Něco pro ženy. Hodinky Garmin umí sledovat menstruační cyklus

Chytré sportovní hodinky značky Garmin mají užitečnou funkci pro ženy, která umožňuje zaznamenávat informace o menstruačním cyklu do mobilní aplikace Garmin Connect. Díky tomu pak mají všechny potřebné informace přímo na zápěstí. Podobně to dělají hodinky Fitbit a Apple.

Pomocí aplikace můžete zaznamenat nejen samotnou menstruaci, ale také údaje o tom, jak probíhal zbytek měsíce. Tato služba tak najde uplatnění nejen u žen s pravidelnou či nepravidelnou menstruací, ale také u těch, které přechází do menopauzy nebo ji nemají vůbec.

Každý den sem můžete zapisovat nejrůznější příznaky, včetně fyzických změn jako je například bolest hlavy, akné nebo únava. To samé platí i o emocionálních změnách. Podle toho, v jaké fázi cyklu se aktuálně nacházíte vám aplikace bude předkládat návrhy a doporučení na vhodné potraviny, které například sníží křeče nebo vyrovnají zvýšenou hladinu hormonů. Pokud se chystáte založit rodinu, jistě oceníte předpověď plodných dnů.

Pokud budete informace vyplňovat pravidelně, získáte podrobný přehled o svém cyklu. Díky tomu budete moci lépe předpovědět, kdy menstruace přijde, kdy bude lepší vynechat trénink kvůli křečím či únavě, nebo to, čím je pravděpodobně způsoben pokles sportovní výkonnosti.

Ty správné hodinky

Zatímco v mobilu může díky Garmin Connect sledovat a zaznamenávat průběh cyklu kdokoliv, kdo si aplikaci stáhne a zdarma se zaregistruje, kontrolovat tyto údaje přímo v hodinkách mohou jen ty ženy, které vlastní kompatibilní zařízení: Forerunner 245, 645 a 945, Fēnix 5 Plus, Fēnix 6, Venu, Vívoactive 3, 4 a 4S. Pokud vlastníte některé z nich, stačí v obchodě Connect IQ stáhnout tuto aplikaci.

Diskuze (5) Další článek: Po úspěchu Apple Card chce do bankovnictví i Google. Co znamená pojem „chytrý účet“?

Témata článku: Chytré hodinky, Hodinky, Garmin, Sport, Fitbit, Venu, Zen, Bolest, Příznaky, NEC, Cyklus, Žena, Garmin Connect, Menstruační cyklus, Pro +, Aplikace, Plod, Menstruace, Akné, Výkonnost, Sledovat, Chytré hodinky Fitbit na Heureka.cz