Nedají si oddych ani na Štědrý den. Nové Xiaomi Play bude k dostání v 11 barvách

Xiaomi připravuje další smartphone, samotné představení si však naplánovalo přímo na Štědrý den. Někdy mezi pojídáním kapra a rozbalováním dárků bude světu představeno Xiaomi Play. A, i když název naznačuje cosi „o hraní“, herní smartphone ve stylu Black Shark to rozhodně nebude. Slovo Play (na propagačních materiálech též značeno jako P.L.A.Y) spíše naznačuje smartphone střední třídy s multimediálním využitím.

Xiaomi na ukázkových plakátech telefon ukazuje z přední a zadní strany, pokud si však do celé skládačky přidáme i informace a fotky z certifikačního úřadu TENAA, můžeme si dát dohromady slušný obrázek. Telefon o rozměrech 148 × 72 × 7,8 mm dostane 5,84" LCD displej s rozlišením 2 280 × 1 080 pix (poměr stran 19:9) a vycentrovaným kapkovitým výřezem pro 8Mpx selfie. Na zadní straně se díváme na 12Mpx fotoaparát, který bude pravděpodobně doplněn ToF kamerkou. Váha celého zařízení má být přesně 150 gramů.

O výkon se postará 2,3GHz osmijádrový čipset, zřejmě Helio P30, který bude doplněn 3, 4 nebo rovnou 6GB operační pamětí. RAMky budou spárovány s 32, 64 nebo 128GB úložištěm. Počítá se i s podporou dvou SIM karet, nevyměnitelná baterie bude mít kapacitu 3 000 mAh. V telefonu poběží Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 10.

Redakční představení Xiaomi Mi 8 Lite:

Zajímavý je i výčet samotných barevných variant. Xiaomi Play se nespokojí jen s černou a bílou, telefon bude k dostání hned v 11 barevných odstínech! Mimo zmiňovaných bude v prodeji i v modré, červené, žluté, růžové, zelené, fialové, zlaté, stříbrné a v šedé barevné variantě. 

Via Weibo

Diskuze (7) Další článek: Některé iPady Pro jsou už z výroby ohnuté. Apple tvrdí, že nejde o problém

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , , , , , , Barevný odstín, Multimediální využití, Tena, Zadní strana, Titulní strana, #Xiaomi, Dostání, Oddych, Propagační materiál,