Nabíjecí podložka IKEA Sjömärke promění téměř jakýkoli nábytek v bezdrátovou nabíječku

V katalogu švédské nábytkářské firmy IKEA se objevila nová bezdrátová nabíjecí podložka Sjömärke. Od většiny dostupných podložek se liší způsobem použití – lze ji totiž nainstalovat například pod desku pracovního stolu.

Pokud jste si někdy říkali, jak by bylo skvělé, kdybyste mohli nabíjet svůj telefon pouhým položením na stůl, tak právě tento produkt vám to může splnit. Dle slov výrobce umí tato podložka fungovat s téměř jakýmkoli dřevěným nebo plastovým nábytkem.

Bezdrátová nabíjecí podložka Sjömärke

IKEA má ve svém portfoliu několik produktů s integrovanou bezdrátovou nabíječkou. Výměna stolu jen kvůli nabíjení mobilu ale asi nebude pro většinu zákazníků úplně ideálním řešením, proto výrobce nabízí variantu, jež bude fungovat s nábytkem, který již vlastníte.

Sjömärke nefunguje jako většina nabíjecích podložek s podporou Qi, kde telefon nebo sluchátka položíte přímo na jejich povrch. Desku s rozměry 25 × 178 × 76 milimetrů vyrobenou z hliníku a plastu lze pomocí oboustranné pásky či čtyř vrutů přimontovat ke spodní straně desky nábytku.

Součástí je i 180 centimetrů dlouhý přívodní kabel, kterým se nabíjecí podložka připojuje k elektrické síti. Pokud zařízení připevníte na něco dřevěného nebo plastového, mělo by bezpečně přenášet elektrický náboj do přístrojů položených na druhé straně.

Jak to funguje?

K tomu, aby vše fungovalo, je nutné splnit několik podmínek. Minimální vzdálenost nabíjeného zařízení by měla být asi 8 mm, přičemž výrobce doporučuje instalovat podložku pod desky o tloušťce od 8 do 22 milimetrů.

Podle manuálu je Sjömärke „ideální k montáži na pracovní stůl, příruční stolek nebo noční stoleček, když chcete, aby nabíječky a kabely zapadly do interiéru a nenarušovaly pořádek v místnosti.“ Kromě lepicí pásky se dodává také se samolepkami pro označení místa pro nabíjení.

Svítící LED kontrolka indikuje stav nabíjení, přičemž po skončení zhasne. Z bezpečnostních důvodů nechybí kontrola teploty a výkonu. Je kompatibilní s nejnovějším standardem Qi 1.2.4, z čehož plyne, že poskytne nabíjecí výkon až 5 wattů.

Bezdrátová nabíjecí podložka Sjömärke bude k dispozici v obchodech i online v USA a dalších zemích v říjnu za cenu 39,99 dolarů, tj. cca 870 Kč. Zda bude k dispozici i na českém trhu není aktuálně známo.

Diskuze (16) Další článek: Klávesnici odstranil z App Storu, okopíroval a vydal jako hlavní novinku Apple Watch. Nyní Apple čelí žalobě

Témata článku: , , , , , Pro +, Výrobce, Podložka, Nábytek, Pracovní stůl, Stůl, Deska, Nabíječka,