Na obzoru je přepracovaná mobilní aplikace Google Home. Těšte se na automatizaci a brzy i na editor skriptů

  • Google brzy vydá vylepšenou verzi aplikace Google Home
  • Přibude záložka oblíbených zařízení i automatizace
  • Editor skriptů ve stylu Taskeru dorazí až příští rok

Protože počet zařízení v chytrých domácnostech rok od roku narůstá, musel jít Google s dobou. Na svém blogu se pochlubil novou verzí aplikace Google Home, která je přepracována kompletně od podlahy. Prioritou je příprava aplikace na nový standard Matter, přičemž verze označená jako „public preview“ bude uživatelům už za několik týdnů k dispozici k nezávaznému vyzkoušení. Jaké jsou největší novinky?

Google si v rámci nové verze aplikace Google Home vypůjčil nápady z prostředí aplikace Nest. Na domovské stránce máte nově položku Oblíbené, do nichž si můžete uložit svá oblíbené zařízení chytré domácnosti. Ostatní najdete v sekci Zařízení, popř. podobná zařízení rychle vyhledáte přes horizontální rolovací nabídku v horní části aplikace (tzv. Spaces). Při otevření aplikace navíc u všech připojených zařízení uvidíte jejich aktuální status.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace bude třídit zařízení chytré domácnosti do tzv. Spaces (Prostory)

Další nabídkou je Automatizace, ve které může po zjištěných akcích následovat patřičná reakce. Hlavní roli budou plnit různé detektory, senzory, výstupy z chytrých zařízení či aktuální čas. Jakmile bude podmínka splněna, dojde k požadovaným akcím, např. k zapnutí reproduktoru, osvětlení nebo vypnutí klimatizace. Podmíněné základní akce zatím vypadají velmi jednoduše, Google však začátkem příštího roku do aplikace přidá i editor skriptů. Google Home by tak částečně mohl přejmout funkcionalitu populární aplikace Tasker.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka editoru skriptů s podmíněnými příkazy, v závislosti na nichž budou reagovat zařízení chytré domácnosti

Ovládání zařízení chytré domácnosti bude brzy k dispozici i ve webovém prohlížeči, a to na adrese home.google.com či na hodinkách Pixel Watch. Nová verze mobilní aplikace bude v preview verzi k dispozici v následujících týdnech, přihlásit se k ní bude možné ze stávající verze Google Home.

Zdroj: blog.google

Diskuze (3) Další článek: T-Mobile zásadně překopal nabídku tarifů. Zdražil a na 5G donutí přejít každého

Témata článku: Google, , , , , , , Automatizace, MATT, Zařízení, Aplikace, Taskeru, Verze aplikace, Tasker, Skript, Verze, Matter, Editor