Na ceně záleží: přehled mobilů do 3 000 Kč

Nabídka mobilních telefonů je velmi pestrá a ne každý se v ní dokáže zorientovat. Přinášíme vám proto kompletní přehled nabídky mobilních telefonů s cenou do tří tisíc korun. Zároveň vám poradíme, který z telefonů se vyplatí koupit.
Na ceně záleží: přehled mobilů do 3 000 Kč

Po telefonech za co nejnižší cenu je největší poptávka. Není se čemu divit, nikdo nechce zbytečně utrácet a mnohým uživatelů pouze základní funkce stačí. Cena nejlevnějších telefonů se dnes pohybuje kolem dvou tisíc korun. Abyste se mohli v nabídce lépe zorientovat, připravili jsme přehled, do kterého jsme zařadili pouze telefony s cenou do tří tisíc korun.

V této cenové relaci najdeme převážně telefony z kategorie low-end, přimísily se však i starší zlevněné modely nižší střední třídy. Nabídka zahrnuje téměř třicet mobilů, mezi kterými najdeme i devět véček.

Ve výběru jsou zahrnuty telefony, které jsou běžně v prodeji. Je možné, že v některých obchodech narazíte na výprodej nějakých starších telefonů s cenou do tří tisíc. Vycházeli jsme z cen internetového obchodu Cybex.cz.

Tip: podrobné parametry k telefonům si můžete prohlédnou klepnutím na příslušný obrázek


LG: kvalitní barevné displeje

V nabídce LG najdeme dva telefony s cenou do tří tisíc korun. Lépe řečeno: tyto telefony najdeme v nabídce T-Mobilu, v běžném prodeji nejsou dostupné. Pro mnohé bude atraktivnější levnější model B2050, který se vyznačuje dobrým poměrem ceny a výkonu. Design je trochu zvláštní, ale poměrně atraktivní, příjemně kompaktní jsou rozměry telefonu a také hmotnost. V této cenové kategorii nenajdete kvalitnější barevný displej, stejně tak čtyřicetihlasé vyzvánění je vynikající. Funkční výbava zahrnuje vícepoložkový adresář, podporu multimediálních zpráv a dokonce i jednoduchý organizér. Mezi nevýhody patří zejména zkracování textových zpráv při psaní se slovníkem T9 a absence Javy.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 1 999 Kč

Zejména ženám se zřejmě více zalíbí véčko s označením C1200. Je typické svoji rudou barvou krytů doplněnou o stříbrné doplňky a kulaté zrcátko na místě vnějšího displeje. Jeho informační funkci zastupuje pouze dioda. Vnitřní displej je velký a kvalitní, vyzvánění patří rovněž ke špičce v této třídě. Opět je k dispozici vícepoložkový adresář pro dvě stě jmen a nechybí ani jednoduchý kalendář s upomínkami. Textové zprávy nejsou zkracovány. Mezi nevýhody patří zejména chybějící vnější displej a vyčnívající anténa.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 2 999 Kč


Motorola: nejlevnější mobil na trhu

Pokud je pro vás cena při výběru mobilu jedinou prioritou, pak je pro vás jasnou volbou Motorola C115. Může vás odradit trochu nezvyklým designem a velmi chudou výbavou. Displej je černobílý, vyzvánění jednohlasé, paměť pro zprávy nebo kontakty obstarává pouze karta SIM. Chybí i datové přenosy a v telefonu najdete jen pár doplňkových funkcí. Ale ta cena ... Stačí jen něco málo přes tisíc korun a můžete telefonovat.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 1 176 Kč

Minimum funkcí ve véčkovém provedení nabízí MotorolaV171. Za dva a půl tisíce korun získáte telefon, který dobře vypadá a má dokonce barevný displej. Jeho kvalita i velikost však dost pokulhává za dnešním standardem. Vnější displej chybí úplně, stejně tak paměť na kontakty i zprávy. Daleko lepší alternativou za stejné peníze je Siemens CF62, o kterém si povíme dále.

 Klepněte pro větší obrázek Cena: 2 479 Kč

Nechcete-li se spokojit s úplným základem a značka Motorola je vám blízká, potěší vás třeba model C650. Design telefonu trochu ubírá na atraktivnosti, ale není nijak výstřední. Telefon ve svých kompaktních rozměrech nabídne v této třídě poměrně kvalitní barevný displej, čtyřiadvacetihlasé vyzvánění a uživatelskou paměť o velikosti 1,8 MB. Do telefonního seznamu se navíc vejde tisíc (!) vícepoložkových kontaktů. A co víc, telefon má i vestavěný VGA fotoaparát a rozumí si samozřejmě s multimediálními zprávami. Nechybí dokonce ani datové přenosy GPRS třídy 10 a Java verze 2.0. Při psaní si ovšem musíte zvyknout na méně rozšířený slovník iTap.

Klepněte pro větší obrázek 2 860 Kč

Podobnou výbavu ve véčkovém provedení nabízí Motorola V180. Má stejný barevný displej, který doplňuje ještě vnější monochromatický displej. Paměť je stejná, nechybí ani Java, GPRS a několik doplňkových funkcí. Co však můžete postrádat, je fotoaparát. Design telefonu je strohý, ale elegantní; dojem kazí akorát vyčnívající anténa. Cena už se hodně přibližuje třítisícovému limitu.

 Klepněte pro větší obrázek 2 899 Kč


Ve druhé kapitole
si představíme levné telefony značek Nokia, Panasonic, Philips a Sagem

Témata článku: LG, Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, LG B2050, LG C1200, Motorola C115, Motorola C650, Motorola V171, Motorola V180, Nokia 1100, Nokia 2300, Nokia 2600, Nokia 2600 classic, Nokia 3100, Panasonic X100, Philips 330, Philips 350, Philips 355, Philips 530, Philips 639, Sagem myC-2, Sagem myC-3b, Samsung A800


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196