Náramková dvojčata Band 6 v ČR. Vyberte si mezi ex-sourozenci Huawei a Honor

Huawei a Honor patřily dlouhou dobu pod jednu střechu a to se odrazilo i na společném vývoji mnoha produktů. Začátkem letošního roku se Honor z Huawei vydělil, ale kompletní osamostatnění je běh na delší trať, protože vývoj produktů má minimálně roční předstih před uvedením na trh, u technologicky náročnějších produktů to může být i delší doba.

Není proto překvapením, že v nabídce obou značek nadále nacházíme (a zřejmě ještě několik dalších měsíců nacházet budeme) velmi podobné, nebo i takřka identické produkty. Nejnovějšími dvojčaty jsou chytré náramky Huawei Band 6 a Honor Band 6. Oba už jsou v prodeji, Honor stojí 1 290 Kč, maličko prémiovější Huawei 1 490 Kč. Rozdíly jsou pouze kosmetické (v barvách řemínků a materiálu těla), funkčně jsou náramky prakticky shodné.

Oba modely se pohybují někde na hranici chytrého náramku a polochytrých hodinek – to kvůli jejich výraznému 1,47palcovému AMOLED displeji obdélníkového tvaru a rozlišení 194 × 368 bodů. Blíž než k loňské generaci svých náramkových předchůdců (Honor Band 5, Huawei Band 4 Pro) tak mají k podobně koncipovaným hodinkám Honor Watch ES, resp. Huawei Watch Fit, které jsou aktuálně jen o několik stokorun dražší.

Voděodolnost a dvoutýdenní výdrž na baterii

Ale zpět k novým náramkům: vzájemně se liší pouze barvou. Huawei má metalický povrch těla v růžovo-zlaté a černé barvě, Honor si vystačí s černým plastem. U Huawei můžeme vybírat mezi černým, oranžovým a růžovým silikonovým páskem, Honor nabídne černou, růžovou a šedou variantu. Poslední funkční rozdíl panuje v počtu měřicích fitness režimů – Honor disponuje deseti, Huawei poskytne až 96 nejrůznějších sportů.

Klepněte pro větší obrázek
Základní vlastnosti Huawei Bandu 6 | Foto: Huawei

Další vlastnosti už jsou společné. Oba náramky se hodí k plavání, mají vodotěsnost 5 ATM. Z chytrých čidel jmenujme krokoměr, senzor srdečního tepu TruSeen 4.0, kontinuální měření okysličení krve (SpO2) a monitoring spánku TruSleep 2.0. Drobným bonusem náramku Huawei Band 6 je funkce sledování hladiny stresu (TruRelax) s návodem dechových cvičení pro zklidnění organismu.

Displej náramků poslouží také k zobrazování notifikací přicházející na spárovaný smartphone. Pomocí náramku můžete také dálkově ovládat spoušť fotoaparátu nebo zapínat a pauzovat hudbu v přehrávači i ve streamovacích službách. Hlavním benefitem náramků je výdrž na jedno nabití po dobu až dvou týdnů, při náročnějším používání alespoň 10 dní. Náramky se dobíjí na dvoupinové magnetické kolébce dodávané v prodejním balení.

Seznamte se s chytrým náramkem Honor Band 6:

Diskuze (11) Další článek: Apple nabídne placené podcasty. Platit budou nejen posluchači, ale i tvůrci

Témata článku: Honor, Huawei, Chytré náramky, Nákup a ceny, Hodinky, 5 ATM, Voděodolnost, Huawei Band, Náramek, Vývoj produktu, Huawei Watch Fit, Česká republika, Honor band, Band, Produkt, SOUR, Dvojče, Střecha, Chytré náramky na Heureka.cz