Nahlédněte do nového Apple Storu v Bangkoku. Vypadá jako obří houba

Apple je známý svým zájmem o moderní architekturu a snahou vytvářet šokující stavby. Příkladem může být jeho sídlo Apple Park v kalifornském Cupertinu, ale i mnoho značkových Apple Storů po celém světě. Jeden nový se právě teď na konci července otevírá v Bangkoku.

Jde v pořadí o druhý Apple Store v thajské metropoli, stojí v sousedství obchodního centra Central World poblíž obchodní ulice Ratchaprasong. Stavba na kruhovém půdorysu má výrazné organické tvary a připomínat může obří houbu nebo velký roztažený deštník. Apple kombinuje své oblíbené materiály dřevo a sklo.

Budova je třípodlažní, nejnižší patro se zázemím prodejny a místem pro individuální schůzky leží pod úrovní země. Kolem středového „kmene“ se vine točité schodiště do prvního patra. I do vrchního patra lze vstoupit zvenčí z úrovně nadzemní dráhy. Zatímco přízemí slouží jako klasická prodejní plocha se stoly a produkty, v prvním patře najdeme navíc místo pro workshopy se širokoúhlou obrazovkou a židličkami. V novém obchodě nazvaném Apple Central World najde práci celkem 130 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Vnitřní displej Samsungu Galaxy Z Fold 2 přijde o výřez. Nahradí jej průstřel

Témata článku: Apple, Apple Park, Apple Store, Prodejny, Showroom, Houby, Cupertino, Bangkok, Deštník, Patro


Určitě si přečtěte