Na trh míří další levný smartphone pro mladé. Poco M4 5G přijde v září

Xiaomi obohacuje portfolio dceřiné značky Poco na českém trhu o novinkový model Poco M4 5G. Jde o telefon nižší třídy a zároveň levnějšího sourozence již představených Poco M4 Pro a Poco M4 Pro 5G. Na český trh vstoupí během září ve dvou paměťových variantách (4 + 64 GB nebo 6 + 128 GB) a ve třech barvách (modrá, černá, žlutá). Cena zatím nebyla oznámena, ale vzhledem k cenovkám sesterských modelů by se měla pohybovat okolo hranice 5 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek

Poco používá již osvědčený design s kontrastními barevnými plochami a výrazným pruhem okolo hlavního fotoaparátu. Záda jsou plastová s vroubkovaným povrchem, což přispívá lepšímu držení a menšímu ulpívání nečistot.

5G pro obě SIM

Velikostně jde o spíše větší zařízení s 6,6palcovým Full HD+ displejem a hmotností 200 gramů. Obnovovací frekvence displeje dosahuje 90 Hz, přepínání frekvencí (minimum 30 Hz) podle činnosti prováděné s mobilem ovládá funkce Dynamic Switch.

Klepněte pro větší obrázek

O výkon se stará procesor Dimensity 700 od MediaTeku, přidává i 5G konektivitu. Telefon je Dual SIM a 5G připojení zvládne pro obě vložené SIM karty (nikoli ovšem najednou). Poco osadilo do modelu M4 5G baterii s kapacitou 5 000 mAh, telefon podporuje dobíjení s výkonem až 18 W, příslušný adaptér je součástí balení.

Použitý fotoaparát odpovídá nižší třídě, osazeny jsou dva snímače 13 + 2 Mpx (druhý pro hloubku ostrosti), přední kamera je pětimegapixelová. Čtečka otisků leží na boku, nechybí funkce NFC.

Diskuze (2) Další článek: Jaký materiál chcete mít na telefonu? Plast a sklo jsou nejběžnější, některé značky se nebojí ani drahých kovů

Témata článku: Poco, Smartphony, Fotoaparát, Design, Nižší třída, MediaTek, NFC, Plastová konstrukce, Nízká třída, Dual Sim, SMA, Levný smartphone