Nejlepší překladač jde dobýt mobily. Po iOS už je DeepL dostupný i na Androidu

Německý překladač DeepL spoléhající se na strojové učení je nejen podle našich zkušeností tím nejlepším, co dnes můžete použít pro převod textu z jednoho jazyka do druhého. Loni se naučil také česky i slovensky a v obou směrech už podporuje přes 20 jazykových párů.

DeepL funguje na webu a k dispozici má rovněž aplikace pro Windows a macOS. Loni na jaře vyšla též aplikace pro iOS a iPadOS (App Store), od února už můžete DeepL stáhnout i na Androidu (Play Store).

V googlovském obchodě sbírá nadšené recenze a průměrná známka 4,9/5 dává tušit, že jde o špičkovou aplikaci. To ale platí spíš jen pro samotný překlad. Po softwarové stránce to žádná sláva není. Aplikace postrádá jakékoliv nastavení a v tuto chvíli překládá opravdu jen text. Řeč ale můžete přeložit tak, že použijete klávesnici s hlasovým vstupem.

Na jablečné platformě už aplikace umí překládat i zvuk, soubory nebo text, který najde na obrázcích a snímcích z foťáku. Nutno podotknout, že na iOS a iPadOS ale pokročilejší funkce dorazily až po půl roce od vydání prvotní verze. Aplikace pro Android zatím nepodporuje ani placené účty Pro, u nichž neplatí omezení na maximálně 5000 znaků atd.

Na konverzační režim, překlad textů přímo na fotkách v reálném čase nebo lepší provázání se systémem také zapomeňte, tady bude mít řešení od Googlu velkou výhodu.

Diskuze (46) Další článek: Samsung dnes odtajní řadu Galaxy S22. Sledujte s námi přímý přenos z tiskové konference

Témata článku: , , , , , , Aplikace, Play Store, Google Translate, Mobil, DeepL, App Store, Text, Windows a macOS,