Nad malými smartphony se stahují mračna. Skončí s nimi zřejmě další výrobci

Ačkoliv se mezi uživateli stále ozývají hlasy toužící po malých telefonech, o trendu trhu rozhoduje masa lidí a jak to vypadá, tak o malé telefony evidentně tolik nestojí. Vše to přitom začalo nevinně. Nejdříve se u telefonů začaly ztenčovat rámečky a s tím rostla úhlopříčka displeje, a nyní už uživatelé chtějí čím dál větší úhlopříčky, takže roste i velikost telefonů.

Od malých telefonů za poslední roky odešla spousta výrobců. Někteří se k nim zkoušeli vrátit jako například Apple s iPhone 12 mini, ale jak ukazují čísla, tyto modely se prodávají výrazně nejméně. Pak tu jsou výrobci, které se kompaktních velikostí drží do poslední chvíle, jako například Google.

Google již od první generace Pixelu razil strategii dvou velikostí. Podobně to zkoušel dokonce i v dávnější minulosti s řadou Nexus. Každý rok včetně toho loňského jsme se vždy dočkali minimálně jednoho velkého a kompaktního telefonu. Ostatně i loňský Pixel 4a měl stále sympatických 5.8“ a Pixel 5 o trochu větších 6“.

Jak to ale vypadá podle aktuálních informací, které nám ukázal i sám Google už letos s kompaktními telefony končí. Nové Pixel 6 a 6 Pro totiž přijdou s úhlopříčkami 6,4 a 6,7“. Apple údajně také letos představí poslední verzi kompaktního telefonu, takže se začíná schylovat k tomu, že malé telefony z trhu opět zmizí. Možná se však na trh vrátí časem spolu s ohebnými telefony, jako u čerstvě představeného Samsung Galaxy Z Flip 3.

Apple iPhone 12 mini je dnes jedním z nejmenších telefonů na trhu:

Diskuze (74) Další článek: Sluchátka Apple AirPods by se dala použít k odhalení dýchacích onemocnění. Nebo i jiná

Témata článku: Apple, Google, , , , , , , , Výrobce, Trh, Velikost, SMA, Telefon, Malý telefon,