Nejlepší aplikace pro studenty

Doporučili jste nám aplikace do školních lavic i pro užitečné samostudium. Podívejte se s námi na to, které aplikace se hodí mít ve škole po ruce.

Na fóru jsme vás požádali, abyste nám doporučili aplikace užitečné pro studenty. Po delší době se sešla větší várka odpovědí, doporučili jste nám aplikace pro psaní poznámek, výukové aplikace, úkolovníky, správce rozvrhů, databáze studijních zdrojů, úložišť nebo řešení pro výuku jazyků. Pojďte se s námi podívat na vámi doporučené aplikace pro studenty.

Jistě jste si všimli, že jsme pod článkem vypnuli diskusi. Váš názor nás samozřejmě zajímá, ovšem nechceme stejné téma tříštit na více místech, proto vás pro případné komentáře odkážeme do našeho diskusního fóra, kde vznikly první tipy na aplikace, a mohou z vaší strany přijít i některé další.

KROS Procentá (Android) 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace KROS Procentá pomůže s rychlým výpočtem procent

Aplikace KROS Procentá je aplikací, která vám pomůže s procenty. Nečekejte žádnou výuku ale přímé modelové výpočty matematických příkladů podle zadání. Vypočíst tak rychle můžete nárust, slevu, podíl, přímou úměru, marže a výpočty cen bez a s DPH. Aplikace je jednoduchá, účelná a je k dispozici zdarma, líbí se nám také efektivní uživatelské prostředí, které vypadá pohledně a navíc není překážkou.

Klepněte pro větší obrázek

Duolingo (Android, iOS, WP)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Duolingo vás bude učit cizí jazyky, nepočítejte ale s češtinou, takže je třeba veškeré úkony překládat do angličtiny a z ní pak do češtiny

Duolingo je aplikace k výuce jazyků. Aplikace má čisté uživatelské rozhraní, je bez reklam a k dispozici je řada kurzů. Můžete se učit jakýkoliv jazyk, nevýhodou však je, že rozhraní není v češtině ale v angličtině. Elementární znalost angličtiny je tedy nespornou nutností. Pro Android a iOS je aplikace k dispozici zdarma, pro Windows Phone je placená.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Evernote (Android, iOS, WP, Windows, Mac)

Evernote je multiplatformní centrum poznámek. Spustíte jej na Androidu, iOS, WP, stolních Windows, Macu i na hodinkách Samsung Galaxy Gear s Androidem, mezi těmito zařízeními můžete počítat i s synchronizací v reálném čase. V rámci přehledného uživatelského rozhraní můžete vytvářet poznámky sdružované do zápisníků, označené štítky. Nemusí se jednat pouze o textové poznámky, lze do nich přidat nafocené snímky, natočené video nebo hlasový záznam spolu s textem. Vše je jednoduché a efektivní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K poznámkovací aplikaci Evernote si na Androidu můžete stáhnout celou sadu dostupných widgetů

Nevýhodou je uživatelské rozhraní počeštěné tak na půl. Na druhou stranu u smartphonů Samsung, v závislosti na modelu, dostanete časově omezenou Premium verzi bez reklam. Stejné je to i u zákazníků T-Mobile, Premium verze má u nich nastavenou dobu trvání půl roku. Na Androidu je od poslední verze Evernote možno doinstalovat aplikaci Evernote Widget, vybrat si můžete z pětice zobrazení pro snadnou tvorbu a čtení poznámek z pohotovostní plochy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Simplenote (Android, iOS)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednoduché poznámky se jmenují jednoduše - Simplenote

Jednoduchá aplikace pro psaní zápisků a poznámek. Hodí se k ní spíše displej tabletu, než menší displej smartphonu. Texty můžete štítkovat poté podle nich vyhledávat. Velmi dobře je zpracováno i sdílení poznámek, pokud se pod stejným účtem přihlásíte v telefonu, na webu, i v počítači, je možné poznámky poměrně pohodlně spravovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Trello (Android, iOS, webová aplikace)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Trello - výborně pracovaný úkolovník s profesionálními funkcemi

Trello je velmi propracovaný úkolovník se štítky pro různé nástěnky. Najdeme zde sestavy úkolů zadaných, splněných a nesplněných upravitelné dle libosti. Aplikace dále nabídne propracovaný systém evidence projektů, činnosti a úkolů, do aplikace lze nahrávat dokumenty, obrázky, sdílet data z nástěnky či spolupracovat s jinými lidmi. Stačí jen přidat uživatele a nastavit jim potřebná práva. Pro specifické funkce aplikace je však třeba najít konkrétní doplňky pro vámi používaný internetový prohlížeč. V aplikaci dále chybí hierarchie úkolů i sledování trvání dané aktivity. Základ aplikace je k dispozici zdarma, za moduly si připlatíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Timetable (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Snadná tvorba vlastního rozvrhu - Timetable v češtině

Výborná aplikace na evidenci školních rozvrhů nese název Timetable. Aplikace je v češtině, můžete do ní přehledně zadat váš rozvrh a nechybí ani možnosti sdílení rozvrhu mezi všemi vašimi zařízeními. Do aplikace se můžete přihlásit přes Google účet, k dispozici je několik zobrazení včetně přehledné tabulky s jednotlivými cvičeními a přednáškami. Určitě stojí za to vyměnit kus papírku s rovrhem za tuto elektronickou náhradu.

Klepněte pro větší obrázek

Rozvrh (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jste studentem jedné z dvanácti podporovaných univerzit? Rozvrh si můžete zobrazit přímo ze školního systému

Aplikace od české autorky má všeříkající název. Oproti výše uvedené aplikaci je ale stavěna k přímému napojení na univerzity, které používají školní systémy Orion nebo Stag. V nabídce je aktuálně dvanáct univerzit, po zadání vašeho loginu se vám zobrazí přímo váš rozvrh uložený v systému. Může se jednat jako o studentský, tak i o učitelský rozvrh, u předmětů si můžete rozkliknout detaily, stejně tak i o studentech, resp. učitelích. Jedná se o zajímavou a přehlednou aplikaci pro studenty podporovaných univerzit, ty které používají jiné, či dokonce vlastní školní systémy, zde ale zřejmě integrovány nebudou.

Klepněte pro větší obrázek

DIC-o Anglicko-český offline slovník (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednoduchý a kvalitní anglicko-český slovník

Na špici doporučovaných aplikací se nachází anglicko český slovník od společnosti DIC-o. Jednoduché rozhraní si můžete ještě upravit k obrazu svému,tedy co se týká velikosti písma a barvy pozadí. Slovník s 170 tisíci výrazy je offline, takže je vždy po ruce, očekávat můžete překlady z češtiny do angličtiny i naopak. V neposlední řadě je zdarma a bez reklam.

Klepněte pro větší obrázek

Taháky do kapsy (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Taháky pro řadu předmětů i automatizované testování periodické tabulky a slovíček

Následující aplikace je spíše pro ty, kteří se místo přípravy do školy raději věnují přípravě taháků. S touto aplikací je však již v papírové podobě připravovat ani nemusíte. Aplikace od českého autora nabízí taháky do osmi předmětů, včetně matematiky, fyziky, biologie i dějepisu. Taháky můžete sdílet či ukládat k oblíbeným pro budoucí snadnější nalezení. Mimo to jsou v aplikaci k dispozici různé testy na slovíčka, jazykové fráze v několika jazycích a zajímavé texty v angličtině.

Klepněte pro větší obrázek

Google Keep (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rychlé poznámky v podání Google, líbí se nám možnost hlasových nahrávek i seřazení barevných poznámek na virtuální nástěnce. Barvy pro vás mohou znamenat druhou poznámek, takže jedním pohledem hned vidíte, čeho se týkají

Aplikace Google Keep je určena k jednoduchým rychlým poznámkám a to v podobě textové, hlasových nahrávek, zaškrtávacích poznámek v podobě seznamu nebo obrazové s fotografií. Všechny jsou zobrazeny v jednotném seznamu jako barevné papírky na nástěnce, a u všech je možné nastavit upozornění. Aplikace je dostupná k bezplatnému stažení.

Klepněte pro větší obrázek

Periodická tabulka (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Periodická tabulka zprostředkuje obsáhlé informace o periodické tabulce prvků

Důležitá pomůcka do chemie nese název Periodická tabulka. Ta zobrazuje tabulku prvků včetně zařazení, přehledových, atomových a termodynamických vlastností spolu s diagramem elektronového obalu.

Klepněte pro větší obrázek

Autoškola (Android, WP)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Projeďte si testové otázky z autoškoly na mobilu

Studium nemusí znamenat jen učení látky ve školních lavicích. V aplikaci Autoškola si můžete v mobilu zkoušet testovací otázky, které je potřeba správně zodpovědět pro to, aby vám mohlo být uděleno řidičské oprávnění. Můžete prohlížet otázky s vyznačenou správnou odpovědí, nezávazně otázky procvičovat nebo si spustit cvičný test na body, který ukáže, zda byste v ostrém testu prošli. Pro Android je k dispozici bezplatné, pro Windows Phone je aplikace placená.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zones Referáty (Android)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Referáty z celé řady oblastí mají jen jeden háček - jsou ve slovenštině

Zones Referáty nabízejí vypracované práce na řadu témat z různých předmětů. Příspěvky jdou často poměrně hodně do hloubky, nevýhodou pro české uživatele je to, že aplikace pochází ze Slovenska. I když většina lidí nemá problém porozumět slovenštině, v aplikaci chybí náš obsah. Konkrétně je absence patrná zejména u dějepisu. Ostatní oblasti se ale mohou hodit i českým uživatelům, najdeme zde např. ekonomii, management, náboženství, pedagogiku, právo, psychologii a umění. Povedená aplikace s přehledným uživatelským rozhraním vás v nastavení dokonce informuje o množství dat, které přenesla. Aplikaci tedy doporučujeme alespoň vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek

Máte další náměty na aplikace a hledáte diskusi? Hledejte zde.

Další článek: Huawei obhajuje pozice, prodalo téměř 17 milionů smartphonů

Témata článku: iPhone, Android, Smartphony, Windows, Software pro mobily, Samsung Galaxy, Jablíčkář, Všeříkající název, Stejné téma, Profesionální funkce, Ostatní oblast, Pro +, Chemie, Cizí jazyk, Nejlepší aplikace, Aplikace, Povedená aplikace, Jednoduchá aplikace, Natočené video, Český uživatel, Webová aplikace, Studium, Google účet, Jednoduché rozhraní, Přednáška, Telefony s Androidem na Heureka.czKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Crew-5: Sledujte připojení kosmické lodi Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici
Jiří Černý
Crew DragonMezinárodní vesmírná stanice
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
PlayStation Studios vítají další přírůstek. Savage Game Studios vyvíjí hry pro mobilní platformy

PlayStation Studios vítají další přírůstek. Savage Game Studios vyvíjí hry pro mobilní platformy

Sony tentokrát mezi svá dvorní studia přidává vývojáře mobilních her sídlící v Berlíně a Helsinkách.

Martin Nahodil
SonyByznys
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Rasová diskriminace vyvolává permanentní stres. Větší než hádka s partnerem nebo nedostatek financí

Rasová diskriminace vyvolává permanentní stres. Větší než hádka s partnerem nebo nedostatek financí

** Diskriminovaní lidé trpí častěji poruchami zdraví ** Mechanismus dopadů rasismu na zdraví ale není úplně jasný ** Nová americká studie ukazuje, že rasová diskriminace vyvolává silný a dlouhodobý stres

Jaroslav Petr
TěloPsychika
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály