes 100 zbraní a mnoho nepřátel. Všechny tyto aspekty dělají z Rifts jednu z nejočekávanějších her. Hrát se bude dvěma odlišnými způsoby. Prvním bude real-time hra a druhým tahový styl. Hra by se měla chlubit 3D světem, kolem něhož se bude otáčet kamera o celých 360°.

  

Zajímavé jsou nově představené módy pro hru více hráčů, kterých Rifts nabízí skutečně požehnaně. Zde je jejich výčet: Melee (Bitka), Defender (Obránce), King of the Hill (Král kopce), Capture the Flag (Ukořisti vlajku) a Survival (Přežití). Mód Melee se dělí ještě na Battle Royal (bitva každého s každým), Elimination (likvidace), Duel a Team Battle (bitva týmů).

Hra by se měla objevit na pultech obchodů již v říjnu a podrobnosti najdete na oficiálních stránkách.

Diskuze (2) Další článek: Siemens CL75: zrcátko nejen pro ženy (test)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hry, Nokia N-Gage, Capture the Flag, Battle Royal, Herní oblast, Nov, Online hra, Likvidace, Asteroid, Odlišný způsob, Druhý balíček


Určitě si přečtěte