Chytré hodinky dostanou informace z displeje mobilu na zápěstí. Změří fyziologické hodnoty i kvalitu spánku, přesně zaznamenají sportovní aktivitu a tím vás posunou k lepším výkonům.
Hodinky vám ohlídají dítě, diskrétně vzbudí vibracemi, nahradí platební kartu, přehrají hudbu rovnou do sluchátek a udrží vás ve spojení se světem, třeba i když necháte mobil doma. Hodí se mít na zápěstí chytré hodinky nebo alespoň levnější chytrý náramek.
Hodinky nebo náramek kupujte, když:
- Nechcete při každém upozornění vytahovat telefon z kapsy
- Chcete mít rovnou na zápěstí přehled o schůzkách, úkolech, počasí…
- Pravidelně cvičíte, běháte, jezdíte na kole, plavete nebo děláte jiný sport
- Vás nebaví platit platební kartou ani smartphonem
- Už jedny na zápěstí máte, ale to „nejlepší“ mají za sebou
- Nosíte běžné náramkové hodinky, a už by to chtělo změnu
Vybíráme modely, které nás zaujaly kombinací funkcí a vlastností, které překonávají konkurenci, nebo nás uchvátily designem. Vybrané modely jsme seřadili od dražších (tedy vybavenějších) až po ty cenově dostupnější, tedy méně vybavené. Odkazy vedou na náš srovnávač cen zbozi.zive.cz.
Apple Watch 7: Když máte iPhone, není co řešit
Poslední generace chytrých hodinek Apple Watch Series 7 od Applu přinesla minimum inovací. Jenže pokud chcete obnovit své Apple portfolio, jejich kouzlu zřejmě snadno podlehnete. Alespoň za předpokladu, že vám zápěstí neobepínají „šestky“, v tom případě raději investuje to něčeho smysluplnějšího. Došlo totiž jen na zvětšení displeje, na zvýšení odolnosti a do výbavy se protlačilo rychlejší dobíjení. A to je pro model, kterému by spíše slušelo označení Watch 6S, trochu málo.

I nadále je hlavním triumfem Apple Watch odladění a bezchybná spolupráce s iPhonem. Bezkonkurenční je nabídka aplikací, funkcí, barev, řemínků a příslušenství. Hlavní nevýhodou je výdrž baterie nanejvýš dva dny, ale to je vlastnost víceméně všech vybavenějších chytrých hodinek. Nezapomeňte také, že Apple Watch spojíte jen s iPhony a iPady, uživatelé Androidů si na ně musí nechat zajít chuť.
Základní parametry:
- displej: LTPO OLED, 1,9" a rozlišení 484 × 396 pix
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (IP6X)
Garmin Fénix 7: Konečně i s dotykovým displejem
Garmin Fénix je letitý fenomén a kult, podle kterého se poznávají sportovci po celém světě. A nutno dodat, že tohle výsadní postavení nemá řada Fénix náhodou. Co se sportovních, tréninkových, analytických a dalších funkcí týče, nenajdete nic lepšího. A mají skvělou výdrž na jedno nabití.

Garmin dva a půl roku spíše jen přešlapoval na místě, o to výraznější jsou novinky sedmé generace hodinky, do které opět zapadají hned tři modely - nejmenší Fénix 7S (42 mm), prostřední Fénix 7 (47 mm) a největší Fénix 7X, který dostal do výbavy ještě pár bonusů navíc, např. LED svítilnu. Transreflexivní displej dostal po letech konečně dotykovou vrstvu, konzervativní uživatelé se však stále mohou spolehnout na boční tlačítka. Dotykovou vrstvu lze pak volitelně deaktivovat
Jsou to jediné hodinky tohoto výběru, u kterých neuvádíme konkrétní model. Existují totiž tři velikosti, verze podle dostupných funkcí, volitelného solárního nabíjení a druhu krycího skla, potom speciální edice s AMOLED displej a řada barevných provedení. Výsledkem je široké cenové rozpětí od 15 do 28 tisíc. S hodinkami bezkontaktně zaplatíte, na zápěstí si můžete díky integrované dvoupásmové GPS spustit navigaci. Samozřejmostí je odolnost 10 ATM, která je mezi chytrými hodinkami zcela největší.
Malý tip, který vám ušetří pěkných pár tisíc: s klidným srdcem vynechte nejnovější generaci se solárním panelem. Myšlenka získávat energii bez nabíjení je fantastická, ale v praxi není efekt kdovíjak vysoký. Za zcela ideálních světelných podmínek dostanete z hodinek na jedno nabití „jen“ pár dní navíc. Na druhou stranu, chytré hodinky se solárním nabíjením jen tak někdo nemá...
Základní parametry:
- displej: transreflexivní dotykový, u generace Fénix 7 je průměr 1,2" až 1,4" podle varianty
- výdrž baterie: 11 až 28 dní (dle varianty)
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Garmin Pay
- hudba: ano (paměť 16 či 32 GB)
- odolnost: vodotěsné do 100 m (10 ATM)
Samsung Galaxy Watch4: Špička s Wear OS
Samsung vstoupil do neprobádaných vod a vytáhl Google z louže. Výsledkem jsou nejvybavenější hodinky s nejmodernější verzí systému Wear OS, které udělají radost všem uživatelům výkonnějších Androidů. Hodinky Galaxy Watch4 fungují v ekosystému Googlu skvěle, nabízí ucelenou sadu měřicích funkcí (nově zjistí i tělesný tuk) či platby Google Pay, po nichž uživatelé od Samsungu volali již delší dobu. Jenže u Tizenu jim dlouhodobě nebylo přáno...

Samsung sice přešel na novou platformu, vzhledově se však nejedná o nic neznámého. V hodinkách najdete známou nadstavbu One UI, připojení je omezeno jen na Androidy, přičemž se Samsungy funguje komunikace nejlépe. Hodinky se špičkovým displejem můžete vybírat ve dvou variantách. Classic těží z masivní otočné lunety, Watch4 zase zůstává u minimalistického těla a sportovnějšího vzhledu.
Hodinky volitelně seženete i ve variantě LTE s eSIM, a to platí pro oba základní modely. Je ale škoda, že jsou prakticky jedinou alternativou na trhu s Wear OS 3, konkurenční modely i v roce 2022 běží stále na staré verzi hodinkového systému. Pokud chcete hodinky s novým Wear OS, prakticky už druhým rokem po sobě nemáte na výběr...
Základní parametry:
- displej: Super AMOLED, 1,4" a rozlišení 450 × 450 pix
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Google Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (IP68), MIL-STD810G
Huawei Watch GT 3: Vydrží až dva týdny
Huawei Watch GT 3 je odlehčenou řadou hodinek Huawei Watch 3. Nemají sice kovové dýnko a postrádají podporu eSIM, jinak ale nabídnou za slušnou cenu zajímavé specifikace. Do výběru jsme zařadili větší pánskou 46mm verzi, která se pyšní 1,43" AMOLEDem s rozlišením 466 × 466 pix. Podle druhu řemínku pak mají jednotlivé edice odpovídající názvy – Active, Classic, Elegant a Elite. Řemínky mohou být jakékoliv, od silikonu až po síťovaný nerez.

Přes Watch GT 3 vyřídíte ze zápěstí hovory přes Bluetooth, těšit se můžete i na vestavěnou GPS a 4GB paměť. Hodinky se dobíjejí bezdrátově přes speciálně tvarovanou podložku, baterie na jedno nabití vydrží až dva týdny. V případě dámské 42mm varianty je výdrž zhruba poloviční.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,43" AMOLED
- výdrž baterie: až dva týdny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost 5 ATM
Apple Watch 6: Možná nepotřebujete sedmičky
Jestli máte iPhone a chcete chytré hodinky, pak jednoznačně chcete Apple Watch. A pokud nepotřebujete mít nejnovější generaci, která stejně přináší pouze minimum změn, udělá velkou parádu i starší řada Series 6. I ta je přitom jen pozvolnou evolucí, kromě výkonnějšího procesoru je nový jen pulsní oxymetr na měření SpO2.

Základní vlastnosti, výhody i nevýhody jsou stejné jako u řady 7: odladění a bezchybná spolupráce s iPhonem, nabídka aplikací, funkcí, barev, řemínků a příslušenství. Rovněž výdrž baterie je nanejvýš dva dny. Series 6 se i nadále vyprodává, přímo u Applu je už nenajdete, ale v nabídkách jiných prodejců stále jsou a vyplatí se více, než kdy jindy
Základní parametry:
- displej: LTPO OLED, 44mm varianta 1,78" a rozlišení 368 × 448 pixelů, 40mm varianta 1,57" a rozlišení 324 × 394 pixelů
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (5 ATM)
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra: Jen škoda systému...
V segmentu systému Wear OS mimo Samsungů zaujme z „generických“ výrobců zejména řada TicWatch od značky Mobvoi. A rovnou můžeme vypíchnout nejvybavenější model TicWatch Pro 3 Ultra GPS. Mobvoi chytré hodinky umí, a nebýt starší verze systému, neměli bychom jim moc co vytknout. Google se však zatím zdráhá nabídnout novou verzi systému někomu jinému, než Samsungu, a tak se s tím výrobci musí popasovat po svém.

Hodinky můžeme pochválit za robustní ocelové tělo, do něhož je vsazen 1,4" AMOLED displej s rozlišením 454 × 454 pix. Panel je vsazen lehce pod vystouplou lunetu, takže nehrozí jeho přímé poškrábání, je ale škoda, že luneta není otočná. Její design a kovové zpracování k tomu přímo vybízí. Samotný displej je duální, FSTN LCD displej se stará o zobrazování v režimu Always On, který podsvítí až osmnácti barevnými odstíny, a překrývá spodní AMOLED.
Robustní hodinky dostaly 577mAh baterie, která se stará o pohodlnou třídenní výdrž. Hodinky změří okysličení krve, srdeční tep, kvalitu spánku a evidují různá další cvičení. Samozřejmostí je zvýšená odolnost (IP68 + MIL-STD810G), vyřizování hovorů ze zápěstí či funkční bezkontaktní platby v Česku. Zastaralý systém Wear OS však nemusí vyhovovat úplně každému, na druhou stranu se hodinky (jako jedny z mála) mohou těšit na velký upgrade, který eliminuje většinu vytýkaných nedostatků. Jen to ještě nějakou dobu potrvá.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,4" AMOLED + FSTN LCD, rozlišení 454 × 454 pixelů
- výdrž baterie: tři dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano
- hudba: ano
- odolnost: IP68 + MIL-STD810G
Withings ScanWatch: Klasika jen na první pohled
Hybridní chytré hodinky Withings ScanWatch kombinují klasický vzhled se skutečnými rafičkami a chytré funkce, které se navenek projevují miniaturním displejem. Na těle vidíte základní informace, pro podrobnosti musíte otevřít mobilní aplikaci. Tělo z nerezové oceli vypadá nádherně a Withings po výtkách z minulých let ke krytí displeje tentokrát použilo safír. I přesto, že si hodinky na trhu „kroutí“ už druhý rok, stále vypadají nadčasově.

Funkcí přibylo, ale zaměřují se spíše na sledování zdraví. ScanWatch změří tep, EKG, nebo okysličení krve, stále však chybí GPS. Hodinky si lokalizační data umí vytáhnout z připojeného mobilu, ale na sport to není ideální.
Za téměř stejnou cenu si můžete vybrat ze dvou velikostí těla: 38 a 42 mm. U obou výrobce slibuje až měsíční výdrž. Pokud ale občas změříte EKG a SpO₂, tak jste zhruba na polovině.
Základní parametry:
- displej: monochromatický nedotykový 0,54“ s rozlišením 116 × 80 pixelů
- výdrž baterie: 2 až 4 týdny
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 50 m
Apple Watch SE: Volba z rozumu pro Applisty
Argumenty pro Apple Watch už jsme vysvětlili u dvou vrcholných modelů, ale možná nechcete dát za hodinky částky kolem deseti tisíc. Jako rozumný kompromis se jeví loňská podzimní novinka Apple Watch SE.

Pár ústupků tu najdeme. Zejména přijdete o měření EKG a SpO₂, displej nemá funkci Always On, procesor je už téměř tři roky starý, tedy trochu pomalejší. Ale pokud jsou pro vás prioritou aplikace, informace na zápěstí, spolupráce s iPhonem, bezkontaktní platby a zajímavá cenovka, budete určitě spokojení.
Základní parametry:
- displej: LTPO OLED, 44mm varianta 1,78" a rozlišení 368 × 448 pixelů, 40mm varianta 1,57" a rozlišení 324 × 394 pixelů
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (5 ATM)
Samsung Galaxy Watch 3: Když nepotřebujete platit
Starší generace hodinek Galaxy Watch 3 od Samsungu vypadá ve světle „čtyřek“ možná už trochu zastarale. Pokud však vyloženě nepotřebujete mobilní platby, můžete mít na zápěstí léty odzkoušený operační systém Tizen a asi vám nic výrazného nebude chybět. Protože se jedná o starší model hodinek, můžete čekat i slušný poměr výkonu a ceny. Jen vězte, že mobilní platby do hodinek ani postupem času nedorazí, stejně tak nebudou nikdy aktualizovány na Wear OS.

Galaxy Watch 3 jsou reprezentativní hodinky ve dvou velikostech těla, které obstojí jak ve společnosti, tak při sportu, ve spolupráci se smartphonem i zcela samostatně (např. v LTE verzi) s vlastními aplikacemi, které se stahují z Galaxy Storu. Spojíte je se všemi Androidy, byť nejlépe pracují přímo se Samsungy.
Hodinky mají bohatou sadu měřičů (nechybí např. ani EKG) a dokážou detekovat pády. Pokud nepotřebujete mobilní platby a zatím nepoužíváte hodinky, nebude se rozhodně jednat o zbytečnou investici.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,4" Super AMOLED, rozlišení 360 × 360 pixelů
- výdrž baterie: 2 až 3 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: 50 m (5 ATM), MIL-STD-810G
Fitbit Versa 3: Styl na prvním místě
Na třetí generaci hodinek Fitbit Versa 3 je vidět promyšlená evoluce a jeden zásadní skok v podobě konečně přidaného přijímače GPS. S podporou plateb FitBit Pay, možností instalovat aplikace i ciferníky, OLED displejem a celkovým pojetím se tak hodinky podobají Garminu Venu Sq. Versa je trochu dražší, méně zaměřená na sport a baterie vydrží o třetinu méně, ale to už je daň za „chytrost“.

Silnou stránkou hodinek je styl. Materiály jsou hodnotnější, provedení elegantnější, vyberete si z krásných barevných variant, a když přidáte tkaný řemínek, nadělá Versa 3 velkou parádu. A za ní tentokrát nezaostává ani hardwarová výbava.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,58" AMOLED, rozlišení 336 × 336 pixelů
- výdrž baterie: 5 až 6 dní, se zapnutým Always On displejem 2 až 3 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Fitbit Pay
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsné do 50 m
Garmin Vívoactive 4: Zajímavý poměr výkon/cena
Mít hodinky od Garminu, to nutně neznamená investici přes 20 tisíc korun. Pokud se nebojíte určitých kompromisů, můžete si za zlomek ceny Fénixů 7 pořídit hodinky Vívoactive 4 se 45mm tělem, popř. „eskovou“ verzi, jejíž tělo má rozměry 40 mm.

Na první pohled vypadají Vívoactive 4 podobně jako známější Fénixy. Mají kruhový OLED displej s úhlopříčkou 1,2 či 1,3 palce. Rozlišení displeje činí 260 × 260 pix. Tělo, které je k dispozici hned v několika barevných provedeních splňuje „běžnou“ odolnost 5ATM.
S hodinkami bezkontaktně zaplatíte, změří vám tep, fyzickou aktivitu (včetně funkce Body Battery), kvalitu spánku nebo vás názornými animacemi provedou různými cvičeními. Do hodinek si stáhnete aplikace z obchodu Garminu, a na jedno nabití vydrží až osm dní.
Garmin, to nejsou jen Fénixy, méně náročným uživatelům má i model Vívoactive 4 co nabídnout.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,3" AMOLED, rozlišení 260 × 260 pixelů
- výdrž baterie: 8 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost do 50 metrů, 5ATM
Amazfit GTR 3 Pro: Vlajková řada
Řada Amazfit GTR 3 se vymanily z dřívějšího stereotypu, a nově se tak jedná o chytré hodinky, nikoliv „polochytré“, v nichž běží operační systém Zepp OS. I když se celá řada skládá ze tří modelů, nás zaujal zejména nejvýše postavený model Pro. Oproti zbývající dvojici má reproduktor, takže obstará hovory ze zápěstí, Wi-Fi i úložiště pro hudbu.

Hodinky ovládáte dotyky na povedený kruhový 1,45" AMOLED displej s jemností 326 ppi, alternativně pak přes boční korunku. Baterie o kapacitě 450mAh vydá energie na výdrž 12 dní na jedno nabití. Hodinky spojíte s Androidem i iPhony, uvnitř vás čeká přes 150 ciferníků a měření srdečního tepu, okysličení krve, frekvence dechu a stresu. Hodinky navíc měří spánek, dlouhodobou kondici a můžete je vzít i do bazénu.
Univerzální chytré hodinky od Amazfitu vypadají reprezentativně, funkčně sice nemají žádné výrazné překvapení, ovšem to vyvažují příznivou cenou, která se zastavila těsně pod pěti tisíci korunami.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,45" AMOLED, jemnost 326 ppi
- výdrž baterie: až dva týdny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano (aplikace pro Zepp OS)
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost 5 ATM
Galaxy Watch Active 2: Vše důležité v malém balení
Samsung jde u řady Active cestou nízké hmotnosti a malých rozměrů, což oceníte při každodenním nošení, nebo pokud máte drobnější zápěstí. K dispozici jsou dvě velikosti (40 a 44 mm) a ta menší padne i těm nejkřehčím dámám. Přitom si Galaxy Watch Active 2 zachovávají všechny funkce vyšší řady. Mají jasný AMOLED displej s bezkonkurenčním kontrastem, sportovní funkce a dokonce s nimi můžete telefonovat.

Čistému stylu a jednoduché konstrukci ustoupila otočná luneta, nahradila ji tzv. digitální luneta. Při listování hladíte obvod displeje a hodinky jemně vibrují, funguje to překvapivě dobře. Hodinky možná působí subtilně, přesto Samsung dosáhl na armádní standard MIL-STD-810G. Výdrž baterie je pro tento typ hodinek typická: dva dny.
Samsung už u nových hodinek přešel na Wear OS, u Watch Active2 však stále běží ještě starší (a vyladěná) platforma Tizen. Starší model hodinek má prakticky jen dvě nevýhody, řemínky nejsou až tak pohodlné a musíte také zapomenout na bezkontaktní platby. Na druhou stranu se jedná o „výběhový“ model, jehož cena bude jen a jen klesat.
Základní parametry:
- displej: dotykový AMOLED s rozlišením 360 × 360 pixelů, úhlopříčka 1,2" u 40mm verze, 1,4" u 44mm verze
- výdrž baterie: 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: 5 ATM, MIL-STD810G
Fitbit Charge 5: Náramek nabitý k prasknutí
Aktuálně nejpokročilejší fitness náramek od Fitbitu, model Charge 5, je sice možná trochu přeceňovaný, nedá se mu však upřít špičková výbava. Nenápadný doplněk na zápěstí vás dostane displejem AMOLED, jistým uchycením pásku i spoustou snímačů. Díky elektrodám po stranách těla můžete počítat s natočením EKG i s měřením stresu. Mimo to náramek změří kvalitu spánku, ušlé kroky, tepovou frekvenci a vlastně celkově fyzickou i dušení pohodu.

Fitbit musíme pokárat za to, že od startu prodejů neměl náramek všechny deklarované funkce. Dostaly se do něj až po měsíčním pobytu na trhu. Tím nejvýraznějším přídavkem je skóre Každodenní připravenosti, které sdělí, zda jste dnes připraveni na cvičení, nebo zda bude lepší, když budete ještě odpočívat.
Oproti jiným chytrým náramkům můžeme vyzdvihnout podporu hodinkových plateb Fitbit Pay. Méně se nám však líbí koncová cena atakující hranici pěti tisíc korun. Za to už byste si mohli koupit některé starší komplexnější modely hodinek. Společně s náramkem sice dostanete zdarma půlroční členství Fitbit Premium, ovšem i tak je cena bezesporu špičkového náramku na zvážení.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,04" AMOLED
- výdrž baterie: až 7 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Fitbit Pay
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Garmin Venu Sq: Skvělé funkce za výbornou cenu
Hodinky Garmin Venu Sq kombinují překvapivě bohatou výbavu s velmi nízkou cenou. Jsou připojené do sportovního portálu Garmin Connect a podporují bezkontaktní platby Garmin Pay. Baterie vydrží 6 dní, se zapnutou GPS více než 30 hodin (!), mají slušný LCD displej, můžete do nich nahrát aplikace i nové ciferníky, na notifikace z mobilu jde odpovídat… A přitom stojí jen okolo čtyř tisíc korun.

Slabé stránky? Hranaté Venu nejsou úplně hezké, plast použitý u pouzdra působí levně. Sportovní funkce jsou oproti vyšším modelům omezené. Hodinky neumí přehrávat hudbu, resp. až ve verzi Venu Sq Music, za kterou si musíte připlatit minimálně tisícovku. I tak se však jedná o zajímavý model, který je sice daleko za Fénixy, ovšem hodinkovým začátečníkům může bohatě stačit.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,3" LCD, rozlišení 240 × 240 pixelů
- výdrž baterie: 6 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Garmin Pay
- hudba: v dražší verzi Venu Sq Music
- odolnost: vodotěsné dle 5 ATM
Huawei Watch Fit New: Co přijde po fitness náramku
Jsou to ideální hodinky pro stávající majitele fitness náramků, kteří se chtějí posunout na nepatrně vyšší úroveň. Lehoučké hodinky Huawei Watch Fit New s protáhlým a mírně zahnutým tělem jako byste na ruce ani necítili. Přitom mají relativně velký AMOLED displej s nádherně jasnými barvami.

Základem je stejná platforma, na které jsou postaveny trojnásobně dražší hodinky Huawei GT2 Pro. Kompromisy tu pochopitelně jsou: chybí barometr a elektronický kompas, neumí přehrát hudbu, ani změřit SpO₂, ale to hlavní zůstává – GPS, přehledné prostředí, jednoduché ovládání, spolehlivé notifikace z mobilu, sada aplikací i volitelné ciferníky.
Hodinky na trhu existují ve dvou velmi podobných edicích – seženete verzi Watch Fit i Watch Fit New, od nové varianty však žádné výraznější změny nečekejte. V nabídce přibylo, všehovšudy, pouze jedno cvičení.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,65" AMOLED, rozlišení 456 × 280 pixelů
- výdrž baterie: 7 až 9 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Xiaomi Mi Watch Lite: Jasný cenový hit s GPS
Xiaomi znovu láme zažité pořádky a kazí byznys konkurenci, protože takovou výbavu za takové peníze nikdo nenabízí. Mi Watch Lite jsou nejlevnější značkové chytré hodinky s integrovanou GPS na českém trhu a můžete je pořídit za podobnou cenu jako hůře vybavený náramek Mi Band 6. Nejsou dokonalé, ale lepší poměr výkon/cena jednoduše neseženete.

Kompromisy? Jistě. Displej je jen LCD, ale barvy jsou jasné a agresivní a až v přímém srovnání s AMOLED uvidíte, že mohou být ještě o fous živější. Také v uživatelském prostředí lze najít kompromisy, nabídky se hýbou krokově, ne plynule jako ve smartphonu. Tělo je plastové, přesto vypadá dobře. Hlavní je zde velmi zajímavý poměr výkon/cena, byť jsou hodinky primárně určeny spíše pro nenáročné uživatele – začátečníky.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,4" LCD, rozlišení 320 × 320 pixelů
- výdrž baterie: až 9 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Xiaomi Mi Band 6 NFC: Když chcete drobný náramek
Je to už šestá generace a spolehlivý základ pro zájemce o chytrou elektroniku na zápěstí. Mi Band 6 oproti minulé generaci zvětšil displej AMOLED z 1,1" na 1,56", dostal jemnější rozlišení a více se na něj vejde. Například v menu jsou teď namísto jedné ikonky vidět dvě až tři. U ciferníků je možné měnit data zobrazovaná v jednotlivých widgetech a aplikacích.

Další velkou změnou je odstranění tlačítka, vše se ovládá gesty a doteky. Nový je senzor okysličení krve SpO₂. Výrobce slibuje výdrž baterie dva týdny, ale platí to jen když se uskrovníte s funkcemi a senzory. Když je všechno zapnuté, dostáváme se někam k šesti dnům. Náramek se nabíjí se magnetickým konektorem a už není nutné modul vyjímat z řemínku. Jinak je stejně velký jako u loňského Mi Band 5, takže náramky lze zaměňovat.
Bohužel stále chybí senzor pro automatickou regulaci jasu displeje, takže při přechodu ze zatemněné místnosti na sluníčko musíte nastavení měnit ručně. Počet měřitelných aktivit sice vyšplhal na třicet (včetně plavání), ale stále chybí GPS, kterou se pyšní třeba dříve zmiňovaný Mi Watch Lite. Od loňského června už navíc náramek hovoří česky, čímž zmizel jeden velký nedostatek. Na trhu je navíc náramek k dispozici i v NFC variantě.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,56" AMOLED, rozlišení 486 × 152 pixelů
- výdrž baterie: až 2 týdny
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Určitě si přečtěte také článek, ve kterém odpovídáme na otázky, které jsou při výběru chytrých hodinek důležité:
Doporučujeme také další články, ve kterých vám redaktoři technických webů dají své tipy na nejlepší produkty v různých kategoriích.