Nejdražší iPhone na světě. Za 100 tisíc dolarů dostanete zlato, diamanty i mechanické hodinky

Solarius Zenith iPhone 11 Pro od ruské společnosti Caviar cílí na hodně movité zákazníky. Cena tohoto modelu totiž začíná na hranici sta tisíc dolarů, pokud si však navýšíte paměť a zvolíte model 11 Pro Max, dostanete se ještě o 20 tisíc výše. Za cca 2,75 milionu Kč získáte unikátní kousek.

Z čelní strany zařízení příliš změn nepoznáte, to hlavní je zezadu. Caviar vzal běžně prodávaný telefon a jeho záda udělal z 24karátového zlata, které je vykládáno 137 diamanty. Aby toho nebylo málo, jsou zde i mechanické hodiny s 19 kameny a s nejsložitější možnou komplikací, tedy tourbillonem (CVR ELT3350A), který umí kompenzovat rozdíly chodu v různých polohách, protože jeho setrvačka a krok se pravidelně otáčí.

V balení najdete i speciální nástroj ve tvaru imbusového klíče, kterým musíte hodinky pravidelně natahovat. Součástí balení je i rychlonabíječka nebo bezdrátová sluchátka AirPods Pro s unikátní černou povrchovou úpravou.

Stojí to ale za ty peníze? Server Ranker vypočítal, že za cenu tohoto iPhonu si můžete pořídit např. osobního bodyguarda na celý rok, zakoupit luxusní SUV Porche Cayenne nebo postavit slušnou chatu.

Když se na to ale podíváte s nadhledem, budete vlastnit skutečně originální kus. V každé paměťové variantě vznikne jediný kus.

Švýcarské hodinářské firmy turbillony osazují také jen do těch nejdražších hodinek, které mnohdy překročí milionu korun. Otázka tak je jen ta, zda má smysl investovat tolik financí do elektroniky, která bude už na podzim „zastaralá“, protože ji nahradí novější model iPhonu. Máte-li o jeden ze šesti kousků zájem, můžete si jej zakoupit na stránkách výrobce. Vtipné na tom je, že výrobce v případě nespokojenosti nabízí i vrácení peněz.

Šlechta mezi iPhony na videu:

Diskuze (9) Další článek: iPhone Slide Pro: Fantastický koncept, který Apple nikdy nevyrobí

Témata článku: Apple, iPhone, Hodinky, Kuriozita, AirPods, Luxus, Diamant, Caviar, Zlato, Model, Balení


Určitě si přečtěte