Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)

Nastavení mobilního telefonu pro wapování není jednoduché ani pro pokročilé uživatele. V dnešním článku naleznete důležité informace pro úspěšné zprovoznění WAPu na svém mobilu, a to u všech našich operátorů.
Návod: nastavujeme WAP na mobilu (seriál)
Kapitoly článku

Mobilní telefon, který koupíte přímo u operátora, je již s největší pravděpodobností připraven pro wapování. Vložíte-li však do telefonu SIM kartu jiného operátora, musíte provést nové nastavení připojení. To není vůbec jednoduché. Musíte znát přístupová jména a hesla, IP adresy, domovské stránky, režimy přenosu a podobně. Na následujících řádcích se dozvíte všechny potřebné informace pro úspěšné připojení.

Nastavení mobilního telefonu se může provést několika způsoby, od jednoduchého zaslání nastavení formou SMS (Sony Ericsson, Nokia), až po otrocké zadávání všech důležitých informací. Podíváme se na všechny způsoby, bude jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Všichni tři operátoři nabízí dva druhy připojení a tím i dva odlišné způsoby tarifikace a rychlosti spojení. Vlastníte-li telefon podporující GPRS, zvolte tuto možnost. Uživatelé starších mobilů se musí spokojit s vytáčeným připojením CSD.

Poznámka: Cenám za wapování se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Konfigurujeme u výrobce: Sony Ericsson a Nokia

Majitelé mobilních telefonů Sony Ericsson (i Ericsson) a Nokia mají situaci velmi zjednodušenou. Oba výrobci umožňují zaslání konfigurační textové zprávy pomocí svých internetových stránek.

Sony Ericsson (i Ericsson)
Navštivte stránky www.sonyericsson.com a vpravo vyberte Global support area. Nyní zadejte modelové označení svého mobilního telefonu (např. T39m). Na následující stránce klikněte na WAP configurator a v dalším okně vyberte zemi, v našem případě Czech Republic. Nyní zvolte operátora, jsou zde zastoupeni všichni tři. Trochu nelogicky musíte ještě jednou vybrat model svého telefonu a následně typ služby (CSD či GPRS). V posledním okně zadáte své telefonní číslo v mezinárodním tvaru a odešlete. Během pár minut obdržíte konfigurační SMS.

Nokia
Zavítejte na stránky www.nokia.com a v horní liště vyberte Support – Phones. Pak zvolte Operator Settings a vyberte WAP settings. Otevře se samostatné okno, ve kterém odsouhlasíte licenční ujednání. Nyní musíte absolvovat pět kroků: výběr země, výběr operátora, výběr vašeho mobilu, výběr služby a konečně zadání telefonního čísla. Nokii však nepochválím za aktuálnost, v nabídce stále figuruje Paegas se svou službou ClickW@P, nastavení je tedy nefunkční.

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone, Návody, Ostatní, NAS, Návod, WAP, Mezinárodní tvar, Mobil, Nejpohodlnější způsob, Seriál, MOBI, Vodafone — Heureka.czTvůrci Returnalu lákají na nové oznámení. DLC by se mohlo odhalit na The Game Awards

Tvůrci Returnalu lákají na nové oznámení. DLC by se mohlo odhalit na The Game Awards

Returnal je jednou z nejlepších novinek, které jsme si letos mohli zahrát. Studio Housemarque od něj ale ještě nedává ruce pryč.

Martin Nahodil
ReturnalSpekulace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Signál, který měl přijít, nepřišel. Hubblův dalekohled je už dva týdny off-line

Signál, který měl přijít, nepřišel. Hubblův dalekohled je už dva týdny off-line

** Hubblův kosmický dalekohled už více než dva týdny nefunguje ** Příčinou je problém s počítačem užitečného zatížení, ale skutečný problém může být jinde ** Hubblův dalekohled je ve vesmíru 31 let

Petr Kubala
HubbleNASAVesmír
Seznam hrdinů ze hry Dying Light 2 vítá Rosario Dawson v roli Lawan

Seznam hrdinů ze hry Dying Light 2 vítá Rosario Dawson v roli Lawan

Do parkourové akce přibývá další hvězdné jméno z Hollywoodu.

Michal Maliarov
Dying Light 2Video
AMD u platformy AM5 přesune piny z procesoru na desku
Lukáš Václavík
ProcesoryAMDHardware
Skládačka i slider v jednom. Koncept hybridu od Samsungu ukazuje zajímavé spojení
Martin Miksa
Flexibilní displejSkládací displejPatent