Natáčejte jako profík. Nové aplikace od Applu propojí a synchronizují kamery z více iPhonů najednou

Apple spolu s novými iPady Air a Pro představil i dvě nové aplikace, které jsou úzce propojeny a pomohou posunout kvalitu a možnosti natáčení videí na iPhonech a iPadech. Jedná se o aplikace Final Cut Pro for iPad 2, a hlavně Final Cut Camera.

Final Cut Camera je profesionální aplikace od Applu určená k natáčení videí. Nabízí pokročilejší a přehlednější prostředí než klasická aplikace fotoaparátu. Uživateli nabídne více informací a má širší možnosti manuálního nastavení. Přehledně zde vidíte nastavené rozlišení, formát či kvalitu videa a snadno lze přepínat objektivy fotoaparátu, měnit expozici, ISO, vyvážení bíle či rychlost závěrky. Aplikace funguje zcela samostatně, ale úplně nový rozměr dostane ve spolupráci s druhou zmíněnou aplikací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Final Cut Camera je bezplatné pokročilá aplikace pro natáčení videí přímo od Applu.

Final Cut Pro for iPad 2 je přepracovaná populární střižna pro tablety od Applu, která se dočkala mnoha novinek včetně podpory tužky Apple Pencil Pro. V rámci našeho článku je však zásadní její nová funkce Live Multicam. Ta dovolí živé bezdrátové připojení až 4 dalších zařízení se zapnutou kamerkou Final Cut Camera. Může přitom jít jak o iPhony, tak iPady.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Funkce Live Multicam v novém Final Cut Pro dovolí připojit až 4 zařízení se zapnutou kamerkou Final Cut Camara, jejichž obraz naráz živě uvidíte na iPadu a kamerku každého z nich můžete i rovnou obsluhovat.

Záběry z nich se pak v zobrazení Multicam přehledně seřadí do čtvercové matice a vy vidíte živý záznam ze všech připojených zařízení naráz. Z pohodlí velké obrazovky iPadu pak můžete každé zařízení obsluhovat, zoomovat jeho obraz, měnit expozici, vyvážení bílé, hloubku ostrosti či provádět jiné úpravy. Výhodou je, že po nahrání se všechny pořízené záběry samy vzájemně synchronizují na stejný čas a je možné je v aplikaci Final Cut Pro for iPad 2 rovnou zeditovat.

Apple tak znovu ukazuje, že i s jeho iPhony a iPhony lze dnes natáčet jako s profesionálními zařízeními. Uživateli takto stačí jen iPad, několik iPhonů a má k dispozici kompletní filmařský setup, se kterým může naráz natáčet scénu z různé perspektivy. Nepotřebuje k tomu přitom vůbec počítač. Aplikace Final Cut Camera bude zdarma ke stažení v AppStore později na jaře. Stejně tak i Final Cut Pro for iPad 2, u této aplikace si ale Apple účtuje předplatné 129 Kč měsíčně, či 1 290 Kč ročně.

Představení aplikací Final Cut Camera a Final Cut Pro for iPad 2:

Diskuze (2) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s příběhy, hlasový kecálek Buz a cestování v karavanu

Témata článku: Apple, , , , , , , Kamera, Profík, Nová aplikace, AppStore, Aplikace,