Na konci roku bude mít mobil 4,6 miliardy lidí

Zásluhu na tom mají především rozvíjející se trhy jako je Čína, Indie a Afrika. Další čísla říkají, že mobilní internet trumfne s 600 miliony uživatelů pevné připojení.
Na konci roku bude mít mobil 4,6 miliardy lidí

Dle zprávy, kterou včera zveřejnila Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) dosáhne celosvětově počet uživatelů mobilních telefonů 4,6 miliardy, což představuje téměř 68 % populace. Naši Zemi obývá něco okolo 6,8 miliardy lidí – především tedy v rozvojových zemích. A ty stojí dle zprávy za dalším nárůstem počtu mobilních uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek
Neautorizovaný servis Nokia na předměstí indického Nového Dílí. Pokud vás zajímá jak to chodí na rozvíjejících se trzích, pokračujte kliknutím na odkaz níže

Ostatně taková Indie a Čína se už dávno ocitly v hledáčku všech velkých výrobců mobilů, kteří na tyto obrovské trhy pouští především levné mobily se základní výbavou. Na druhou stranu ale cítí svou šanci i operátoři, kteří v těchto zemích poměrne nedávno začali ve velkém rozvíjet nové technologie včetně výstavby sítě třetí generace, která se jak všichni dobře víme, vleče v ČR už léta hlemýždí rychlostí.


Klepněte pro větší obrázek

TIP: Vrakoviště mobilů? Pro chudé země často jediná možnost

Vypravte se s týmem inženýrů Nokie do Asie a Afriky a podívejte se, s čím telefonují tamější mobilmaniaci!


Ve vyspělých trzích naopak počet uživatelů stagnuje. Zpráva se ale zabývá i dostupností internetu, přičemž uvádí, že počet lidí využívající mobilní internet dosáhne na konci roku 2009 šesti set milionů. Tím zároveň pokoří hranici zhruba 500 milionů lidí surfujících přes fixní připojení. Tento růst souvisí opět se situací na rozvíjejících se trzích, jelikož například v Africe je mobil často jedinou možností jak se připojit.

Počet pevných přípojek totiž na černém kontinentu činí jedna na tisíc obyvatel. Krom potíží s dostupností pevného připojení je také v Africe vůbec nejdražší pokud vezmeme v úvahu kupní sílu obyvatelstva. Jen pro zajímavost, u nás v Evropě je to v průměru 200 přípojek na tisíc obyvatel.

Diskuze (4) Další článek: HTC HD2: nejvýkonnější smartphone všech dob oficiálně představen

Témata článku: Ostatní, Hlemýždí rychlost, Mít, MOBI, Mobil, Jediná možnost, Lid, Vrak, Neautorizovaný servis, Mil, RokŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikaceMobilní aplikace
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment