Namluvte si e-mail do mobilu: přizpůsobeno

Firmě GCWare nestačilo, že je služba GCVoice světovým unikátem. K dnešnímu dni spouští novou vylepšenou verzi, která umožňuje personalizaci uživatelů.
Namluvte si e-mail do mobilu: přizpůsobeno
Firmě GCWare nestačilo, že je služba GCVoice světovým unikátem. K dnešnímu dni spouští novou vylepšenou verzi, která umožňuje personalizaci uživatelů.

V prosinci jsme vás informovali o službě GCVoice, kterou provozuje firma GCWare. Tato služba, umožňuje pomocí mobilního telefonu s WAPem namluvit emailovou zprávu. Hlasová zpráva se po té pošle na emailovou adresu příjemce, jako zvuková příloha ve formátu WAV.

Sliby se plní nejen o vánocích

Ihned po spuštění služby představitelé firmy GCWare slibovali, že v blízké době bude služba vylepšena o možnost personalizace. Co slíbili, to dodrželi. A tak je posílání hlasových zpráv pomocí GCVoice mnohem jednodušší a hlavně rychlejší. Už není nutné emailovou adresu zdlouhavě vyťukávat na maličké klávesnici mobilu, ale můžete si vybrat z předem vytvořeného seznamu. Mimoto si může každý uživatel tuto službu v mnoha dalších směrech přizpůsobit k obrazu svému. A co je hlavní? Stále je to zadarmo.

Novinky u GCVoice 1.1

Takže, pojďme se na jednotlivá vylepšení podívat pod drobnohledem. Než začnete nových služeb využívat, je třeba se na GCVoice zaregistrovat. Překvapující je, že není potřeba zadávat žádné osobní údaje - stačí zadat přístupové jméno a heslo, k základnímu nastavení patří i jazyk pro komunikaci. K dispozici je mimo češtiny i angličtina, neboť uživatelé této služby jsou z velké části také ze zahraničí.

Následuje nastavení parametrů pro odesílání zprávy, které řeší nedostatek předchozí verze - anonymitu odesilatele. Pokud nejste zaregistrováni, chodí každá zpráva z adresy noreply@gcvoice.com, což je v podstatě anonymní a příjemce zprávy se jméno odesilatele dozví až z vlastní hlasové zprávy. Registrovaní uživatelé si však nyní mohou zadat název svojí emailové adresy, kam jim bude moci příjemce zprávy ihned poslat odpověď. Je to sice řešeno trochu komplikovaně přes nutnost zřízení virtuální emailové adresy s koncovkou @gcvoice.com, ale svůj úkol to splňuje. Mimo zadání zpáteční adresy máte možnost definovat předmět těchto zpráv a také vlastní textový obsah každé zprávy.

Nejlepším vylepšením je však možnost vytvoření vlastního seznamu kontaktů. Každý kontakt může obsahovat mimo emailové adresy také „kamennou“ adresu a telefonní číslo adresáta. Ale to už je nadbytečný luxus, který zatím nemá opodstatnění.

Personalizovaný WAP

Po správném nastavení všech parametrů GCVoice na webu můžete přistoupit k vlastnímu používání služby na WAPovém mobilním telefonu. Po přihlášení na adresu je nutné zadat uživatelské jméno a heslo - proto doporučuji volit minimální délku těchto údajů. Po nezbytném ověření si již vyberete ze seznamu adresu příjemce, potvrdíte název předmětu zprávy a už můžete diktovat svůj vzkaz.

Na jednu wapovou stránku se vejde maximálně 15 adres a mohou být seřazeny dle jména nebo podle samotné emailové adresy. Toto je také možno nastavit v nové personalizované podobě.

Kde na to berou peníze

Služba GCVoice je kompletně zdarma, platíte pouze za připojení k WAPu. Tyto poplatky ovšem nejdou do kasy provozovatele této služby. Z čeho je tedy GCVoice živ? Projekt je v plné výši financován českou firmou GCWare, která se zabývá vývojem řešení pro mobilní Internet v oblasti location based services a unified messaging; konzultačními a vývojovými službami v oblasti grafických informačních technologií a databází. (GCWare = Graphics, Consulting, Software). V oblasti konzultačních a vývojových služeb byly v letech 1999 a 2000 příjmy společnosti z 85% tvořeny na projektech v zemích EU a USA. Cílem služby GCVoice je zviditelnění firmy na trhu. Na progresivním nápadu ukázat možnosti společnosti GCWare a ověření zpětné vazby uživatelů na tuto konkrétní aplikaci.

Další rozvoj služby bude záviset na spoustě obchodních okolností a především na zájmu uživatelů. Dle vyjádření zástupce společnosti GCWare Tomáše Orlíka je již vyřešena případná otázka technologie zúčtování. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet bezplatnost této služby. Snad ji nepotká stejný konec, jako SMS Gate. Tu provozovaly společnosti Mobil Media a.s. a CS Software, spol. s.r.o., ale 15.února ji museli zastavit kvůli nenalezení funkčního obchodního modelu.

Diskuze (9) Další článek: Sagem MW 959 a MW 979: dvojí útok na GPRS

Témata článku: Ostatní, E-mail, Orlík, MOBI, MobilŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Akční rubačka Godfall možná dorazí také na Playstation 4

Akční rubačka Godfall možná dorazí také na Playstation 4

Next-gen akce se možná přece jen podívá i na uplynulou generaci konzolí.

Michal Maliarov
SpekulaceAkce
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály