Na semaforu zelená nebo červená? Mapy Google pro Android zobrazí světelné křižovatky

Ne, aktuální barvy ze semaforu v Mapách Google nezjistíte, ale symbol na ně upozorňující je v nich už přítomný. Tedy jak kde a jak pro koho. Magazín droidlife.com sdílel snímky z aplikace Mapy Google, ve kterých jsou semafory u daných křižovatek zakresleny. Zatím však nemají větší funkci než tu, která upozorňuje pouze na existenci světelné křižovatky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Screeny z aplikace Mapy Google na Androidu ukazují přítomnost semaforů

K čemu je to tedy dobré? Vzhledem k relativně malé ikoně v mapě, která se ale s tím, jak se k ní přibližujete, zvětšuje, nemá zatím pro řidiče nijak velký význam. Na semafory totiž není zatím brán zřetel ani v plánování, ani v hlasové navigaci, která by na ně upozornila. Zobrazená ikona tak zatím může být užitečná alespoň pro spolujezdce, který řidiči hlídá cestu.

Jestli se Mapy Google dokáží napojit na městskou infrastrukturu, aby navigace uměla informovat i o aktuálních barvách, je otázkou. Přítomnost semaforů tak bude mít největší přínos pro uživatele Google Map v tom, že si v budoucnu budete moci vybrat alternativní trasu, na které tyto světelné křižovatky přítomny nebudou, nebo jen v omezené míře. To by mohlo ušetřit čekání v kolonách. Semafory se zatím zobrazují jen vybraným uživatelům a ve vybraných lokalitách. 

Diskuze (4) Další článek: Motorola přichystala léto plné novinek. V Česku rozšiřuje nabídku o tři modely

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Pro řidiče, Google Mapy, Zelená, Go Pro, Plánování, Aplikace, Hlasová navigace, Pro +, Semafor, Želé, Křižovatka, Mapa Google, Ikona, Světelná křižovatka, Telefony s Androidem na Heureka.cz