Navigace Mio Moov S555: Vzpomínáme (megatest)

Diskuze čtenářů k článku

Ivan  |  09. 09. 2010 21:58

No, ja som len nastrcil kabel do drziaku z opacnej strany a vsetko funguje ako ma. Prísne vzaté, z elektrikárskeho hladiska je to lepšie riešenie, pretože náhodné zachytenie napájacieho káblu sa neprenáša priamo na miniUSB konektor navigácie... Asi to mal výrobca v úmysle, ked skoro priame pripojenie nahradil slučkou. Navigáciu som ešte nezapol a som teda zvedavy, či sa ako odchovanec iGo a TomTom vobec niekam dostanem

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
sklamany  |  29. 07. 2010 13:38

Musím sa pridať do zástupu nespokojných, táto navigácia bola mojou prvou a po hodine maturovania a špekulovania som mal chuť ju yebnúť o stenu...ovládanie a práca s mapou sa mi zdalo komplikované, ťažkopádne a nelogické, občas to celé zamrzlo, displej niekedy nereaguje, nevýrazné farebné spracovanie, z toho plynúca zlá čitateľnosť displeja za svetla, slabý reproduktor (kto už by si cezeň prehrával audio súbory???) a to napájanie... No proste sklamanie. Najviac som sa ale vyzúril pri plánovaní trasy. Pripisoval som to ale mojim (ne)skúsenostiam s navigáciami, ale ako vidím z recenzie aj príspevkov samotných, chyba asi nebude vo mne...Takže milý Mio putoval naspäť do škatule a teraz odpočíva na polici. A najväčším negatívom je to, že som to dostal do daru. Tak mi je blbé vrátiť to, predať alebo jednoducho vyhodiť...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Josef  |  06. 05. 2010 22:30

Plně podporuji názor o nepovedeném zařízení.

Mám S555 a od počátku mám s tímto zařízením problémy.

Ve svém příspěvku se zaměřím na nedostatky protože právě tyto podstatně znehodnocují jinak zajímavé řešení finálu a jak výrobce nebo dodavatel v reklamě nabízí, profesionílního výrobku. Cítím se podveden a vážně uvažuji o tom, že to vyhodím.

Několikrát jsem toto zařízení reklamoval pro chybnou funkčnost SW. Vždy jsem přiložil seznam SW závad. Vždy mi to servis vrátil s vyjádřením: "Přístroj byl testován prostředky MIO a nebyly nalezeny závady". Ze strany servisu to hodnotím jako neprofesionální výmluvu nebo až sprosté odmítnutí. Chtěl bych vidět machra (také programuji a ne málo), který otestuje uživatelský program programem nebo tzv. prostředkem. Funkčnost, spolehlivost ale také to, je li SW např. uživatelsky přátelský se nedá otestovat jen tak nějakými prostředky. Jsou SW, např. letecká a zabezpečovací zařízení ..., které se testují speciálními SW ale MIO určitě takové prostředky nepoužívá. To by se jim nejen navyplatilo, není to jednoduché a ani se to v této třídě použití zařízení nedělá.
Domnívám se, že toto zařízení má takové množství nedostatků a chyb, že je mohu směle označit jako velmi nepovedené až šmejd. Jak jsem uvedl aktivně programuji a pokud bych pustil něco takového mezi své uživatele tak mohu svou živnost zabalit.

Abych neplival jen nekonkrétně jedovatou slinu, tak několik příkladů:

HW:
Konektor externího napájení a USB - vymyslet to, to musela být hlava. Co je nám, kteří jsme si to již koupili, platné že to bude v některé další sérii změněno, nebo nám tato zařízení MIO dodatečně vymění?
Dotyková obrazovka nereaguje zcela spolehlivě na dotyk. A uvedu příklad. Představte si hustý provoz na dálnici, jde se 130, musíte hlídat okolí, do toho drzé náklaďáky, máte toho někdy plné ruce. A to nemluvím o hustém městském provozu. Potřebujete např. jen zesílit zvuk. Ono to reaguje až na potřetí a někdy i hůře. Takové zařízení, které odvádí pozornost od řízení vozidla, je ve vozidle nebezpečné.

