Nejdražší mobil na světě aneb bez hypotéky ani ránu

Zapomeňte na Vertu, ta je pro chuďase. Luxusní telefon od společnosti DBTel si mohou dovolit opravdu jen lidé, kteří v penězích mohou i plavat. Kolik stojí a jak vypadá? To se dozvíte v článku.
Nejdražší mobil na světě aneb bez hypotéky ani ránu

Nokia se svou exkluzivní značkou Vertu, o které jsme psali v tomto článku, ztratila titul nejdražšího mobilního telefonu na světě. Mobilní telefony Vertu sice nabízejí několik unikátních řešení a funkcí, avšak jejich cena, která jim zaručovala opodstatněnou exkluzivitu, je zradila. Na trhu se totiž objevil ještě dražší telefon z dílny taiwanského výrobce DBTel. Klepněte pro větší obrázek

DBTel byl donedávna znám jako výrobce levnějších telefonů, které prodával pod svou značkou. S nezastavitelným nástupem globalizace se značka DBTel hodlá prezentovat jako výrobce stylových a módních telefonů. Vlajkovou lodí značky se má stát luxusní telefon, jehož prodejní cena jen těsně končí pod hranicí 30 tisíc dolarů, přesněji 28 736 amerických dolarů. Pro srovnání – ještě donedávna nekorunovaného krále drahých telefonů Vertu můžete pořídit již za 23 800 dolarů.

Luxusní DBTel ještě nedostal konkrétní označení a rovněž jeho technické parametry nejsou známy. Dá se však předpokládat, že bude konstrukčně vycházet z některého „obyčejného“ modelu a žádané pozlátko mu dodá až luxusní a neskutečně drahá skořepina. Na Taiwanu se bude prodávat za milión  taiwanských dolarů, což v tamních poměrech s přehledem vystačí na nákup dvou rodinných automobilů.

Jediné informace týkající se mobilu s přívlastkem nejdražšího na světe patří jeho luxusní výbavě, kterou budou tvořit hlavně diamanty a spousty zlata.

Pouze blázen by se domníval, že se s tímto mobilem setká i v naší republice (dokonce ani ve Vodňanský jej nebudou mít :)). Cílová skupina potencionálních zákazníků bude totožná s tou, kterou oslovily již dříve mobily s logem Vertu. Tedy arabští šejkové a hvězdy šoubyznysu.

Diskuze (19) Další článek: Češi přišli o prvenství v posílání SMS zpráv

Témata článku: A/B, Nejdražší mobil, Svět, Mobil, MOBIVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

Jednoduchá diagnostika automobilu pomocí telefonu a OBD-II adaptéru za pár stokorun

** Zlobí vás auto a chcete zjistit, v čem je problém? ** Pomocí levného OBD-II adaptéru a aplikace máte možnost ** Ukážeme vám, jak zjistit závady v řídicí jednotce

Karel Kilián
DopravaAutomobilyMobilní aplikace
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment