Chytré hodinky dostanou informace z displeje mobilu na zápěstí. Změří fyziologické hodnoty i kvalitu spánku, přesně zaznamenají sportovní aktivitu a tím vás posunou k lepším výkonům.
Hodinky vám ohlídají dítě, diskrétně vzbudí vibracemi, nahradí platební kartu, přehrají hudbu rovnou do sluchátek a udrží vás ve spojení se světem, třeba i když necháte mobil doma.
Hodinky nebo náramek kupujte, když:
- Nechcete při každém upozornění vytahovat telefon z kapsy
- Chcete mít rovnou na zápěstí přehled o schůzkách, úkolech, počasí…
- Pravidelně cvičíte, běháte, jezdíte na kole, plavete nebo děláte jiný sport
- Vás nebaví platit platební kartou ani smartphonem
- Už jedny na zápěstí máte, ale to „nejlepší“ mají za sebou
- Nosíte běžné náramkové hodinky, a už by to chtělo změnu
Vybíráme modely, které nás zaujaly kombinací funkcí a vlastností, které překonávají konkurenci, nebo nás uchvátily designem. Náš redakční výběr jsme seřadili od dražších a vybavenějších modelů po ty cenově dostupnější, ale méně vybavené. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
Apple Watch Ultra: S iPhonem na maximum
Apple už vydal osmou generaci hodinek Apple Watch, která je jen přirozeným nástupcem bez velkých změn. Zajímavější je jiný model, který stojí tak trochu stranou a současně na pomyslném vrcholu. Apple Watch Ultra má všechno, co si od hodinek Applu můžete přát. Tedy až na výdrž na jedno nabití, která by u hodinek navržených do pobytu v terénu rozhodně mohla být lepší.
Watch Ultra mají protáhlejší a o dost jasnější displej krytý safírem. Titanové tělo splňuje odolnost IP6X, americký standard MIL-STD810 a voděodolnost až do hloubky sto metrů. Jedná se o hodinky pro občasné dobrodruhy, kterým učaruje odolnost i doplňkové funkce.
Všestranné hodinky na zápěstí budou poutat okolí. Pokud však chcete ušetřit a s „terénem“ to není zase až tak horké, můžete s klidným svědomím sáhnout i po aktuálních osmičkách. S ohledem na základní senzorovou výbavu o nic podstatného nepřijdete.
Základní parametry:
- displej: LTPO OLED, 1,92" a rozlišení 502 × 410 pix
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 100 m (WR100), MIL-STD810H, IP6X, potápění (EN13319)
Garmin Fénix 7: Konečně i s dotykovým displejem
Garmin Fénix je letitý fenomén a kult, kterým se poznávají sportovci po celém světě. Tohle výsadní postavení nemá řada Fénix náhodou. Co se sportovních, tréninkových, analytických a dalších funkcí týče, nenajdete nic lepšího. K tomu mají hodinky skvělou výdrž na jedno nabití.
Garmin dva a půl roku spíše jen přešlapoval na místě, o to výraznější jsou novinky sedmé generace. Patří do ní hned tři modely – nejmenší Fénix 7S (42 mm), prostřední Fénix 7 (47 mm) a největší Fénix 7X, který dostal do výbavy ještě pár bonusů navíc, např. LED svítilnu. Transreflexivní displej dostal po letech konečně dotykovou vrstvu, dá se ale deaktivovat a konzervativní uživatelé se stále mohou spolehnout na ovládání tlačítky.
Jsou to jediné hodinky tohoto výběru, u kterých neuvádíme konkrétní model. Existují totiž tři velikosti, verze podle dostupných funkcí, volitelného solárního nabíjení a druhu krycího skla. Potom ještě speciální edice s displejem AMOLED a řada barevných provedení. Výsledkem je široké cenové rozpětí od 15 do 28 tisíc.
S hodinkami bezkontaktně zaplatíte, na zápěstí si můžete díky integrované dvoupásmové GPS spustit navigaci. Odolnost 10 ATM je mezi chytrými hodinkami zcela největší.
Malý tip, který vám ušetří pěkných pár tisíc: s klidným srdcem vynechte nejnovější generaci se solárním panelem. Myšlenka získávat energii bez nabíjení je fantastická, ale v praxi není efekt kdovíjak vysoký. Za zcela ideálních světelných podmínek dostanete z hodinek na jedno nabití „jen“ pár dní navíc. Na druhou stranu, chytré hodinky se solárním nabíjením jen tak někdo nemá...
Základní parametry:
- displej: transreflexivní dotykový, u generace Fénix 7 je průměr 1,2" až 1,4" podle varianty
- výdrž baterie: 11 až 28 dní (dle varianty)
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Garmin Pay
- hudba: ano (paměť 16 či 32 GB)
- odolnost: vodotěsné do 100 m (10 ATM)
Garmin Instinct Crossover: Téměř neomezená výdrž
Garmin teprve nedávno začal prodávat zajímavé hodinky Garmin Instinct Crossover, které si berou to nejlepší z obou světů. Dostanete klasické analogové ručičkové hodinky, které doplní monochromatický transreflexiní displej. V námi vybrané variantě překrývá displej ještě solární panel, i díky tomu mají tyto hodinky bezkonkurenční výdrž. Ve smart režimu s běžným nošením na slunci nebudete potřebovat nabíječku třeba i dva měsíce!
I když hodinky mohou na první pohled vzbuzovat dojem „neatraktivity“, dostanete u nich plnohodnotnou výbavu známou z jiných hodinek značky. Hodinky počítají ušlé kroky, srdeční tep, VO2 Max, evidují dýchání, stres a spánek. Pokud nevyžadujete barevný displej a vyloženě vás otravuje neustálé dobíjení hodinek, vypadá Crossover jako zajímavá alternativa mezi světem základních a chytrých hodinek.
Základní parametry:
- displej: 0,9" monochromatický, transreflexivní, rozlišení 176 × 176 pix
- výdrž baterie: až přes dva měsíce (díky solárním panelům)
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ano
- hudba: ne, jen ovládání přehrávání na telefonu
- odolnost: 10 ATM
Huawei Watch D: Unikátní nafukovací řemínek
Huawei Watch D na to jdou s měřením zdravotních funkcí trochu jinak, než konkurence. Jedná se primárně o zdravotní doplněk, který si nasadíte na zápěstí. Tím nejdůležitějším jsou řemínky s nafukovacím „měchem“, které fungují na podobném principu jako manžetová měřidla krevního tlaku. A hodinky k této funkci získaly i potřebný CE certifikát pro zdravotní zařízení.
Samotné hodinky jsou díky měchům trochu tlustší, ale nevzhledně rozhodně nepůsobí. Mimo to máte samozřejmě k dispozici celou řadu dalších měřících funkcí, např. měření srdečního tepu a EKG. Hodinky vám také ohlídají spánek, okysličení krve, až 70 různých tělesných aktivit nebo teplotu těla.
Hodinky běží na systému Harmony OS, bohužel však přišly o mikrofon, takže si z nich už nevyřídíte hovory. Nafukovací část řemínku je sice fajn, ale někomu může tato součást vadit, stejně jako hranatější rozměry hodinek. A může vadit i základní odolnost IP68, která se netýká ponoření do větších hloubek. Pokročilejší nositelné měřidlo na zápěstí od známějších značek však na trhu zřejmě nenajdete.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,64" AMOLED, rozlišení 456 × 280 pixelů
- výdrž baterie: 7 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: voděodolné, IP68
Apple Watch 7: Když máte iPhone, a chcete šetřit
Předposlední generace chytrých hodinek Apple Watch Series 7 od Applu přinesla minimum inovací. Jenže pokud chcete obnovit své Apple portfolio, jejich kouzlu možná podlehnete. Výhodou je nižší cena oproti aktuálním „osmičkám“, které zase tolik inovací nepřinesly. Jistě, hodinky mají větší displej, pár nových snímačů a detekci nehod, jenže zbytek zůstává při starém.
I nadále je hlavním triumfem Apple Watch odladění a bezchybná spolupráce s iPhonem. Bezkonkurenční je nabídka aplikací, funkcí, barev, řemínků a příslušenství. Hlavní nevýhodou je výdrž baterie nanejvýš dva dny, ale to je vlastnost víceméně všech vybavenějších chytrých hodinek. Nezapomeňte také, že Apple Watch spojíte jen s iPhony a iPady, uživatelé Androidů si na ně musí nechat zajít chuť.