SW MIO:
Souhlasím s tím, že v navigaci jsou problény. Mám konkrétní zážitky, že cíl cesty je tzv. na dosah jen přejet most (přes který se jezdí) a přístroj Vás žene na obchvat. Nebo mě to nutilo projet areálem nemocnice. Mohu popsat řadu dalších případů.
Do přístroje jsem nahrál seznam klientů z mobilního telefonu. V zařízení MIO mám dva samostatné po sobě jdoucí, řádně setříděné seznamy. V každém jsou jiní klienti. Teď v tom hledejte. Nezkoušejte to za jízdy.
Na české klávesnici mi chybí "Š,š" - ono se tam už ani nevejde. Je alternativní možnost použít "S,s". Ale když už to děláme a na reklamách se holedbáme profesionalitou a kvalitou?
V manuálu se píše, že zvukový doprovod pro navigaci a při telefonování se nastavuje samostatně. Je to zcela přirozený a logický požadavek. Na mém přístroji je zesílení zvukového doprovodu společné. Teď si představte např. hustý městský provoz. Zvukový doprovod navigace je ztlumený - tady to známe. Do toho vám někdo zavolá, pokoušíte se zesílit zvuk a ono to na poprvé, na podruhé, ... nejde. Není to náhodou také nebezpečné. Raději telefonuji klasicky. Na co jsem si to tedy koupil? Testovací prostředky MIO, jak to asi otestují?

MIO More:
Je to hrůza. Již dlouho jsem nepracoval s takovým .... raději nebudu hledat vhodný terminis ...
První maličkost. Zkuste to spustit když nejste na síti. Hlásí systémové chyby typu chybí disk a pod. nebo to vůbec nejede, nic nehlásí a nejde to schodit, jen přes správce procesů.
Po spuštění, se sítí, běží asi interní proces ale nic to nehlásí. Nevíte co se děje. Pracuje to, nebo se to kouslo. Tento stav trvá někdy řádově až desítky minut. Pokud otevřete jiné okno a následně např. další, pak některé okno zavřete v okně MIO More zůstanou části jiných oken. Tvůrci zřejmě zapomněli na pravidelný Refresh okna MIO More.
Tento program má řadu dalších nedostatků. Mohl bych vypočítávat a vypočítávat. Je to prostě hrůza.
Tento program označuji, bez váhání, za uživatelsky přímo nepřátelský.

Mohl bych dále vypočítávat další a další nedostatky jak zařízení MIO tak i servisu.
Závěrem musím ještě říci, že boj jak s prodejcem tak i se servisem jsem vzdal. Každá rekamace mě stojí spostu drahoceného času, nervy a hloupé dohadování (kdyby jste to slyšeli jaké stupidnosti se vydávají za argumenty a ty výmluvy ...). Prodejce se toho chce zbavit už má peníze, vymlouvá se na servis a servis se chová "servisově" a testuje a testuje prostředky MIO.

Doporučuji --- Nekupujte to ---

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Roman  |  17. 05. 2010 18:44

Souhlasím! Patřím k těm, kteří hledali náhradu za C710. Bohužel, aniž bych se seznámil se zkušenostmi uživatelů, předpkládal jsem, že s555 bude stejně vydařený model. Moje zklamání je nepopsatelné. Tato navigace je prakticky nepoužitelná. Nejen pro faktické nedostatky v návrhu obslužného SW, ale i pro hw nedostatky. Navigace přepočítává novou trasu někdy i 10 minut. Reklamace nepomohla. Vyjádření autorizovaného servisu bylo takové, že závada byla odstraněna nahráním nového sw a reakční čas je normální. Nakonec jsem rezignoval a používám starou dobrou c710. Bohužel, neaktuálnost map mě nutí poohlédnout se po novém modelu. Nevím jakém, vím pouze to, že MIO to nebude v žádném případě a každému radím po zkušenostech, které jsem získal, aby se MIOu vyhnul velikým obloukem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Thomasios  |  08. 02. 2010 20:36

Poznámka k TMC RDS: Nevím kde se vzala informace o tom, že není k příjmu zpráv RDS potřeba externí anténa. Anténa podobně jako u Mio Moov 370 potřeba je, jediný rozdíl je, že se připojuje prostřednictvím konektoru USB. Tento fakt je jasně uveden i v oficiálním návodu, v české i anglické mutaci.
Zapojení konektoru mini usb je standardní: pin 1 +5V, pin 5 GND, pin 4 antena, piny 4-5 propojeny odporem 1.5 ohm. Pozn.: pin 4 standard usb nepoužívá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
patrik  |  05. 09. 2009 10:14

Prodám tuto navigaci. Pokud má někdo zájem volejte 604600001, nebo patros@post.cz, Frýdek-Místek
Dám ji za 5900,-
Je úplně nová. 2 roky záruka. Jen ze zadu je malá rýha. Nepatrná. Nevím, kde se mi to stalo. Jinak bez škrábance.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
jari  |  02. 09. 2009 11:16

Absolutně nepovedená navigace...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Stef  |  08. 11. 2009 18:20

Potvrzuji, hrůza. A Mio More Desktop 2 vůbec ne funguje! Kdo produkuje takový šmejd! A takhle sladce popisují klady této navigace.Je naníc!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Peter  |  20. 08. 2009 09:26

Toto je jedna z najhorsich navigaci ake som kedy videl osobne ju vlastnim a som vrcholne nespokojny.Zhrniem to do tychto bodov ktore su v slede ako ma napadaju.

1.Preco je vo vyhladavani diakritika a tym padom je tam vela zbytocnych klaves.
2.Preco musim volit stat pri vyhladavani predchadzajuce mio to nemalo
3.Hruba neprehladna ciara zviraznujuca trasu je absolutne neprehladna pri viacerych smeroch a pruhoch.
4.Nevyrazne pismo a informacie o trase su takmer neviditelne.
5.Naco mi je sirokouhly displej ked si musim otvarat zvlast okno na informacie o trase a tych par % displeju je totalne nevyuzite
6.Je ovela pomalsie ako predchadzajue mio so zlou Latency
7.Nemoznost zadat cislo domu pri ciely.
8.Slabe mapy aj po upgrade som nenasiel ani ulicu na hlavnej ceste
9.Zle vyhladavanie POI bodov a zobrazovanie na mape

Toto je iba zopar bodov ktore ma napadli.Bohuzial musim skonstatovat ze tuto navigaciu aspom HMI alebo nazvem to aj GUI robil totalny amater(sam robim dotykove displeje aj navrhujem uz 2 rok tak viem comu sa vyhnut a co naopak tam pridat).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
M  |  21. 08. 2009 06:29

Dovolím si jen pár komentářů:
1. diakritiku při zadávání adresy nemusíte použít, stačí zadat "nadrazni" nikoliv "nádražní"
2. ve všech nových verzích vybíráte stát, protože u nových verzí (updatovaných map nebo Mio M řady) jsou mapy rozděleny po jednotlivých státech, ne jako jeden celek
3. to je individuální
4. totéž
5. při pohledu na mapu vidíte více informací ve svém okolí
6. výpočet trasy je mírně pomalejší díky více vrstvám, které zařízení přepočítává (nicméně není to x krát, ale spíše o %)
7. do zadávání adresy zadáváte ve formátu "holandska 8 brno" - tedy číslo zadáváte také. Pokud jej navigace nenajde, znamená to, že nejsou v podkladech do výrobce map. Zkuste zadat "holandska 8" a můžete si vybrat tu správnou ulici, nemusíte zadávat ani město.
8. můžete prosím napsat jakou? Pro Slovensko jsou mapy ve verzi 2009.03 - nejnovější dostupné od Xahaxu, pro ČR je TeleAtlas 2009.09, tedy také ten nejnovější.
9. body zájmu se hledají jednodušeji, než jinde, nemusíte vybírat typ atd. ale stačí zadat jen "shell brno" a najde všechny shellky v Brně, nebo můžete hledat podle typu "čerpací stanice" a pak seřadit podle vzdálenosti, typu nebo ABC".

Mio Spirit je odlišný od ovládání starších navigací nebo konkurenčních, proto je první dojem možná rozpačitý, nicméně například vyhledávání adresy je shodné jako když vyhledáváte na internetu na mapy.cz.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
CZECH NEWS CENTER | 21. 08. 2009 10:04

Předchozí připomínky docela ilustrují i moji zkušenost - ono to nějak jde, problém je jen přijít na správný postup, který je bohužel mnohdy trochu komplikovaný.

Ad 1) Výtka tady podle mě směřuje spíš ke zbytečným tlačítkům s diakritikou, kvůli kterým musela být menší ostatní tlačítka. Když v Miu vyhledávám prostřednictvím Google, je to mnohem pohodlnější, protože tam je běžná klávesnice bez diakritiky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
rudy  |  21. 08. 2009 12:27

8.mapy xahax su to najhorsie co existuje pre SK,takze mu celkom verim

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JUPI  |  21. 08. 2009 21:33

A v cem jsou ty mapy Xahax tak spatne, kdyz maji nejlepsi pokryti a vyrabi je vlastne Garmin?
Ja Spirit ze zacatku taky nechapal. Dokonce jsem ani nedokazal jak najit adresu na mape. Pak jsem se ale oprostil od zazitych zvyklosti ala Navigon ci TT (ac zrovna tento pouzivam) a prisel jsem na to, ze v MIO Spirit je vse daleko jednodusi a hlavne da se k jedne funkci dostat vice zpusoby a to prorozenymy zpusoby. Dokonce jsem si pak zapnul zpet Glide-Touch.
Rekl bych, ze to je stejne jako prechod z starych MS Office na nove. Zcela jine a "nelogicke" ovladani a nakonec kdyz se uzivatel oprosti tak zjisti, ze je to super prostredi a super prirozene.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ub  |  04. 09. 2009 13:08

Garmin ZIADNE mapy nevyraba. Xahax je firma vlastnicky prepojena s firmou Conan, ktora je na Slovensku oficialnym distributorom Garmina. Conan vyraba mapu SK Roads pre Garmina. Xahax je zrejme taky mensi tunelik, aby sa dalo predavat data aj inym firmam, ale data (mapy) od Xahax (pre Mio a dalsich) su nezrovnatelne horsie ako tie od Conanu (pre Garmina) - zrejme politika.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MV  |  22. 08. 2009 22:07

Zkuste najít ulici Koniklecová. Mě to nešlo.Umělo to najít pouze Kobližnou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JUPI  |  23. 08. 2009 10:45

Zkus napsat za jmeno ulice carku a za ni po mezere mesto. Tak jak se hleda napriklad na www.mapy.cz.
Priklad:
Masarykova, Brno

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
CZECH NEWS CENTER | 24. 08. 2009 11:20

Na Mapy.cz žádnou čárku psát nemusíte. Vyhledávání v řádku je super, ale potom musí výrobce myslet na všechny alternativy zadání a musí je dokázat zpracovat. Jinak mu totiž hrozí, že uživatelé nepochopí: že musí zadat čárku, že souřadnice je nutné zadat v jednom konkrétním formátu. Na pohled jednoduché a lidské zadání v řádku se tak stane komplikovanějším než postupné vyplňování formuláře stát, město, ulice, číslo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
M  |  24. 08. 2009 20:57

Ani v Mio Spirit software psát čárku nemusíte.
Příklad: "Holandská 8, Brno" můžete zadat ve vyhledávání jako:
1. "holandska" (najde 12 Holandských v ČR, můžete seřadit podle abc nebo vzdálenosti a vybrat Brno)
2. "holandska br" (najde Holandskou v Brně a Havlíčkově Brodě)
3. "br holandská" (najde Holandskou v Brně a Havlíčkově Brodě)
4. "holandska 8" (najde Holandskou 8 v Brně, Praze a dalších 10 Holandských v ČR)
5. "holand" (najde 12 Holandských v ČR)
6. "holand br" (najde Holandskou v Brně a Havlíčkově Brodě)
7. "hola 8 br" (najde Brněnskou v Holasicích, Holandskou 8 v Brně a Holandskou v Havl Brodě)

......
Tak by se dalo pokračovat ještě dlouho
tj. vyhledávání v zařízení je opravdu jednoduché, není nutné zadávat háčky, čárky, čárky mezi ulicí a městem, ani město případně a také není důležité pořadí, jestli je první město nebo ulice atd. Zařízení vyhledává fultextově.
Výsledky lze třídit podle abecedy nebo vzdálenosti.
Navíc zařízení ukáže všechna tato místa na mapě, pokud schováte menu, tj. vidíte, kde jsou místa položena a můžete si je podle toho vybrat jako cíl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
CZECH NEWS CENTER | 25. 08. 2009 09:52

Tak ještě zkuste v článku zmíněnou ulici "Tilhonova 54", když jste zapomněl, že správné číslo je 54a.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
M  |  25. 08. 2009 16:46

Přístroj najde ulici, ne číslo popisné (54a).
Žádné zařízení není dokonalé, a není jednoduché napěchovat do zařízení všechny varianty zadání adresy.
Totéž se ale stane při vyhledání "Tilhonova 54" v MioMap 2008.
Jak je to u jiných výrobců bohužel nemohu momentálně porovnat.

