NÁVOD: Jak snadno naplánovat trasy pro Garmin? S pomocí mobilu to jde přímo v terénu

Celá řada hodinek a cyklopočítačů značky Garmin má navigační funkce. Běžným postup je naplánovat trasu na počítači (postup popíšeme níže), ale co když změníte plány přímo v terénu? Novou trasu si velmi rychle poskládáte pomocí smartphonu a populárních Mapy.cz. Pozor ale, v aplikaci to nejde, musíte přes prohlížeč na mobilní webovou verzi. Názorný návod najdete v galerii – na první pohled může vypadat složitě, ale v praxi uvidíte, že je vše otázkou půl minuty.

Skvělé je, že Mapy.cz kromě silnic obsahují i kdejakou polní stezku a kompletní síť turistických tras, v exportovaném souboru je i výškový profil. Pokud vaše hodinky nebo cyklopočítač podporují podrobné výškové zobrazení, můžete během trasy sledovat nejen výškový profil, který jste absolvovali, ale i profil, který je před vámi a zbývající výškové metry, které je ještě potřeba zdolat.

Mezi hodinkami umí navigovat například Garmin Fénix3, Fénix5, Fénix5 Plus, Forerunner 935/945, Instinct a další. Mezi cyklopočítači lze jmenovat Edge 130, 520, 520 Plus, 820, 830, 1000 nebo Edge 1030.

Lze použít i jiné aplikace v mobilu

V galerii popsaný způsob pochopitelně není jediný, uživatelé na blogu Garmin.cz se podělili o tipy na další použitelné aplikace: Locus for Garmin umožňuje plánování a import tras i v neplacené verzi, dále Routecourse, Gimporter nebo Komoot.

Plánování tras na počítači

Pokud dáváte přednost velkému displeji a rádi si trasy plánujete v klidu a s předstihem, jde to i přes počítač. Starší článek s využitím volně stažitelného programu Garmin BaseCamp (případně v kombinaci s trasami z Mapy.cz) najdete zde.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokud používáte Garmin Connect a líbí se vám plánování pomocí Mapy.cz, stačí stáhnout vytvořenou trasu ve formátu GPX a soubor importovat přímno do Garmin Connect v počítači.
Klepněte pro větší obrázek
Import najdete v levém menu: Trénink - Trasy - Importovat. Pozor, volba Importovat je nenápadná, na spodní hraně mapového okna pod seznamem tras a dá se lehce přehlédnout - viz. obrázek níže.

Po importu trasy do Garmin Connect je možné následně trasu nahrát do hodinek nebo cyklopočítače pomocí počítače, případně pomocí mobilního telefonu - trasy se po vytvoření zobrazí v seznamu vašich tras jak ve webové, tak i mobilní verzi tréninkového deníku Garmin Connect.

Váš názor Další článek: Samsungu s předstihem unikají hodinky Galaxy Watch Active 2 bez otočné lunety

Témata článku: Hodinky, Garmin, Tipy a triky, Návody, Sport, Pro turisty a cyklisty, Mapa, Import, Komoot, Export, MOBI, Počítač, Mobil, Plánování tras, Jak, Garmin BaseCamp, Trénink, Garmin Connect, GPX, Návod, Plánování, Trasa, Terén


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze