Nejlepší aplikace pro záznam sportovní aktivity

Léto je konečně tady a vybízí k outdoorovým aktivitám a sportu. Existuje nespočet aplikací, které zaznamenávají a vyhodnocují výkony. Jaké jsou ty nejlepší?

Abychom vás více zapojili do podoby článků na Mobilmanii, zeptali jsme se na diskuzním fóru, jaká aplikace je podle vás ta nejlepší pro záznam sportovních aktivit. Tipů padlo mnoho a vytvořily velice pestrý koktejl, který vám nyní nabízíme umíchaný tak, aby vyhovoval co největšímu počtu lidí, zahrnoval co nejvíce operačních systémů a vyšel vstříc šetřílkům i náročným uživatelům.

Pod článkem je vypnutá diskuze. Váš názor nás zajímá, ale nechceme stejné téma řešit na dvou místech. Budeme rádi, když nám o vaší oblíbené aplikaci napíšete do diskuzního fóra.

Bezplatné a multiplatformní

Bezkonkurenčně nejčastěji zmiňovanou a doporučovanou aplikací a službou v jednom je Sports Tracker, který je dostupný pro Windows Phone, Android, iOS a také pro Symbian. Program snímá vaši aktivitu a výkonnost a zaznamenává ji do map i do detailních statistických databází. Všechny tyto informace doplněné např. o pořízené fotografie lze sdílet s přáteli, a to v reálném čase.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky značné podpoře operačních systémů a bezplatné ceně je Sport Tracker oblíbený např. u uživatelů s přezdívkami Batgod, Jan Gottwald, stm01 a mnoha dalších. Mezi nejčastější argumenty pro používání Sports Trackeru patří líbivé mobilní i webové rozhraní, velká rozšířenost, pravidelné opravy a updaty a skutečné bezplatné užívání bez odkazování na placenou variantu, jako tomu je v případě konkurenčních aplikací.

Varianta zdarma a pokročilá placená

Další obdobnou variantou je runtastic, který je rovněž dostupný pro iOS, Android, Windows Phone i BlackBerry, ovšem nabízí krom bezplatné a funkčně osekané verze také pokročilejší placenou. Funguje na obdobném principu, přičemž podle čtenářů hudys, Manek49 či medd14 je právě tato varianta ta nejlepší. Poslední jmenovaný uživatel doporučuje po zkušenostech s ostatními programy placenou variantu této aplikace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jinou a často doporučovanou možností je systém endomondo, který je do značné míry supluje funkce obou výše uvedených aplikací. Jeho hlavní výhodou je kromě podpory všech hlavních mobilních operačních systémů také podpora dalších zařízení typu sportovních hodinek Timex či navigací Garmin a dalších.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Něco pro posilovače

Doposud jsme se zabývali především outdoorovými aktivitami, ovšem také siloví sportovci mohou využívat smartphone ke sledování vlastní výkonnosti. První aplikací, která byla zmíněna diskutujícím SoundmassEnergy, je JEFIT dostupná pro iOS a Android. Lze v ní monitorovat více než 1 300 různých cviků a posilujících aktivit, sledovat vlastní vývoj a kondici, stejně jako vytvářet cvičební plány.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sdílení dat mezi uživateli a na sociálních sítích je zde samozřejmostí, ovšem přítomná je také nutnost zaplatit necelých 100 Kč za užívání aplikace. Ani druhý program pro fitness není zdarma. Za GymTracer je dokonce třeba platit měsíční poplatek ve stejné výši, za což vám ale nabízí české prostředí, kvalitní podporu a systém pro správu klientů v případě, že jste profesionální trenér. K dispozici je verze pro Android a iOS.

Další článek: MasterCard: Jak z mobilu udělat platební terminál

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Windows, Sport, České prostředí, Záznam, Nejlepší aplikace, Náročný uživatel, Gott, Akt, Přezdívka, Spor, Koktejl