Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí (přehled bleskovek)

Unikly fotografie připravovaných Siemensů - Konec podvodů, Eurotel kontroluje Premium SMS - Poslechněte si, jak vypadá podvodný telefonát. V pravidelném sobotním přehledu najdete výběr nejúspěšnějších bleskovek minulého týdne.
Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí (přehled bleskovek)

Nad Siemensem se stahují mraky a možná opravdu skončí
Ve včerejším článku deníku The Sunday Telegraph se píše, že Siemens je připraven zavřít svoji výrobu mobilních telefonů. Pokud se prý velmi rychle, doslova v hodině dvanácté nenajde zájemce o koupi problematické divize, pět tisíc lidí přijde o práci a o uvolněné místo po současné světové čtyřce se poperou konkurenční výrobci.

Unikly fotografie připravovaných Siemensů!
Kvalita obrázků je tentokrát ještě horší než v takových případech obvykle bývá, ale něco na nich snad uvidíte. Fotografie byly pořízeny zřejmě na prezentaci připravovaných telefonů Siemens, objevily se na jednom norském serveru a upozornil na ně kdosi v diskusi na Mobile-Review.

Oskarova tajná služba „Po svém“
V ceníku paušálních tarifů na webu Oskara se objevil nový řádek, který informuje o zvláštních sazbách za volání s novým a zatím nepředstaveným doplňkem Po svém. Ceny jsou platné pro volání do všech sítí a u vyšších tarifů jsou znatelně nižší než běžné sazby.

Nokia 6230i se možná přece jen objeví
Spekulace o možném nástupci manažerského mobilu Nokia 6230 možná nebyly plané, inovovaný model 6230i se možná přece jen objeví. Podle předchozích dohadů by měl být mimo jiné vybaven megapixelovým fotoaparátem a větším displejem. Nokia však žádnou takovou informaci nepotvrdila.

Konec podvodů, Eurotel kontroluje Premium SMS
V době, kdy vrcholil zájem o dárcovské SMS pro pomoc Asii, se často objevovaly návody, jak příspět a přitom utratit jen pár korun. Postupy využívaly pomalé účtování zpráv na předplacené kartě Eurotel Go. Z vánoční karty Go, která stála jen pětadvacet korun, se rychle posílalo velké množství dárcovských textových zpráv – až do doby, kdy operátor kartu zablokoval.

Žebříček: jaké mobily mají nejjemnější displej?
Ve Fóru a v diskusích se často řeší otázka nejlepšího displeje. Argumentuje se formátem, velikostí, počtem barev, jejich zářivostí a v neposlední řadě i rozlišením displeje – tedy počtem bodů na jednotku plochy. Protože tento parametr v katalogu mobilů sledujeme, po nějaké době jsem opět připravil žebříček od nejlepších mobilů k nejhorším.

T-Mobile: po víkendu MDA III a Nokia 6630 za výbornou cenu
Do nabídky T-Mobilu se na pondělí 17. ledna chystá smartphone Nokia 6630 a komunikátor MDA III. O Nokii jsme toho už napsali dost, na MDA III se stále jen těšíme; zatím jsme jej netestovali. Buď má T-Mobile s Nokií velmi dobrou distribuční smlouvu, nebo nás příští týden čeká globální cenotřesení.

Poslechněte si, jak vypadá podvodný telefonát
Český Telecom zveřejnil záznam telefonátu, kterým musí projít člověk, co si nedá říct a pod vidinou výhry zavolá na drahé číslo. Hlasový konverzant jej za šedesát korun za minutu provází nabídkou, kde se tlačítky telefonu volí věk, pohlaví a další údaje. Telefonát na nahrávce trvá přes čtyři minuty a přijde tedy na tři sta korun.

Sony Ericssonu se daří jako nikdy před tím
Společnosti Sony Ericsson se narozdíl od konkurenčního Siemensu daří. Svědčí o tom zpráva s ekonomickými výsledky za loňský rok. V průběhu roku 2004 se společnosti podařilo prodat celkem 42,3 milionu kusů mobilních telefonů, což je oproti 27,2 milionu prodaných kusů za rok 2003 působivý nárůst. Pokud srovnáme pouze poslední kvartály těchto let, narostl prodej o 56% na 12,6 milionu kusů.

Siemens jedná s LG o prodeji své mobilní divize
Objevil se další střípek do mozaiky dění kolem mobilních telefonů Siemens. Podle ekonomického týdeníku WirtschaftsWoche německý výrobce jedná s korejskou značkou LG o možném prodeji své mobilní divize. Konkrétní článek WirtschaftsWoche jsem na webu nenašel, informace ale převzala agentura AFP.

Váš názor Další článek: Recenze LG F2100: první mobil s 3D vyzváněním (přehled článků)

Témata článku: Siemens, Ostatní, MR, Nokia 6230, Nokia 6230i, Nokia 6630, T-Mobile MDA III, Přehled, Střípek, Mrak, Blesk, BLE, Pře


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40