Základní parametry:
- displej: LTPO OLED, 1,9" a rozlišení 484 × 396 pix
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (IP6X)
Samsung Galaxy Watch5 Pro: To nej s Wear OS
U hodinek se systémem Wear OS 3 je i po dalším roce existence systému na vrcholu opět Samsung. Už loňské Galaxy Watch4 měly hodně dobře našlápnuto, Galaxy Watch5 Pro však vylepšuje nejpalčivější bolístku – nedostatečnou výdrž baterie. Nový model hodinek dostal vůbec největší baterii, kterou Samsung do hodinek kdy integroval. Dva až tři dny nejsou teď u hodinek žádným problémem, občas se podaří i pár hodin navíc.
Hodinky mají špičkovou odolnost, displej kryje safír. Tělo je vyrobeno z odlehčeného titanu. Systém jsme chválili už u loňských hodinek od Samsungu, a pokud k tomu přidáme integrovaný kompas, import GPX souřadnic a navigaci v hodinkách, která vás nasměruje do výchozího bodu, nebude při toulkách krajinou nic podstatného chybět. Hodinky jsou volitelně k dispozici i v LTE verzi s eSIM. Mrzí nás jen chybějící fyzická luneta, kterou nahradila ne tak povedená digitální náhražka.
Základní parametry:
- displej: Super AMOLED, 1,4" a rozlišení 450 × 450 pix
- výdrž baterie: až 3 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Google Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (IP68), MIL-STD810G
Withings ScanWatch: Klasika jen na první pohled
Hybridní chytré hodinky Withings ScanWatch kombinují klasický vzhled se skutečnými rafičkami a chytré funkce, které se navenek projevují miniaturním displejem. Na těle vidíte základní informace, pro podrobnosti musíte otevřít mobilní aplikaci.
Tělo z nerezové oceli vypadá nádherně a Withings po výtkách z minulých let ke krytí displeje tentokrát použil safír. Přestože si hodinky na trhu kroutí už druhý rok, stále vypadají nadčasově.
Funkcí přibylo, zaměřují se spíše na sledování zdraví. ScanWatch změří tep, EKG, nebo okysličení krve, stále však chybí GPS. Hodinky si lokalizační data umí vytáhnout z připojeného mobilu, ale na sport to není ideální. Za téměř stejnou cenu si můžete vybrat ze dvou velikostí těla: 38 a 42 mm. U obou výrobce slibuje až měsíční výdrž. Pokud ale občas změříte EKG a SpO₂, tak budete zhruba na polovině.
Základní parametry:
- displej: monochromatický nedotykový 0,54“ s rozlišením 116 × 80 pixelů
- výdrž baterie: 2 až 4 týdny
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 50 m
Garmin Vivomove Trend: První Garmin s bezdrátovým dobíjením
Garmin má v prodeji i novou generaci hybridních hodinek Garmin Vivomove Trend. Displej s rozlišením 254 × 346 pixelů překrývají klasické tikající analogové ručičky. Displej se pak zapíná až podle potřeby.
Stěžejní funkce je monitoring spánku, tepové frekvence či ušlých kroků. A to celé v podání hodinek, které na první pohled připomínají klasické analogové náramkové hodiny. Trend hlídá i okysličení krve a cvičení, funkce Body Battery vám dá vědět, kolik v těle ještě máte „šťávy“. Hodinky můžete u Garminu, vůbec poprvé, dobíjet i bezdrátově.
Z hodinek si bezkontaktně zaplatíte, připojíte je k Androidu i iPhonu. V chytrém režimu vydrží na jedno nabití až pět dní, musíte však překousnout absenci GPS. Jedná se spíše o stylový doplněk, než o „nerozlučného“ kamaráda do terénu a na cesty.
Základní parametry:
- displej: 1,01" LCD, rozlišení 254 × 346 pixelů
- výdrž baterie: až 24 dní
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ano
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné, 5ATM
Apple Watch SE (2022): Volba z rozumu pro Applisty
Argumenty pro Apple Watch už jsme vysvětlili u dříve zmiňovaných modelů, ale možná nechcete dát za hodinky tolik peněz. Jako rozumný kompromis se jeví letošní podzimní novinka Apple Watch SE (2022).
Pár ústupků tu samozřejmě najdeme. Hodinkám chybí měření EKG a SpO₂, měření teploty, displej má nižší jas (1 000 nitů) a jejich snímač srdečního tepu je starší generace. I přesto ale hodinkám zůstává z aktuální „osmé“ generace překvapivě dost funkcí, a to včetně GPS, detekce pádů nebo upozornění na nízký a vysoký srdeční tep. A pokud jsou pro vás prioritou aplikace, informace na zápěstí, spolupráce s iPhonem, bezkontaktní platby a zajímavá cenovka, budete určitě spokojení.
Základní parametry:
- displej: Retina LTPO OLED, 1,57" a rozlišení 324 × 394 pixelů
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Apple Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (5 ATM)
Fitbit Sense 2: Pod dohledem Fitbitu a Googlu
Fitbit navázal na první generaci hodinek Sense ve velkém stylu. Fitbit Sense 2 má zatím největší počet měřených hodnot, které kdy značka dokázala dostat na zápěstí. Zdravotní statistiky (EDA, tep, EKG) jsou detailní, díky půlroční bezplatné verzi Fitbit Premium máte přístup k detailním statistikám stresu, spánku.
U hodinek musíme speciálně vypíchnout lokalizaci do češtiny, jak v hodinkách samotných, tak v mobilní aplikaci. Každý díky tomu pochopí, co která funkce dělá.
Přesné měření dat je hlavní výhodou, pokud ale chcete detailní měření sportovních aktivit, na trhu najdete daleko kvalitnější modely. A pak jsou tu nedostatky, které jsou dosti umělé. Hodinky totiž mezigeneračně přišly o podporu Google Assistanta, o aplikace třetí stran, o interní úložiště pro hudební soubory i o možné připojení k Wi-Fi. Fitbit tak z hodinek udělal něco na styl náramku. Ten už není tak univerzální jako dříve, což by se některým uživatelům nemuselo líbit.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,6" OLED s Always On
- výdrž baterie: 3 až 7 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ano
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsnost do 50 metrů, 5ATM
Samsung Galaxy Watch 3: Když nepotřebujete platit
Starší generace hodinek Galaxy Watch 3 od Samsungu vypadá na dnešní dobu možná už trochu zastarale. Pokud však vyloženě nepotřebujete mobilní platby, můžete mít na zápěstí léty odzkoušený operační systém Tizen a asi vám nic výrazného nebude chybět.
Protože se jedná o starší model hodinek, můžete čekat i slušný poměr výkonu a ceny, už jen proto, že se hodinky postupně vyprodávají. Najdete je převážně jen u méně známých prodejců, ti velcí už jsou vyprodaní. Jen buďte připraveni na to, že mobilní platby do hodinek nikdy nedorazí, stejně tak nedostanou aktualizaci na Wear OS 3.
Galaxy Watch 3 jsou reprezentativní hodinky ve dvou velikostech těla (41 a 45 mm). Obstojí ve společnosti i při sportu; ve spolupráci se smartphonem i zcela samostatně (např. v LTE verzi) s vlastními aplikacemi, které se stahují z Galaxy Storu. Spojíte je se všemi Androidy, byť nejlépe pracují přímo se Samsungy.
Hodinky mají bohatou sadu měřičů (nechybí např. ani EKG) a dokážou detekovat pády. Pokud nepotřebujete mobilní platby a zatím nenosíte chytré hodinky, nebude se rozhodně jednat o zbytečný výdaj. Ve výprodeji mohou být hodinky ještě o něco atraktivnější, než za plnou cenu.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,4" Super AMOLED, rozlišení 360 × 360 pixelů
- výdrž baterie: 2 až 3 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: 50 m (5 ATM), MIL-STD-810G
Samsung Galaxy Watch4 Classic: Stále mají smysl
Samsung vloni vstoupil do neprobádaných vod a vytáhl Google z louže. Galaxy Watch4 Classic byly nejvýkonnějším modelem s Wear OS 3. V ekosystému Googlu skvěle fungují, nabízejí ucelenou sadu měřicích funkcí (nově zjistí i tělesný tuk) či platby Google Pay, po nichž uživatelé od Samsungu volali již delší dobu.
Samsung sice přešel na novou platformu, vzhledově se však nejedná o nic neznámého. V hodinkách najdete známou nadstavbu One UI, připojení je omezeno jen na Androidy, přičemž se Samsungy funguje komunikace nejlépe. Hodinky se špičkovým displejem můžete vybírat ve dvou variantách, byť základní model už asi neseženete.
Samsung v aktuální generaci hodinek zrušil otočnou lunetu, a ta je proto dalším argumentem pro starší Watch4 Classic.
Základní parametry:
- displej: Super AMOLED, 1,4" a rozlišení 450 × 450 pix
- výdrž baterie: až 2 dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Google Pay
- hudba: ano
- odolnost: vůči vodě do 50 m (IP68), MIL-STD810G
Amazfit GTR4: Zdraví ohlídá skóre PAI
Hodinky Amazfit GTR4 (R jako „round“ alias kulatý) svým vzhledem chtějí co nejvíce připomínat klasické hodinky. Mají kruhový displej s úhlopříčkou 1,43 palce a kovový rám, tělo splňuje odolnost 5ATM. Z hodinek si na zápěstí zavoláte, a to díky reproduktoru a mikrofonu. Samozřejmostí je i podpora GPS či hlasové ovládání asistentem Amazon Alexa.
Hodinky o rozměrech 46 × 46 × 10,6 mm vám kontinuálně měří srdeční frekvenci, monitorují hladinu kyslíku v krvi, kvalitu spánku, stres, menstruační cyklus, a nabízí odpočinková dechová cvičení. Veškeré data jsou zanášena do tzv. skóre PAI, které je jednotným ukazatelem vašeho zdravotního stavu.
V hodinkách běží operační systém Zepp OS 2.0 a můžete se u nich spolehnout i na vnitřní paměť, např. pro uložení hudby. Nedostatkem hodinek jsou slabší vibrace, nekvalitní vyhodnocování stresu nebo třeba zdvojené notifikace. Je také škoda, že si s hodinkami nezaplatíte. Ve stejné generaci hodinek však můžete zvolit i verzi GTS4 (S jako „square“, tedy čtverec), popř. její zmenšenou verzi GTS4 Mini.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,43" AMOLED, rozlišení 390 × 450 pixelů
- výdrž baterie: až 24 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsné, 5ATM
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra: Jen škoda systému...
V segmentu systému Wear OS mimo Samsungů zaujme také řada TicWatch od značky Mobvoi. A rovnou můžeme vypíchnout nejvybavenější model TicWatch Pro 3 Ultra GPS. Mobvoi chytré hodinky umí a nebýt starší verze systému, neměli bychom jim moc co vytknout. Google se však zatím zdráhá nabídnout novou verzi systému někomu jinému než Samsungu, a tak se s tím výrobci musí popasovat po svém.
Hodinky můžeme pochválit za robustní ocelové tělo, do něhož je vsazen 1,4" AMOLED displej s rozlišením 454 × 454 pix. Panel je vsazen lehce pod vystouplou lunetu, takže nehrozí jeho přímé poškrábání, je ale škoda, že luneta není otočná. Její design a kovové zpracování k tomu přímo vybízejí. Samotný displej je duální, FSTN LCD displej se stará o zobrazování v režimu Always On.
Robustní hodinky dostaly 577mAh baterie, která se stará o pohodlnou třídenní výdrž. Hodinky změří okysličení krve, srdeční tep, kvalitu spánku a evidují různá cvičení. Samozřejmostí je zvýšená odolnost (IP68 + MIL-STD810G), vyřizování hovorů ze zápěstí či funkční bezkontaktní platby v Česku.
Zastaralý systém Wear OS však nemusí vyhovovat úplně každému, na druhou stranu se hodinky (jako jedny z mála) mohou těšit na velký upgrade, který eliminuje většinu vytýkaných nedostatků. Jen to ještě nějakou dobu potrvá.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,4" AMOLED + FSTN LCD, rozlišení 454 × 454 pixelů
- výdrž baterie: tři dny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano
- hudba: ano
- odolnost: IP68 + MIL-STD810G
Garmin Vívoactive 4: Zajímavý poměr výkon/cena
Mít hodinky od Garminu, to nutně neznamená investici přes dvacet tisíc. Pokud se nebojíte určitých kompromisů, můžete si za zlomek ceny Fénixů 7 pořídit hodinky Vívoactive 4 se 45mm tělem, popř. verzi S s rozměry 40 mm.
Na první pohled vypadají Vívoactive 4 podobně jako známější Fénixy. Mají kruhový OLED displej s úhlopříčkou 1,2 či 1,3 palce. Rozlišení displeje činí 260 × 260 pix. Tělo, které je k dispozici hned v několika barevných provedeních, splňuje „běžnou“ odolnost 5 ATM.
S hodinkami bezkontaktně zaplatíte, změří vám tep, fyzickou aktivitu (včetně funkce Body Battery) i kvalitu spánku. Také vás názornými animacemi provedou různými cvičeními. Do hodinek si stáhnete aplikace z obchodu Garminu a na jedno nabití vydrží až osm dní.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,3" AMOLED, rozlišení 260 × 260 pixelů
- výdrž baterie: 8 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost do 50 metrů, 5ATM
Amazfit GTR 3 Pro: Starší model neurazí
Řada Amazfit GTR 3 se vymanila z dřívějšího stereotypu, nově se jedná o chytré hodinky, v nichž běží operační systém Zepp OS. I když se celá řada skládá ze tří modelů, nás zaujal zejména nejvýše postavený model Pro. Oproti zbývající dvojici má reproduktor, takže obstará hovory ze zápěstí, Wi-Fi i úložiště pro hudbu.
Hodinky ovládáte dotyky na povedený kruhový 1,45" AMOLED displej s jemností 326 ppi, alternativně pak přes boční korunku. Baterie o kapacitě 450mAh vydrží na jedno nabití 12 dní. Hodinky spojíte s Androidem i iPhony, uvnitř vás čeká přes 150 ciferníků a měření srdečního tepu, okysličení krve, frekvence dechu a stresu. Hodinky navíc měří spánek, dlouhodobou kondici a můžete je vzít i do bazénu.
Univerzální chytré hodinky od Amazfitu vypadají reprezentativně. Funkčně sice nemají žádné výrazné překvapení, ovšem to vyvažují příznivou cenou, která se zastavila těsně pod pěti tisíci korunami.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,45" AMOLED, jemnost 326 ppi
- výdrž baterie: až dva týdny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano (aplikace pro Zepp OS)
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost 5 ATM
Huawei Watch GT 3: Vydrží až dva týdny
Huawei Watch GT 3 je odlehčenou řadou hodinek Huawei Watch 3. Nemají sice kovové dýnko a postrádají podporu eSIM, jinak ale nabídnou za slušnou cenu zajímavé specifikace. Do výběru jsme zařadili větší pánskou 46mm verzi, která se pyšní 1,43" AMOLEDem s rozlišením 466 × 466 pix. Podle druhu řemínku pak mají jednotlivé edice odpovídající názvy – Active, Classic, Elegant a Elite. Řemínky mohou být jakékoliv, od silikonu až po síťovaný nerez.
Přes Watch GT 3 vyřídíte ze zápěstí hovory přes Bluetooth, hodinky mají vestavěnou GPS a 4GB paměť. Dobíjejí se bezdrátově přes speciálně tvarovanou podložku, baterie na jedno nabití vydrží až dva týdny. V případě dámské 42mm varianty je výdrž zhruba poloviční.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,43" AMOLED
- výdrž baterie: až dva týdny
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsnost 5 ATM
Fitbit Charge 5: Náramek nabitý k prasknutí
Fitbit Charge 5 je sice možná trochu přeceňovaný náramek, nedá se mu však upřít špičková výbava. Nenápadný doplněk na zápěstí vás dostane displejem AMOLED, jistým uchycením pásku i spoustou snímačů. Díky elektrodám po stranách těla můžete počítat s natočením EKG i s měřením stresu. Mimo to náramek změří kvalitu spánku, ušlé kroky, tepovou frekvenci a vlastně celkově fyzickou i dušení pohodu.
Fitbit musíme pokárat za to, že od zahájení prodeje neměl náramek všechny deklarované funkce. Dostaly se do něj až po měsíci. Tím nejvýraznějším přídavkem je skóre Každodenní připravenosti, které sdělí, zda jste dnes připraveni na cvičení, nebo zda bude lepší, když budete ještě odpočívat.
Oproti jiným chytrým náramkům můžeme vyzdvihnout podporu hodinkových plateb Fitbit Pay. Méně se nám však líbí koncová cena atakující hranici pěti tisíc korun. Za to už byste si mohli koupit některé starší komplexnější modely hodinek. Společně s náramkem dostanete zdarma půlroční členství Fitbit Premium, ovšem i tak je cena bezesporu špičkového náramku na zvážení.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,04" AMOLED
- výdrž baterie: až 7 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ano
- platby: ano, Fitbit Pay
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Xiaomi Watch S1 Active: Pracant za málo peněz
Cenově dostupné hodinky Xiaomi Watch S1 Active nijak nešetřily na výbavě. Dostanete slušně vypadající model na zápěstí, který má velmi zajímavý poměr výkon/cena, byť ženám by v tomto případě nemusel sedět velký ciferník.
Hodinky jsou však určeny spíše pro nenáročné uživatele, v systému hodinek najdete jen základní funkce, a v prostředí chybí i odpovědi na textové zprávy, byť obsluhu na zápěstí zvládají bez problémů. NFC je sice u hodinek k dispozici, ovšem platební službu Mi Pay od Xiaomi v Česku podporuje jen ČSOB. A nebo si musíte pomoci platební kartou Curve.
Jinak ale dostanete do rukou lehké hodinky s AMOLED displejem, přesnou GPS a odolností 5ATM. Hodinky mají na svém těle SOS tlačítko a změří vám tep, spánek či ušlé kroky.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,43" AMOLED, rozlišení 466 × 466 pixelů
- výdrž baterie: až 24 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ano (omezeně)
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné, 5ATM
Amazfit T-Rex Pro: Levné hodinky pro sportovce
Hodinky k mobilu s AMOLED displejem a špičkovou odolností nemusí stát desetitisíce. Důkazem je model Amazfit T-Rex Pro, které můžeme označit jako levné polochytré hodinky pro sportovce. Mají přitom vše potřebné – odolnost 10ATM, povedený displej, GPS a špičkovou výdrž na jedno nabití, až 18 dní.
Mezigeneračně se přitom nic zásadního nezměnilo. Výrobce přidal snímač okysličení krve, zlepšil grafiku systému a vylepšil odolnost. Plastové hodinky mají zajímavý poměr výkon/cena, ale bez nedostatků to nebude. Nespustíte si na nich hudbu a nemůžete jej použít pro bezkontaktní placení. Pokud to pro vás nejsou žádné zádrhely, mají hodinky jen samé plusy.
Základní parametry:
- displej: dotykový, 1,3" AMOLED, rozlišení 360 × 360 pix
- výdrž baterie: až 18 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: 10ATM
Huawei Watch Fit 2: Oproti Applu za zlomek ceny
Jsou to ideální hodinky pro stávající majitele fitness náramků, kteří se chtějí posunout na nepatrně vyšší úroveň. Huawei Watch Fit 2 s protáhlým a mírně zahnutým tělem jsou velmi lehké, jako byste je na ruce ani necítili. Přitom mají relativně velký 1,74" AMOLED displej s jasnými barvami. Na zápěstí můžete vyřizovat hovory a poslouchat hudbu. Vzdáleně hodinky připomínají Apple Watch, stojí ale zlomek.
Náramek běží na poněkud uzavřenější platformě HarmonyOS, takže máte k dispozici jen šest aplikací. Zda budou další přibývat, je zatím ve hvězdách. Náramek má odolnost 5ATM, devítiosý pohybový senzor či optický snímač pro měření srdečního tepu a okysličení krve. Do výbavy se protlačilo i NFC, bezkontaktní platby tímto náramkem však v Česku nefungují. Jinak však můžeme náramek pochválit za rychlou odezvu, velmi dobrou výdrž a za povedený režim Always On.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,74" AMOLED, rozlišení 336× 480 pixelů
- výdrž baterie: až 10 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ano
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Redmi Watch 3: Náramek v převleku hodinek
Pokud hledáte chytrý náramek s „hodinkovým“ displejem, právě jste jej našli. Redmi Watch 3 se sice charakterizují jako hodinky, už samotný řemínek nám však signalizuje, že se jedná spíše o fitness doplněk.
AMOLED displej o úhlopříčce 1,75 palce nabízí rozlišení 390 × 450 pixelů. Ve výbavě najdeme měření okysličení krve, sledování srdeční frekvence 24/7 i zaznamenávání sportovních výkonů. Na hodinkách můžete ručně spustit 121 sportovních aktivit, šest z nich Watch 3 dokáže rozeznat automaticky.
Hodinky se přes Bluetooth spojí s telefonem, díky mikrofonu a reproduktoru na nich vyřídíte i hovory. GPS pomůže s navigací, díky podpoře 5ATM je můžete vzít i pod vodní hladinu. Na jednu nabití vydrží tento „hodinkový“ náramek až 12 dní.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,75" AMOLED, rozlišení 390 × 450 pixelů
- výdrž baterie: až 12 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné, 5ATM
Xiaomi Smart Band 7 Pro: Legenda s GPS
Do výběru se na úkor levnějšího Smart Bandu 7 dostal o něco vybavenější kousek Xiaomi Smart Band 7 Pro. Tato sedmá generace legendárního fitness náramku na ruku má oproti základní verze hned několik funkcí navíc. Xiaomi přepracovalo konstrukci, zvětšilo displej a do náramku přidalo GPS. Pokud si k tomu připočtete silné vlastnosti dřívějších náramků, máme aspiranta na skvělý doplněk na zápěstí.
Voděodolný náramek změří srdeční tep, okysličení krve, spánek a k tomu nabídne i dechová cvičení. Bonusem jsou cvičební režimy, hlasový asistent Alexa či snímač okolního osvětlení, který automaticky upravuje jas displeje. Náramek spojíte s Androidy a iPhony, výrazným přídavkem je integrovaná GPS. Platby obstará systém Xiaomi Pay, do něhož můžete přidat platební kartu Curve.
Konečně se jedná o adekvátního nástupce starších Mi Bandů. A ani nevadí, že si tentokrát trochu připlatíte. Novinky za to rozhodně stojí.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,64" AMOLED (500 nitů), rozlišení 456 × 280 pixelů
- výdrž baterie: 6 až 12 dní
- GPS: ano
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ano (přes kartu Curve)
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Honor Band 7: Základ, který vás „vyžene ven“
Univerzální fitness náramek, Honor Band 7, dostal do výbavy 1,47" obdélníkový AMOLED displej s rozlišením 194 × 368 pixelů. U levného náramku příjemně překvapí podpora režim Always On, a to i na úkor jeho rychlejšího vybíjení. Náramek se na trhu nabízí ve třech zajímavých barevných odstínech, zřejmě nejlépe vypadá stříbrné tělo v kombinaci s dvoubarevným silikonovým řemínkem.
Komplet díky použití plastového těla váží necelých 30 gramů, navíc u něj můžete počítat s odolností 5ATM. Ve výbavě vám bude chybět snad jen GPS, jinak však můžete počítat s měřením fyzických aktivit, sledování srdečního tepu, okysličení krve a s monitoringem spánku.
Na jedno nabití vydrží náramek pohodlných 8 dní, při úsporném provozu až dva týdny. Nabíjíte jej magneticky přes speciální konektor na zadní straně. Náramek hovory na zápěstí neuskuteční, alespoň však upozorní na notifikace. V poměru výkon/cena se však jedná o zajímavý doplněk, který vás „přinutí k pohybu“, a současně nestojí nijak mnoho.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,47" AMOLED, rozlišení 368 × 194 pixelů
- výdrž baterie: až 2 týdny
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Xiaomi Mi Band 6 NFC: Když chcete drobný náramek
Protože sedmá generace trochu zdražila, doporučíme mimo ni osvědčeného předchůdce. Mi Band 6 mezigeneračně zvětšil displej AMOLED z 1,1" na 1,56", dostal jemnější rozlišení a více se na něj vejde. Například v menu jsou teď namísto jedné ikonky vidět dvě až tři. U ciferníků je možné měnit data zobrazovaná v jednotlivých widgetech a aplikacích.
Další velkou změnou je odstranění tlačítka, vše se ovládá gesty a doteky. Nový je senzor okysličení krve SpO₂. Výrobce slibuje výdrž baterie dva týdny, ale platí to, jen když se uskrovníte s funkcemi a senzory. Když je všechno zapnuté, dostáváme se někam k šesti dnům. Náramek se nabíjí magnetickým konektorem a už není nutné modul vyjímat z řemínku. Jinak je stejně velký jako u loňského Mi Band 5, takže řemínky lze zaměňovat.
Stále chybí senzor pro automatickou regulaci jasu displeje, takže při přechodu ze zatemněné místnosti na sluníčko musíte nastavení měnit ručně. Počet měřitelných aktivit sice vyšplhal na třicet (včetně plavání), ale stále chybí GPS, kterou se pyšní třeba dříve zmiňovaný Mi Watch Lite. Náramek navíc hovoří i česky, na trhu je dispozici i v NFC variantě.
Základní parametry:
- displej: dotykový 1,56" AMOLED, rozlišení 486 × 152 pixelů
- výdrž baterie: až 2 týdny
- GPS: ne
- možnost instalovat aplikace: ne
- platby: ne
- hudba: ne
- odolnost: vodotěsné do 5 ATM
Určitě si přečtěte také článek, ve kterém odpovídáme na otázky, které jsou při výběru chytrých hodinek důležité:
A zaměřili jsme se i na to, proč vlastně chytré hodinky nekupovat. V závěru ale přidáváme dva důvody, proč má jejich koupě smysl:
Doporučujeme také další články, ve kterých vám redaktoři technických webů dají své tipy na nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium