Na český trh míří další čínská značka. Tecno nabídne levné telefony ve dvou řadách

Vstoupit na náš trh s chytrými telefony se rozhodla další z čínských značek. Tecno patří k velkým hráčům zejména na rozvíjejících se trzích v Africe a Asii. České zákazníky chce zaujmout svými modely nižší a střední třídy za dostupné ceny. Tedy se stejnou strategií, na kterou u nás už vsadilo Xiaomi (se svými podznačkami Poco a Redmi), Realme, ale i mobilní „nováčci“ Oppo, Vivo a TCL.

Klepněte pro větší obrázek
Smartphony z nejvyšší řady Phantom se u nás zatím prodávat nebudou

Většina ze jmenované konkurence má výhodu ve větší obeznámenosti veřejnosti se značkou. Tecno zní pro našince naopak velmi exoticky a odkazuje spíš na taneční hudební styl oblíbený v 90. letech. Jde ale o poměrně velkého a na mnohých trzích etablovaného výrobce. Z hlediska vlastnické struktury není Tecno provázané se známým čínským konglomerátem BBK Electronics (Oppo, Vivo, Realme), patří do jiného holdingu – Transsion (ten sdružuje rodinu značek Transsion, Tecno, iTel, Infinix a další).

Tecno vyrábí (nebo si svými OEM partnery nechává vyrábět) chytré telefony, tablety a zařízení pro internet věcí. V telefonech a tabletech používá operační systém Android s vlastní nadstavbou HiOS. Dále se výrobce zaměřuje na oblast fotoaparátu, zejména softwarové zpracování obrazu a jeho vylepšování pomocí umělé inteligence. Vývoji a výzkumu pro Tecno se věnuje 1 600 zaměstnanců, firma má i vlastní obrazovou laboratoř Taivos.

Klepněte pro větší obrázek
Tecno bude chtít zaujmout střední třídou, tohle je model Camon 18 Premier
Tecno Camon 18 Premier 8GB/256GB Tecno Camon 18 Premier 8GB/256GB
nabízí 14 obchodů za ceny od 6 790 Kč
Srovnat ceny na Živě

Portfolio smartphonů Tecno je rozděleno celkem do pěti řad: Phantom, Camon, Spark, Pova a Pop. Vlajková řada je Phantom, Pop je naopak naprostý základ. Na českém trhu se pro začátek počítá se střední a nižší střední třídou Camon a Spark. Konkrétně budou v první vlně do prodeje uvedeny modely Tecno Camon 18 Premier, Camon 18, Spark 8, Spark 8 Pro a Spark 8T. Později mají přibývat i další modely.

Do prodeje se chystají tyto modely:

  • Tecno Camon 18 Premier (8 + 256 GB) ... 8 999 Kč
  • Tecno Camon 18 (6 + 128 GB) ... 4 499 Kč
  • Tecno Spark 8 Pro (4 + 128 GB) ... 3 999 Kč
  • Tecno Spark 8T (4 + 64 GB) ... 3 499 Kč
  • Tecno Spark 8 (4 + 64 GB) ... 2 999 Kč

Tecno vyvinulo teleskopickou makro čočku pro fotomobily:

Diskuze (11) Další článek: Jak na Androidu změnit výchozí aplikace. Pomůže jednotný seznam, ale musíte zabrousit i do detailů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , Pova, Spark, Afrika, Tecno, Značka, Tecno Spark, Transsion, Camon, Levný telefon, Čínská značka, Model, Český trh, Tecno Camon, Telefon, Teleskop, Pop, Asie,