Na mobilu začnete, na PC dočtete. Prohlížeč Edge bude sdílet karty mezi Windows a Androidem

Testovací sestavení webového prohlížeče Edge přichází s novou funkcí, která uživateli umožní odesílat karty do různých zařízení. Jedná se o obdobu funkce Odeslat na vaše zařízení, kterou konkurenční Google Chrome disponuje již od roku 2019.

Funkce pro snadné sdílení stránek je aktuálně k dispozici pouze v nejnovější verzi Edge Canary. Jedná se o obvykle denně aktualizované rané testovací sestavení, určené primárně pro vyzkoušení posledních novinek. Stáhnout ho můžete nejen pro Windows, ale i pro Android a macOS.

Sdílení karet mezi počítačem a mobilem

Pokud chce dnes uživatel prohlížeče Edge otevřít právě otevřenou stránku na jiném zařízení, musí si poslat její adresu například e-mailem nebo přes jiný komunikační program. Lidově řečeno: sice to funguje, ale je to takové drbání levou rukou za pravým uchem.

Pokud chcete sdílení karet vyzkoušet v praxi, budete potřebovat na počítači Edge Canary ve verzi 92.0.873.0 nebo vyšší a na zařízení s Androidem ve verzi 92.0.870.0 nebo novější. Na jiných platformách novinka zatím není k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek 
Notifikace MS Edge na Windows

Funkce sdílení karet odešle právě otevřený web na zvolené zařízení. Na počítači stačí klepnout pravým tlačítkem myši na odkaz nebo kartu a z kontextové nabídky zvolit možnost Odeslat odkaz do, následovanou názvem cílového zařízení.

Dočtěte si článek jinde

Stránka se následně odešle do druhého zařízení se systémem Windows nebo do telefonu s Androidem. Jedinou podmínkou, aby vše fungovalo, je nutnost přihlášení obou prohlížečů ke stejnému účtu Microsoft. Jak ukazuje následující krátké video, k funkci lze přistupovat také přímo z adresního řádku.

Pokud je funkce sdílení karet povolena také v telefonu, pak příjemce obdrží upozornění, které obsahuje adresu URL, název stránky a zařízení, jež kartu sdílí. Na druhé straně Edge pro Android nabízí v nabídce Sdílet novou možnost Sdílet do mého zařízení. V dalším kroku je třeba vybrat zařízení ze seznamu a odkaz se okamžitě zobrazí v oznamovacím centru systému Windows 10.

Určitě jde o krok správným směrem, který o další kousek přiblíží schopnosti Edge současnému etalonu v podobě Google Chrome. Vzhledem k tomu, že funkce je k dispozici ve verzi Canary 92, lze předpokládat, že se dostane do stabilního sestavení s prohlížečem Edge 92 nebo pozdějším.

Diskuze (8) Další článek: Realme Buds Q2. Nová bezdrátová sluchátka s odolností IPX4 za pár stovek

Témata článku: Android, Windows, Microsoft, Desktop, Edge, Webový prohlížeč, Počítače, Google Chrome, Karta, Zařízení, Prohlížeč, Pro +, Windows a Android, Mobil, Sdílení, Funkce, Stolní počítače na Heureka.cz