Na EKG už nemusíte do nemocnice. Stačí chytrý řemínek pro Apple Watch

Postup je jednoduchý. Posaďte se, uklidněte se, přiložte palec na řemínek KardiaBand a na displeji Apple Watch spusťte měření EKG. Výsledek uvidíte za 30 sekund. Optický senzor srdečního tepu integrovaný v samotných hodinkách vás sleduje neustále a pokud aplikace vyhodnotí riziko, upozorní vás a aktivně vám nabídne test prostřednictvím přesného senzoru na řemínku.

Společnost AliveCor se pochlubila, že její KardiaBand je první příslušenství pro Apple Watch schválené americkou FDA jako zdravotnické zařízení (přitom uživatel nepotřebuje dovolení lékaře zařízení používat). Technologie dříve dostupná pouze v lékařských zařízeních se tak dostává blíže k lidem.

Použití KardiaBand je maximálně zjednodušené, aby jej zvládl i technologicky negramotný senior:

Naměřené křivky vyhodnocuje umělá inteligence. Uživatel může přímo do mikrofonu hodinek namluvit komentář o aktuálním stavu a pocitech, což dále zpřesňuje diagnózu. Výsledek lze pak snadno odeslat lékaři.

KardiaBand stojí rozumných 199 dolarů, ale za přístup k pokročilé analýze se platí dalších 99 dolarů ročně.

Via Engadget

Diskuze (16) Další článek: Volaný vás slyší před spojením hovoru. Úřady uznaly problém, ale řešení nemají

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, EKG, Apple Watch, Hodinky, Zdraví, Příslušenství, Uživatelé, Řemínek, Nemocnice, APP, Dolar, Chytrý, Nejdůležitější gadget, Zařízení, #Apple, První příslušenství, Srdeční tep, Zdravotnické zařízení, Nemoc, Přesný senzor, Optický senzor, Senzor


Určitě si přečtěte