Zadávání adresy je každopádně jednodušší, jakmile si na to člověk zvykne, je to rychlejší, než klasické psaní do políček ulice, čp, město...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MIO4U  |  25. 08. 2009 18:46

V TomTomu nelze zadavat pismena u cisel domu. U IGO 8 taky. V Garminu asi taky ne, ten ma ale vubec problem najit nektera mesta ci mestske casti jako napriklad Sobesice (Garmin XT Turisticke mapy v3).

Vyse uvedene neni haneni jinych produktu, respektuji je a uznavam, ale kazdy ma nejake sve hodnoceni cehokoliv a pravo na svuj nazor.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Romstar  |  25. 08. 2009 19:34

Zdravím, asi máte mylné informace, protože u Garminu najdete skoro všechny adresy v ČR a to jak čísla popisná tak orientační.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MIO4U:CZ  |  26. 08. 2009 10:06

Mylnou urcite ne, protoze je to moje vlastni zkusenost ze vcerejska, kdy jsem se potreboval podivat na okoli cache v tamnich mistech. Mozna jsem jen nepochopil ovladani a jde to, ale proste Sobesice me to nenaslo. Navic zakres okoli v tom miste taky nebyl zcela realny, ale o tom tato diskuze neni.
Spise by me tedy zajimal postup jak nekdo nasel Sobesice u Brna v Garminu XT mobile Turisticke mapy V3.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Warek  |  26. 08. 2009 10:41

Inu mozna to bude tim jak je to temer v Brne, i Google bere Sobesice jako mestskou cast Brna

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MIO4U:CZ  |  26. 08. 2009 13:41

Kralovo pole je v pohode. Sobesice je jiz normalni sidlo, jako napriklad Ostopovice. Nekde je proste error

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pavel  |  16. 08. 2009 08:54

Tak já mám C710+,hodně moc jezdím a už bych rád něco nového(nebo alespoň mapy)Tak co si sakra mám koupit?Všude píšou že MOOV je špatný,tak čekám na Spirit,ten je taky špatnej,já budu chodit snad pěšky Teď jsem viděl v Makru tu 400,ale nepamatuju na typ (mapy)tak že by tu?Jenže tu přetane zase Mio podporovat,že?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
vsp  |  16. 08. 2009 11:33

Já mám C520, a po zhodnocení aktuální nabídky (zvlášť tedy MIO) jsem si koupil novou baterku do C520

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MIO4U:CZ  |  17. 08. 2009 08:54

Prvni MOOV meli problemy v planovani tras, skrze nezpevnene cesty, zejmena na Slovensku. Neco bylo diky algoritmu v programu a neco diky mamapm Xahaxu. To vse uz by melo byt OK. M400 (Tatu) maji novou verzi MIOMAP2009 (neplest ze Spirit).
JInak i konkurence neni bez chyby, napriklad vcera me TomTom tahle na kruhaci v protismeru kruhace. V Brne. Posledni mapy z verze 830.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pavel  |  21. 08. 2009 21:13

Na tu M400 jsem koukal v Makru neni draha a vypadala pohledově pěkně,jenže co je to platný když ji Mio zase přestane podporovat.Začínám uvažovat o Garminu ty doživotní aktualizace mě docela berou,jenže jsem zvyklej na Mio(možnosti nastavení).Kdyby něco takovýho udělalo Mio.Jooooo a TT?Koupil jsem si 730 a fičela za týden zpět.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Romstar  |  22. 08. 2009 14:05

Zdravím, tak si kupte Garmin nuvi 765 Lifetime a není ci řešit a jako bonus mimo jiné získáte možnost plánování tras na pc atd.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pavel  |  05. 09. 2009 12:11

Jo přesně to je navi co si chci koupit.Nemáte ji náhodou?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
prying  |  27. 09. 2009 22:02

Mám jako ty 710+ což je parádní navi. Minulý týden jsem si koupil 765 Lifetime a jsem ź ní opravdu nešťastnej. Rád bych se vrátil k Miu, ale přesně jako ty jsem z jednotlivých příspěvků a recenzí trošku zmaten.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MV  |  14. 08. 2009 18:20

Takže tuto navigaci jsem si koupil a vyzkoušel.V desktop aplikaci chybí všechno co se týče Německa, Polska, Česka a Rakouska.Takže k ničemu. Dopravní vysílání chytla jenom jednou. Zapojení navigace na autonabíječku vymysleli asi v NDR. Ulice ač na mapě jsou neuměla vyhledat. Po dlouhém stahování jsem upgrejdnul ovládání za novou verzi. Navigace jela ještě cca 1 den a pak už se neustále kousala a přestala navigovat. Na všechno bych si zvykl, ale tohle překonat nešlo. Popvrvé v životě jsem něco šel vrátit. Akceptoval jsem nějaký stornopoplatek a vše nakonec považoval za "vítězství". Výsledek zapůjčení navigace za 1000,- kč na 1 týden.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Petr808  |  10. 08. 2009 22:43

Tak jsem pro jednoho zákazníka vzal Mio Moov S505 (chtěl nějakou novinku, která bude mít jednoduché ovládání) a je to opravdu hrůza! Ovládání velice nepřehledné, vyhledávání cílů cesty dosti nelogické a místy zavádějící, hlasová navigace také hrozná (hlavně ta stará bába s přízvukem a snad i protézou). Navíc zařízení neobsahuje všechny mapy - v paměti jsou pouze nahrané k nim příslušející licenční soubory. Chybějící mapy (např. UK, Norway, Portugal) se musí stáhnout přes příšerně lokalizovaný MioMore Desktop2, který při stahování aktualizací, nebo při jejich instalaci dočasně zatuhne a nezobrazí ani přesýpací hodiny místo šipky. Prostě vše ušito horkou jehlou (navigační software i MioMore Desktop2). Silně tuto navigaci všem zájemcům nedoporučuji a myslím, že je rozumné zůstat u osvědčených produktů typu iGo8.3 (Navon), Navigon, TomTom, Garmin apod. Pokud má Mio novou obchodní strategii, jenž spočívá ve snížení podílu na trhu, tak se jim určitě díky novým modelům podaří naplnit....
Já jsem nakonec nechal vybrat zákazníka mezi tímto Miem, Navonem, Navigonem, TomTomem a Garminem a zákazník váhal mezi TomTomem a Navigonem, ale nakonec si vzal TomToma... S505 byla prý nejhorší. Kupoval si svojí první navigaci a s navigacemi neměl žádné předchozí zkušenosti, takže nebyl zatížen používáním nějaké konkrétní značky...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
M  |  11. 08. 2009 08:07

Možná, že jde o zvyk a možná je to opravdu špatné. Nicméně u TomTomů poslední generace se opravdu nedá zvyknout na držák EasyPort, ten vás taky přivádí k šílenství.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pavel V.  |  07. 08. 2009 10:23

Dorazila mi na prodejnu navigace MIO s novym soft Spirit. Panove, strasny. Absolutne neituitivni ovladani. Po nekolika minutach jsem to vypnul a hodil na to bobek. Nez jsem pochopil jak zadat adresu. iGO, TOMTOM a Navigon je uplne o necem jinem. Kdyby mi dal nekdo MIO zadarmo tak bych to bral jako ze se mi chce pomstit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
mark156615  |  23. 08. 2009 21:53

z toho videa to tak nevypada, naopak zda se to dost srozumitelny .. v cem je problem ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
lenoch  |  06. 08. 2009 12:00

Je to zklamání, ale
Každopádně za recenzi děkuji

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
lenoch  |  06. 08. 2009 11:58

To jste mi teda dali ránu, já jsem ji chtěl koupit.
Ještě že jsem si počkal na tu recenzi, jdu od toho.
Nejlepší asi bude osvědčené iGo 8. Jak to vidíte vy?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
LK  |  06. 08. 2009 13:41

No a jak máme vědět, co bude vyhovovat zrovna vám? Nejlepší je zajít do prodejny, osahat si oboje a pak se rozhodnout. Nic není univerzálně nejlepšího, každý má jiné preference.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Infoman  |  07. 08. 2009 11:43

U iGo je nevýhodou stále zbytečně moc vysoká cena za aktualizace map.
Slušná navigace, která má v ceně již zahrnutu pravidelnou aktualizaci map cca každé 3 měsíce bez jakýchkoli dalších poplatků a po celou dobu životnosti přístroje (což je běžně pět i více let), se dá v současnosti jako nová pořídit za cenu okolo 6000 Kč viz Garmin Nüvi 250W LifeTime.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
olakuba  |  07. 08. 2009 12:44

Proboha,vždyť na webech např.sstopar máte všechno co si jen budete přát.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Infoman  |  07. 08. 2009 19:03

Jenže to je nelegální a když máš navigaci v záruce a něco se ti na ní posere a pošleš to do servisu na bezplatnou záruční opravu a tam zjistěj, že sis nahrál nelegálku, tak máš po záruce. Kámašovi se to stalo a musel si jen díky tomu opravu zaplatit i když měl navigaci ještě v záruce. iGo8 si dělá interní záznamy o veškerých změnách map. Takže v servisu pak můžou zjistit, žes používal nelegální mapy i když tam předtím než to do servisu pošleš vrátíš ty původní.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Lukas  |  18. 08. 2009 10:51

Takže když budu mít v PC něco nelegálního tak na něj také ztrácím záruku ? To co jste napsal je blbost, pokud mám závadu na HW tak není co řešit, se SW si můžu dělat co chci

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MaPa  |  18. 08. 2009 13:34

Nekupujete si PDA s aplikací, ale "zamčené" PNA - tedy výrobek typu MP3 přehrávač. Zásahem do softwareu záruku ztracíte , stejně jako zásahem do firmware přehrávače.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Infoman  |  18. 08. 2009 19:32

Přesně tak. PNA navigace to mají často uvedeno i přímo v záručním listu tj. něco ve stylu, že SW je nedílnou součástí přístroje, a to včetně map podobně jako třeba program v automatické pračce a v případě jeho neoprávněné náhrady uživatelem to může být důvodem k odmítnutí bezplatné záruční opravy.

Jistěže podle zákona by se dalo soudit a tomu kámošovi to dokonce i drze řekli s tím dovětkem, že si může jen zkusit se s nimi začít soudit a že oni pak z něj vysoudí mnohem víc peněz za to nelegální používání map než on vysoudí z nich za to odmítnutí bezplatné záruční opravy. Navíc dokud by to nezaplatil a dokud by případně nerozhodl soud, tak by mu tu navigaci nevydali a tak to raději rovnou vzdal a za tu opravu zaplatil.

Jo tady v diskuzi dokáže dělat ramena kde kdo, ale když by na tom byl jako ten můj kámoš tak to bych ho chtěl vidět jestli by taky necuknul a raději nezaplatil

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
olakuba  |  19. 08. 2009 14:22

Ve všem máte samozřejmě pravdu ale já si tehdy koupil Mio Moov 360 a nedalo se s tím jezdit,takže jsem šel do unlocku a nějaká záruka mi byla ukradená.Bylo to moje rozhodnutí a jsem rád že jsem to udělal.IGo je super.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Radovan_  |  24. 08. 2009 10:09

Jen málokdo je ochoten se jen tak vzdát záruky u zcela nového zařízení. Většina lidí to bere trochu jinak a pokud si koupí navigaci, se kterou se nedá jezdit tak prostě žádají vrácení peněz a pokud neuspějí tak se spíš navigace zbaví prodejem a koupí si buď navigaci jiné verze nebo od jiného výrobce, se kterou se jezdit dá .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Petr K.  |  21. 08. 2009 09:40

Na tom, že by na něm vysoudili peníze za neoprávněné užívání mapy nevidím nic drzého. Je to naprosto logické a já na jejich místě bych udělal to samé.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
mark156615  |  23. 08. 2009 21:52

no tak to snad abych si radeji koupil nejaky ANDROID PDA nebo foun a do neho kopnul vysnenou navigaci ... to asi bude nejlepsi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Radovan_  |  24. 08. 2009 09:19

A nebo některého Garmina. Ty verze, které jsou označené jako Lifetime mají už v ceně aktualizace map bez jakýchkoli dalších poplatků po celou dobu životnosti navigačního přístroje. Nové aktualizace jsou k dispozici zhruba každé 3 měsíce. K ostatním Garminům, které to nemají v ceně, se dá samostatně dokoupit karta Lifetime a po registraci jedinečného HW identifikátoru navigace jsou pak taky k dispozici aktualizace map bez jakýchkoli dalších poplatků po celou dobu životnosti navigace.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Dalanik  |  19. 05. 2010 12:14

Spirit je opravdu nepovedeny. Ale nechapu jak nekdo muze uvazovat o Garminu. Ma take hrozne neintuitivni interfejs (stejne jako TomTom), navic vypada jako Windows 3.1 :) Jedine iGo/Amigo a Navigon.... dokonce se mi i NDrive a Sygic Maps libi vic nez Garmin a TomTom.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
michalis  |  29. 08. 2009 17:09

o tom zadna.mam c720 s igo8 a vAZNE jsem moc spokojeny a nemenil bych!!!cele mi to pripomina microsoft s jejich xp.vista a 7. V jednoduchosti je proste krasa.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Petr K.  |  05. 08. 2009 10:04

Osobně už nějaký půl rok spokojeně jezdím s Mio Moov 370. Tohle mi přijde jako zbytečný úpadek. Ovládání Moov je fantasticky jednoduché, přímočaré a hlavně rychlé. Grafika i mapa je střízlivá, přitom přirozeně barevná a opět perfektně přehledná. Samotná navigace je pak na úrovni ostatních značkových navigací. Stejně tak práce s TMC funguje i v ČR tak, jak má.
Přijde mi, že stačilo vychytat pár much, třeba jako zbytečně podrobný autozoom (to je na dálničních křižovatkách za trest) a sem tam trochu zmatené naváděcí symboly na víceúrovňových křižovatkách (ale to je opravdu jen vyjímka), a neměla by ta navigace chybu. Nechápu, proč začínají znovu od nuly a ke všemu tak špatně.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
rossini  |  05. 08. 2009 09:03

Uff, tak to byl čtenářský marathon

Marku, kdysi jsem nadával na MOOV a těšil se na Spirit. MIO nyní vydalo jak Spirit, tak aktualizovalo MOOV. No a s čím myslíš, že jezdím? Je to ten stařičký MOOV v novém kabátku (M400C).
Spirit byl bohužel uvolněn příliš brzy a pod tlakem. Chyběl model, který by v MIO portfoliu plnil funkci "vlajkové" lodi. Vzhledem k tomu, že jsem teď se Spiritem jezdil, nebudu se raději vyjadřovat k jednotlivým funkcím. Omezím se na konstatování, že s tímto modelem (resp. softwarem) MIO díru do světa NEUDĚLÁ. Celkový dojem z tohoto SW je opravdu - slušně řečeno - smutný.

A k článku. První "connected" model u nás byl (je) ono MOOVko, které vyhledává ze zlatých stránek a po menší úpravě i třeba z poi.cz. Jinak díky za tak rozsáhlý text.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
CZECH NEWS CENTER | 05. 08. 2009 09:50

Ano, Moov v M400 vypadal velmi svižně. Sice žádná inovativní změna, ale je to funkční a nekomplikovaná navigační aplikace.

Ano, první bylo starší Moov. Tak jsem přemýšlel o konkurentech, až jsem zapomněl na předchozí model od Mia.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
xxmz  |  05. 08. 2009 07:47

Jen aby se Mio příští rok nevrátilo s prosíkem k IGo

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Štěpán  |  05. 08. 2009 10:25

V to všichni tiše doufají :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Cheetah007  |  05. 08. 2009 15:30

Aplikace v MioMoov MioMaps 2008 a další prostě modely 3xx byla daleko lepší než celý slavný a podle výrobce maximálně intuitivní SPIRIT.nechápu proč se v tom furt hrabou,takhle zákazníky znechutí...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
mark156615  |  23. 08. 2009 21:48

me to nove prostredi vazne prijde intuitivnejsi, dokud jsem si neprecetl vas prizpevek byl jsem presvedcen ze je to krok spravnym smerem

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
MIO4U:CZ  |  31. 08. 2009 07:53

Je to jako prechod z Windows 3.1 na W98 ci MS Office na novy MS Office. Ti co to maji v rukach poprve to zboznuji. Ti co jsou zkuseni a tudiz jiz jsou i konzervativni to prijimaji s rozpaky aby pak pozdeji zjistili, ze to je opravdu dobre.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor