Necelá třetina Čechů platí za zboží pomocí smartphonu nebo tabletu

Necelá třetina Čechů platí za zboží pomocí smartphonu nebo tabletu

Chytrý mobil nebo tablet se stává pravidelným pomocníkem Čechů při nakupování. Ať už se to týká rozhodování o výběru produktu, nebo platbě za jeho nákup. Podle studie GfK Czech FutureBuy 2018 platí za zboží na internetu nebo přímo na prodejně 29 % lidí na nějakém typu mobilního zařízení. Mladší generace používají smartphone, starší dávají přednost tabletu. Stále jsme ale v tomto ohledu pod evropským průměrem.

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní zařízení Češi využívají k vyhledávání nejlepší ceny, k pročítání recenzí od odborníků i běžných uživatelů, k prohlížení obecných informací o výrobku a k nalezení konkrétního výrobku. Ve srovnání se světem ovšem jen menší část českých zákazníků využívá svá mobilní zařízení k platbě za nákup zboží na internetu nebo přímo na prodejně. V posledních 6 měsících takto své mobilní zařízení využilo 29 procent Čechů, evropský průměr je 48 procent.

Převážná většina Čechů stále používá k zakoupení zboží na internetu notebooky nebo stolní počítače. To se však může v blízké budoucnosti výrazně změnit. Mladší generace (Z a Y) už postupně objevují, že mobilní platby jsou rychlejší, jednodušší a nabízejí všechny dostupné způsoby platby pohromadě na jednom místě. Zároveň si ale obě generace uvědomují rizika spojená s ochranou osobních údajů.

Jak platit mobilem:

Diskuze (18) Další článek: Black Friday u Samsungu: 20% slevy na vybrané smartphony a chytré hodinky

Témata článku: Tablety, Bezkontaktní platby, Platba mobilem, Mobilní platby, Studie, GfK, Český zákazník, Generace, Převážná většina, Čech, Stolní počítač, Obecná informace, Mobilní platba, Internet, Zboží, Běžný uživatel, NEC, Třetina, Nejlepší cena, Evropský průměr, Zařízení, Dostupný způsob, Osobní údaj, Nalezení, Plát, Tablety na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment