Nebojte se přejít z předplacenky na paušál

Používáte předplacené služby, ale už vás nebaví neustálé dobíjení kreditu, vysoké ceny za volání nebo nemožnost přímého spojení ze zahraničí? Nebojte se paušálních programů. V článku vám představíme a následně i doporučíme nejvýhodnější paušální hlasové tarify pro přechod z předplacených služeb.
Nebojte se přejít z předplacenky na paušál
Kapitoly článku

Dříve byly paušální programy hlavně záležitostí firemní a potom „vyvolené“ skupiny zákazníků. Pro operátory jsou ale mnohem výhodnější než předplacené služby. Na pořad dne se proto dostala myšlenka přesvědčit zákazníka o tom, že paušální program je pro něj výhodnější, a pouze reklamou to samozřejmě nejde. Paušály musí mít takové podmínky, aby uživatelé měli důvod podepisovat s operátorem smlouvu.

Předplacené karty obecně používají především lidé, kteří s mobilním telefonem začínají a nechtějí udělat krok do prázdna. S předplacenkou nejsou zákazníci povinni platit žádné měsíční poplatky. Časem ale přijdou na to, že se mobilní telefon stal normální součástí jejich života a provolané peníze stojí za zamyšlení. V tomto momentě by už měl každý začít uvažovat nad tím, není-li pro něj výhodnější volba jiného tarifu. Většinou – a často neoprávněně – už pouhá představa pravidelných měsíčních poplatků vyvolává u méně zkušených lidí děsivé pocity. Sám jsem si tímto procesem prošel, takže velice dobře vím, o čem mluvím.

Pokud se i přesto po určité době rozhodnete na paušál přejít, zjistíte, že poplatky vůbec nemusí být takovou zátěží, jakou se na první pohled zdá. Paušální programy navíc často přinášejí výhody v možnostech tarifních zvýhodnění, neomezenosti služeb, nabídce levných telefonů apod.

Volba tarifu je samozřejmě jen a jen na vás. Rád bych v následujícím článku vyzdvihnul možnosti, jaké tarify se nejlépe hodí pro přechod z předplacené karty na paušální program.


Eurotel

Eurotel nedávno představil své nové Magnetické tarify. Nabídka programů byla výrazně rozšířena, proto dnes můžeme mezi paušálními programy najít i takové, které jsou vytvořeny jako přestupní stanice mezi paušálem a předplacenou kartou.

Dříve než nahlédneme do konkrétních ceníků jednotlivých služeb, podívejme se na možnosti, jak lze jednoduše na paušál přejít:

  • Zdarma aktivací zvýhodněné Max verze některého ze standardních tarifů. Ceny budou oproti klasickým tarifům sníženy až o 29 %. Podmínkou však je uzavření účastnické smlouvy minimálně na dva roky. Bližší informace o tarifech Eurotel Max a přechodu na ně najdete zde.
  • Výběrem telefonu za zvýhodněnou cenu z nabídky Eurotelu. Pro přechod je ještě třeba zaplatit aktivační poplatek a zvolit si výši měsíčního účtu. Aktivační poplatek činí 3 564 Kč. Do konce měsíce března lze v rámci akce aktivovat některý z paušálních programů za zvýhodněných podmínek. Konkrétní informace o možnosti snížení aktivačního poplatku najdete zde. I v tomto případě je nutné uzavřít s operátorem smlouvu na používání služeb v délce dva roky. Podrobnější informace o volbě výše měsíčního účtu najdete zde.
  • Využitím nabídky Go Mobil+ získáte možnost nákupu nového telefonu za zvýhodněnou cenu. Kromě aktivačního poplatku je třeba si vybrat výši měsíčního účtu. V současnosti je v rámci akce snížen aktivační poplatek na jednu korunu. Přehled možností jak mohou vypadat vaše měsíční údaje včetně konkrétních podmínek používání najdete zde. I v tomto případě je nutné upsat se do služeb operátora na dobu dvou let.
  • Nejjednodušším způsobem je aktivovat si zdarma jeden ze standardních nebo speciálních tarifů Eurotelu. Jejich nabídku najdete zde.
Při přechodu na paušální program nabízí Eurotel možnost využití tzv. balíčku Start. V rámci něj dostanete volné jednotky na využívání nejrůznějších služeb v délce trvání jednoho měsíce zcela zdarma. Informace a počty volných jednotek najdete na stránkách Eurotelu.

Nebojte se volat

Nejvýhodnější nabídkou pro volání mezi předplacenými službami je tarif Quatro Go. Pokud vás nezajímají rozdíly mezi cenami ve špičce a mimo špičku, používáte nejspíše Original Go. Následující tabulka porovnává ceny těchto programů s cenami nejbližších paušálních tarifů Eurotel Bronz a Start.

 

Quatro Go

Original Go

Eurotel Bronz

Eurotel Bronz Max

Eurotel Start

Měsíční paušál

0 Kč

0 Kč

214,20 Kč

214,20 Kč

47,60 Kč

Volné minuty

0

0

30

30

0

SMS zdarma

0

0

0

0

0

Eurotel

7,80 Kč (špička)
3,00 Kč (mimo špičku)

7,50 Kč
5,00 Kč (po první minutě)

5,12 Kč

3,69 Kč

5,36 Kč

Ostatní mobilní sítě

11,10 Kč (špička)
9,00 Kč (mimo špičku)

7,50 Kč
5,00 Kč (po první minutě)

7,97 Kč

6,19 Kč

7,14 Kč

Pevné sítě

11,10 Kč (špička)
3,00 Kč (mimo špičku)

7,50 Kč
5,10 Kč (po první minutě)

7,97 Kč

6,19 Kč

7,14 Kč

SMS

3,70 Kč

3,70 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

1,19 Kč

Pište jako o život

Češi jsou právem jedni z nejčastějších odesílatelů textových zpráv SMS. V následující tabulce najdete srovnání předplaceného tarifu Fun Go, který je hojně využíván právě díky příznivé ceně SMS, a paušálního Eurotel SMS určeného pro všechny, kteří chtějí stále psát.

 

Fun Go

Eurotel SMS

Eurotel SMS Max

Měsíční paušál

0 Kč

214,20 Kč

214,20 Kč

Volné minuty

0

0

0

SMS zdarma

0

150 Kč

150 Kč

Eurotel

7,50 Kč

5,12 Kč

3,69 Kč

Ostatní mobilní sítě

7,50 Kč

7,97 Kč

6,19 Kč

Pevné sítě

7,50 Kč

7,97 Kč

6,19 Kč

SMS

2,00 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

Studentům

Pro mladší zákazníky, kteří ještě stále studují, nabízí Eurotel zvýhodněnou nabídku v podobě tarifu Eurotel Pohoda. Protože generace studujících využívá v hojné míře právě textové zprávy SMS, nabízíme srovnání s předplaceným tarifem Fun Go.

 

Fun Go

Eurotel Pohoda

Měsíční paušál

0 Kč

178,50 Kč

Volné minuty

0

40

SMS zdarma

0

100

Eurotel

7,50 Kč

4,17 Kč

Ostatní mobilní sítě

7,50 Kč

5,95 Kč

Pevné sítě

7,50 Kč

5,95 Kč

SMS

2,00 Kč

1,43 Kč

Pozn. V přehledu jsem vynechal speciální tarif Eurotel Individual u něhož jsou měsíční poplatky a výše hovorného závislé na mnoha dalších faktorech.

Přímo na svých webových stránkách nabízí Eurotel i jednoduchý kalkulátor pro výpočet nejvýhodnějšího paušálního programu.


Ve druhé části se podíváme, jak je to s možnostmi přechodu na paušál u T-Mobilu a Oskara. Na závěr si představíme program, který výběr tarifu značně usnadní

Témata článku: O2, T-Mobile, Vodafone, Předplacené karty, Operátoři, Paušál, Předchozí bod, Pře, Nejlevnější paušál, Original Go, Paus, Max verze, Nejlepší operátor, Quatro Go


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195