Nejhezčí komunikátor s GPS: Mitac Mio A701

Tchajwanský výrobce Mitac by měl tento týden představit nový komunikátor s integrovaným přijímačem GPS. Model Mio A701 bude používat nejnovější verzi systému Windows Mobile a kromě technických předností je třeba vyzdvihnout také jeho design.

Značka Mitac není v České republice příliš známá. Její výrobky u nás nekoupíte a píše se o ní jen v souvislosti s představováním novinek. Bude tomu tak i v tomto případě. Server The Register objevil, že Mitac se tento týden chystá uvést nový komunikátor. Bude to zařízení postavené na platformě Windows Mobile a vybavené přijímačem GPS, který bude možné využít pro navigaci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitac Mio A701 (poslední fotografie pochází ze serveru MSmobiles)

Mitac v komunikátoru použije operační systém Windows Mobile 5.0 ve verzi Pocket PC Phone Edition. Zařízení nemá číslicovou klávesnici, jen několik základních tlačítek a zbytek je na peru a dotykovém displeji. Ten má podle původního zdroje rozlišení jen 240 × 320 bodů, server MSmobiles ale ve svém článku použil zkratku VGA, tedy rozlišení 480 × 640 bodů. Ani na jednom z obrázků mimochodem nevidím, kde se schovává ovládací pero – že by se vysouvalo ze spodní strany?

Světové servery a také jejich čtenáři v diskuzích oceňují design připravovaného komunikátoru. Je velmi kompaktní, anténa GPS je pevně vestavěna do těla a její přítomnost naznačuje jen zvýrazněný levý horní roh. Na zadní straně je patrný zaslepený slot pro připojení externí antény, není ale jasné, jestli se tím myslí anténa pro GPS nebo pro mobilní telefon.

Mitac Mio A701 bude používat karty SD/MMC standardní velikosti. Slot je umístěný na pravém boku přístroje. Vzadu je potom vidět objektiv vestavěného digitálního fotoaparátu, který bude mít rozlišení 1,3 MPx.

Procesor Intel XScale poběží na frekvenci 520 MHz. U paměti se udává kapacita 192 MB a The Register odhaduje, že 64 MB z ní bude tvořit paměť ROM. Pro datové přenosy se počítá s technologií GPRS, podporu EDGE zatím žádný zdroj nezmiňuje – v pozitivním ani v negativním slova smyslu. Zatím rovněž není známá cena ani dostupnost zařízení.

Zdroj a další informace: The Register

Diskuze (20) Další článek: Možná budete muset vyhodit svůj bezšňůrový telefon

Témata článku: Mitac, , , , , , , Mitac Mio A701, Komunikátor, Mita, Mít