Nechte vstoupit Velkého bratra do svého mobilu

Pokud se vám zalíbila reality show Big Brother, oceníte i doplňkové služby pro mobilní telefony. S nimi budete s „Velkým bratrem“ stále v kontaktu. Přinášíme vám kompletní přehled služeb a jejich cen. Víte, že se mobilem můžete napojit na libovolného soutěžícího a poslouchat, co zrovna říká?
Nechte vstoupit Velkého bratra do svého mobilu

Díky masové reklamní kampani slyšel o soutěži Big Brother snad každý. Reality show, ve které může každý pozorovat život dvanácti odvážlivců zavřených v jedné vile, se pomalu rozjíždí a nebude jistě nouze o zajímavé situace.

Kromě živého vysílání online na internetu, mnoha diskuzí, anket a fotogalerií se nabízí i služby pro mobilní telefon. Pokud jen patříte mezi fanoušky soutěže, máte možnost si telefon vyzdobit například tapetou s některým ze soutěžících, můžete si povídat na SMS chatu nebo si nechat zasílat informační zprávy o aktuálním dění ve vile. Anebo byste se chtěli se svým mobilem přímo napojit ne mikrofon některého ze soutěžících? Poradíme vám jak na to.

Big Brother kouká z mobilu

Fanoušky soutěže potěší možnost stažení multimediálního obsahu s tématikou Big Brother. Na této stránce jsou k dispozici ke stažení tapety se soutěžícími, logy soutěže i jejími moderátory. Kromě velkých obrázkových tapet jsou k dispozici i samostatná loga ve formě malých obrázků.


Je libo na mobil oko Velkého bratra, fotografii blonďatého svalovce nebo atraktivní moderátorky?

Pokud vám připadají statické obrázky nudné, jsou k dispozici i animace. Musíte si však dát pozor, aby jejich zobrazení podporoval váš telefon. K dispozici je také jedno video. V nabídce je i vyzváněcí melodie se znělkou soutěže. Je dostupná jako polyfonní melodie, reálný zvuk nebo jako jednohlasá melodie pro telefony Nokia.

V galerii si vyberete příslušný obrázek, video nebo melodii a po klepnutí dostanete instrukci, jak jej dostat do mobilu. Nepůjde to jinak než prostřednictvím speciální SMS zprávy s příslušným kódem. Zpráva bude sloužit k platbě, za jeden obrázek či jinou položku tímto způsobem zaplatíte 30 Kč. Po jejím odeslání dostanete wap push zprávu s odkazem na vybraný obrázek, který si následně stáhnete. Za stažená data zaplatíte podle svého tarifu.

Sdělte svůj názor celému národu

Každý den se v průběhu vysílání pořadu Big Brother budou na obrazovce promítat vzkazy od diváků. Svůj vzkaz se svým názorem, tipem či připomínkou můžete přidat prostřednictvím mobilního telefonu. Stačí odeslat SMS zprávu ve formátu BC text vašeho vzkazu na číslo 909 06 09. Zpráva bude zařazena do databáze a následně přehrána v průběhu vysílání pořadu. Pořadatel uvádí, že zprávy budou uváděny bez cenzury – otrlejší z vás proto mohou vyjádřit svůj názor bez jakýchkoli zábran. Cena jedné SMS zprávy je nastavena na 9 Kč.

Vzkazy přímo soutěžícím

Soutěžící budou bojovat o vaši přízeň a je možné, že budete mít chuť některého z nich podpořit, nebo mu naopak trochu zatopit kritikou. Opět k tomu budete moci využít textovou zprávu, tentokrát ve tvaru B ČísloSoutěžícího Vzkaz. Jedna zpráva vyjde na 9 Kč. Všechny vzkazy budou vypáleny na CD a předány soutěžícím, na webu se však neuvádí, kdy se tak stane – jestli ještě v průběhu soutěže nebo až na jejím konci.

Horké zprávy každý den

Chcete-li mít přehled o aktuálním dění ve vile, o nejdůležitějších momentech, nejzajímavějších situacích a nejdivočejších šarvátkách, využijte službu pro zasílání informačních textových zpráv. Aktivace se provádí zasláním SMS zprávy ve formátu BI na číslo 900 06 30 a platí bohužel pouze pro příjem pěti informačních SMS. Žhavé informace jsou dnes drahé, o čemž svědčí i cena 30 Kč za tuto službu. Jedna informační SMS vás tak přijde na 6 Kč.

Špionážní linka Velkého bratra

Velice zajímavou službou je Ucho velkého bratra. Můžete zavolat na speciální číslo a se svým telefonem se napojit na osobní mikrofon vybraného soutěžícího. Každý má mikrofon neustále u sebe, odkládá ho jen při spánku nebo když hrozí kontakt s vodou. Musíte mít tedy jen štěstí, že v době zavolání bude soutěžící něco zajímavého povídat. Slyšet budou jistě i zvuky z okolí. Službu jsme sami vyzkoušeli a nahráli jsme ukázkový záznam (formát MP3, 340 kB).

Poznámka: ukázkový záznam jsme nahrávali s telefonem značky Nokia do zvukového formátu AMR. Přestože do mikrofonu zjevně nemluví přímo jeho nositel, zvuk v telefonu byl poměrně zřetelný a dostatečně hlasitý. Při přehrávání v počítači byla ale hlasitost zcela minimální a museli jsme si pomoci softwarovou úpravou k zesílení. Ukázkový zvuk je proto také trochu zkreslený.

Kam že se to má vlastně zavolat? Na draze placenou linku 906 340 920, která je zpoplatněna částkou 34 Kč za minutu. Po zaznění signálu zadáte příslušné číslo soutěžícího, kterého chcete odposlouchávat. Volat můžete kdykoli, ve dne v noci.

Hlasování a loterie

Mobilní telefon se stane mocným nástrojem především při hlasování o tom, kdo ze soutěžících z vily vypadne. Hlasování se rozběhne od neděle 4. září a hlasovat se bude samozřejmě prostřednictvím textových zpráv. Ty musí mít tvar B ČísloSoutěžícího – číslo najdete na této stránce. Zprávy se posílají na číslo 906 06 09 a jedna vyjde na 9 Kč.

Do doby než se rozběhne hlasování se můžete zabavit utrácením za posílání SMS zpráv do divácké soutěže o milion korun. Stačí odpovědět na poměrně hloupou otázku, co v překladu znamená Big Brother. Odpověď musíte zavolat na číslo 906 600 609 a zaplatíte za ni 60 Kč. To není malá částka, ale nutno uznat, že šance vyhrát milion korun je tu zřejmě vyšší, než třeba ve Sportce.

Pěkně drahý špás

Nabízené služby jsou sice lákavé, ale mnoho potenciálních zájemců odradí jejich poměrně vysoká cena. Odposlechy osobních mikrofonů přes mobilní telefony tak zůstanou zřejmě nevyužity, protože 34 Kč za minutu ticha nebo úseku z rozhovoru bude chtít zaplatit jen málokdo. A pokud si bude chtít dopřát rozhovor celý, zaplatí za to několik set.

Televize Nova se chová v případě této soutěže možná až příliš komerčně. Platit se musí i za online sledování kamer ve vile na internetu a to nemalé částky. To například v Holandsku můžete sledovat dění ve vile zdarma po celý den. Tamní diváci se také mohou těšit na online sledování kamer prostřednictvím mobilních telefonů. Mobilní operátor Vodafone Netherlands nabídne jako první možnost online sledování reality show Big Brother prostřednictvím datových přenosů v síti třetí generace UMTS.

Diskuze (31) Další článek: Nokia 1600: pro nováčky to nejlepší (test)

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Online sledování, Příslušný kód, Mobil, Speciální číslo, Malá částka, Zaznění, Reálný zvuk, MOBI, Bratr, NEC


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95