I když toho dnes smartphony samy o sobě umí hodně, bez příslušenství to není úplně ono. Jako první se vám mohou vybavit pouzdra a kryty, které posunou odolnost jinak docela křehkého přístroje na trochu vyšší úroveň. V tomto článku se ale zaměříme spíše na univerzálnější doplňky, které toho dokážou daleko více.
Před výběrem příslušenství si zjistěte:
- Přesný model telefonu nebo tabletu, se kterým se bude používat
- Na jakém systému smartphone běží včetně verze, například kvůli kompatibilitě aplikací sloužících pro obsluhu a ovládání příslušenství
- Jaký má telefon nabíjecí konektor (pro kabely, nabíječky, powerbanky, gamepady a další)
- Jaké jsou rozměry telefonu (pro pouzdra, držáky do auta)
Vybrané příslušenství jsme seřadili od nejdražšího po nejlevnější. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
DJI Osmo Mobile 6: Povedená stabilizace
Značka DJI není známá jen v oblasti dronů, ale také v segmentu ručních stabilizátorů. Do DJI Osmo Mobile 6 stačí jen upnout telefon, a při natáčení videí a focení využívat povedenou tříosou stabilizaci. Vše je v kompaktní podobě, ideální na cesty. Díky prodlužovací tyči použijete příslušenství i místo selfie tyče.
Nemusíte skončit jen u základního upnutí, stabilizátor nabízí čtyři rychlé režimy, včetně módu pro stabilnější sledování na delší vzdálenost. Stabilizátor se může dále opřít sledování objektů či o režim follow, který se hodí k focení směrem nahoru nebo dolů. Se stabilizátorem spolupracují dvě šikovné aplikace pro editaci a úpravy pořízených záznamů, které jsou přímo od DJI. Škoda, jen, že aplikace pro iOS má více nastavení a možností, než stejná aplikace určená pro Android.
Moga XP-ULTRA: Univerzální gamepad i pro mobil
Po ukončení prodeje herního ovladače Moga XP5-X Plus se na trh dostala nová generace ovladače, který připojíte ke smartphonu, ale také k herní konzoli nebo k chytré televizi. U Androidu můžete počítat s podporou běžných her, které podporují ovladače, i s cloudovými hrami ze služeb Xbox Game Pass Ultimate a GeForce Now. Moga XP-ULTRA je univerzální gamepad, pro všechna vaše herní zařízení v domácnosti, který se pyšní modulárním designem. K ovladači můžete přivaknout držák telefonu, gripy nebo třeba vyměnit jeho pogumované rukojeti.
Součástí ovladače je 2 000mAh baterie s výdrží až 60 hodin na jedno nabití. Ovladač obsahuje i dva vibrační motorky, magnetické Impulse Triggery a 3,5mm konektor pro připojení sluchátek. S vloženým smartphonem ovladač propojíte primárně přes Bluetooth.
Rode Vlogger Kit: Vloggerem snadno a rychle
Audioznačka Rode připravila zajímavou sadu pro natáčení videoblogů mobilem. Součástí Rode Vlogger Kit je stativ, držák telefonu, mikrofon, microLED světlo na kameru, připevňovací difusor, windshield, osm barevných filtrů a doplňková kabeláž.
Před pořízením si musíte zvolit, zda chcete verzi pro iOS s konektorem Lightning, pro Androidy s USB-C nebo univerzální kit s 3,5mm jackem.
Canon Zoemini 2: Miniaturní tiskárna na cesty
Kapesní tiskárna Canon Zoemini 2 k mobilu umožní v terénu tisk fotografií s rozměrem 5,08 × 7,62 cm při hustotě 314 × 500 dpi. Fotky jsou odolné vůči rozmazání, polití i proti roztržení, tisk zajišťuje technologie ZINK. Přímo v základní krabici dostanete prvních deset fotopapírků, další si musíte dokoupit. Oproti známějšímu předchůdci je největší změnou větší velikost fotografie společně s vyšším rozlišením.
Pomocí aplikace Canon Mini Print si v mobilu fotografie před tiskem ještě snadno upravíte. Nemusíte být omezeni jen velikostí základní fotografie, protože si můžete poskládat větší ze čtyř nebo devíti běžných snímků. Rozměry tiskárny jsou 120 × 84 × 22 mm a v kapse bude tížit 177 gramy. Běžnou fototiskárnu sice nenahradí, můžete ji však vzít s sebou na párty a před odchodem všem účastníkům vytisknout památeční fotografii.
Samsung T7 Shield: odolný externí disk k mobilu
Paměti telefonů nejsou nafukovací. Zatímco dříve jste je mohli rozšířit kartami microSD, dnes to platí jen u některých levnějších kousků. Může se proto vyplatit pořízení rychlého externího disku, kterému se při cestování světem jen tak něco nestane. V této kategorii můžeme doporučit disk Samsung T7 Shield, např. v kapacitě 1 TB.
Pogumovaný disk SSD s odolností IP65 odolá pádu až ze tří metrů na zem. Datové přenosy probíhají přes USB-C (USB 3.2 Gen 2), rychlost čtení je až 1 050 MB/s, rychlost zápisu pak maximálně 1 000 MB/s. Disk váží 98 gramů a můžete jej na cestách použít k zálohám telefonu, jako externí úložiště či externí paměť pro rychlý přenos souborů mezi notebookem a smartphonem.
HidrateSpark: Lahev pohlídá pitný režim
Dodržovat pitný režim je důležité, a pokud jste trochu „hi-tech“, můžete si k jeho dodržování pořídit chytrou lahev Hidratespark o objemu 0,62l. Chytrá lahev toho sama o sobě ale mnoho nezmůže, je třeba si k ní do smartphonu stáhnout párovací aplikaci, která s lahví komunikuje přes Bluetooth.
Jakmile je čas pít, lahev na vás blikne a tím se připomene. Podobu a styl těchto upomínek si můžete nastavit. Lahev z nerezové oceli může uchovávat chladnou tekutinu až po dobu 24 hodin.
Razer Kishi: Skladný gamepad na cesty
Univerzální herní ovladač Razer Kishi vytvoří herní konzoli prakticky z každého telefonu, který se do něj vejde. Díky dostatečným rozměrům má však i u větších smartphonů ještě nějaké rezervy. Stačí obě poloviny odcvaknout, do prostoru mezi ně vložit telefon a můžete se pustit do hraní. Je ale škoda, že konektor na gamepadu použijete jen k napájení, např. do něj nelze zapojit USB-C sluchátka.
Gamepad je kompatibilní s Androidem nebo s iOS (každá z variant má svůj vlastní konektor), můžeme pochválit jeho bytelnou konstrukci i kompaktní rozměry ve složené podobě. K ovladači si pak stáhnete samostatnou aplikaci, ve které se dozvíte, se kterými hrami z Google Play je kompatibilní. Ovladač si navíc dokáže poradit i se streamovanými hrami ze služeb Google Stadia, GeForce Now či Xbox Game Pass Ultimate.
Twinkly: Telefon jako ovladač venkovního osvětlení
Chytré osvětlení Twinkly je bez smartphonu jen poloviční. Právě z telefonu totiž světýlka nastavíte tak, jak mají fungovat, navolíte styly problikávání či konkrétní barevné vzory.
Twinkly je sice spjato s vánočními světelnými řetězi na vánoční stromeček, firma však už delší dobu nabízí i univerzální venkovní osvětlení, tj. různé světelné záclony Curtain, barevně laděné „rampouchy“ Icicle či dekorační LED žárovky Festoon. Námi vybraný RGB řetěz má v základní podobě délku 11,5 metru, odolnost IP44 a obsahuje 100 LED, které jsou od sebe vzdáleny každých 8 cm. Twinkly komunikuje s telefonem přes Wi-Fi a Bluetooth, ovládací aplikaci si na iOS a Android stáhnete z odpovídajících aplikačních obchodů.
iFixit Pro Tech Toolkit: Rozborka telefonu jako od profesionálů
Pokud chcete vidět smartphone zevnitř a třeba ho opravit, budete potřebovat ucelenou sadu na rozebrání telefonu. Třeba od známé firmy iFixit. Sada bitů, pinzet, nožů, hrotů, páčidel a dalších udělátek je skvělá svou univerzálností.

Pomocí sady iFixit Pro Tech Toolkit rozeberete snad každý dostupný telefon. Samozřejmě musíme varovat, že rozebráním zařízení v domácích podmínkách můžete porušit platnost záruky, nešetrnou manipulací můžete navíc telefonu ještě více ublížit. Sada je určena pro ty, kteří vědí, co dělají.
Samsung Wireless Charger Trio: Když dvě nestačí
S rušením sluchátkových konektorů se do popředí dostala bezdrátová sluchátka. Pak tu máme stále širší podporu bezdrátového nabíjení telefonů a stejným stylem se nabíjí i některé chytré hodinky. Samsung na potřebu bezdrátových nabíječek vyzrál jediným modelem Wireless Charger Trio, který současně zvládne nabíjet tři zařízení najednou: typicky mobil, hodinky a bezdrátová sluchátka, ale mohou to být i dva mobily.
Smartphony od Samsungu se budou dobíjet výkonem 9 W, iPhony 7,5 W, a pro ostatní zařízení je maximum 5 W. Duální nabíječka stejné značky zvládá vyšší výkon 15 W, ale pokud na nabíjení tolik nespěcháte, je Trio skvělý způsob, jak omezit počet nabíječek.
Xiaomi Mi 50W Power Bank: Další „šťáva k mobilu“
Powerbanky od Xiaomi jsou dlouhodobě produktem, který z principu nemůže urazit, a může udělat jen radost. Když se vám na cestách vybijete baterie, ještě budete rádi za nabitou powerbanku „zapomenutou“ v batohu. Doporučit můžeme opět externí baterii Xiaomi Mi 50W Power Bank, která má kapacitu 20 000 mAh a maximální výkon 50 W.
Nemusíte se omezovat jen na na nabíjení telefonů. Na cestách tato powerbanka dobije Nintendo Switch, Steam Deck nebo třeba notebook. Na externí baterii jsou dva konektory USB 2.0 a jeden USB-C, o zbývající kapacitě akumulátoru informují čtyři diody.
Niceboy RAZE 3 Guru: Reproduktor jako stylový doplněk
Niceboy RAZE 3 Guru je zajímavý bezdrátový reproduktor, který poslouží v menší zasedačce při konferenčním hovoru i při na výletě. Díky standardu IP67 mu nevadí prach ani případný déšť. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 10 hodin. Praktickou drobností je poutko na přenášení.
Reproduktor má všesměrový výkon 24 W, po stisku bočního tlačítka se aktivuje režim MaxxBass, který zvýrazní basovou složku. Reproduktor se k telefonu připojí přes Bluetooth 5.0, hudbu umí přehrávat také přes USB (typicky z flash disku), nebo pomocí kabelu (AUX). Konektory jsou chráněné záslepkou. V případě nouze můžete baterii repráčku s kapacitou 2 500 mAh využít jako powerbanku, ze které dobijete smartphone.
Fixed Powerstation: Dobíječka až pro tři „jablka“
Pokud máte iPhone, Apple Watch a sluchátka AirPods, můžete jedním příslušenstvím obstarat dobíjení všech produktů najednou. Hlavní dobíjecí plocha Fixed Powerstation má bezdrátový dobíjecí výkon 15W, sekundární pak 5W. V horní části stojánku je ještě připravena pozice pro Apple Watch, které se nabíjejí přes samostatný USB port stávající nabíječkou pro Apple Watch.
Bezdrátové dobíjecí podložky využívají dobíječku s USB-C, samotný stojánek je vyrobený ze silikonu, který je odolný vůči poškrábání a vložená elektronika potom navíc ve stojánku neklouže. Probíhající bezdrátové dobíjení signalizuje informační LED umístěná před každou dobíjecí plochou.
Fixed Pin: univerzální stylus pro dotykáče
Fixed nabízí univerzální stylus Fixed Pin pro dotykové displeje, které nemají potřebnou dotykovou vrstvu od Wacomu. Na nějaké velké kreslení to sice úplně nebude, ale na ovládání běžných dotykových displejů či na potrhávání dokumentů už ano.
Stylus s 2mm hrotem je aktivní, nabíjí se skrze konektor microUSB a na jedno nabití vydrží dle výrobce až pět hodin. V praxi však trochu méně. Dotykové pero je kompatibilní s Androidem a iOS. Od stylusu nečekejte takový komfort jako u originálních dotykových per, která fungují s dotykovou vrstvou Wacom na displeji, i tak se ale tento stylus může stát užitečným pomocníkem. Kdyby byl pro vás příliš krátký, Fixit nabízí i dražší varianty, které připomínají spíše běžnou tužku.
Connect IT Selfie10Ring LED: Pro povedená selfíčka
Connect IT nabízí zajímavý komplet stativu, držáku a kruhového LED světla Selfie10Ring, který využijete třeba při focení selfíček nebo při natáčení videí. Kruhové světlo složené ze 120 LED o maximální svítivost 1 000 lumenů může mít nastavenou jednu ze tří barevných teplot (3000K, 4500K a 6500K). Snadná demontáž světla a sklopení nohou stativu umožní snadnou přepravu.
Součástí sady je stativ s kulovou hlavou, flexibilní držák telefonu, 195cm přívodní kabel s dálkovým ovládáním a kruhové LED světlo. Tímto užitečným příslušenstvím tak můžeme skokově zvednout kvalitu pořizovaných selfíček, fotek a videí.
Endoskopická kamera: Ohlídá domácnost
Zajímavý doplněk k telefonu je endoskopická inspekční kamerka s odolností IP67 a rozlišením Full HD (30 fps). Pomůže dostat se k obrazu na špatně přístupných místech, jako jsou dutiny, trubky, odpadní roury nebo okapy. Pomůže i při opravě spotřebičů v domácnosti.

Kameru ji do trojitého konektoru, tedy do USB-C, microUSB nebo do „velkého“ USB. Na přívodním kabelu najdete tlačítko spouště a kolečko pro regulaci osvětlení, které má čtyři úrovně.
GoGen 4 Selfie: Teleskopická tyč s trojnožkou
Když se chcete nechat vyfotit a bojíte se předat svůj mobil kolemjdoucím, je nutným doplňkem kompaktní selfie tyč. Gogen 4 vysunete v rozsahu 29 až 117 cm a s telefonem ji spárujete přes Bluetooth. K uchopení telefonu v držáku slouží fixační zarážky.
Na selfie tyči se nám líbí její univerzálnost, protože se z ní může stát i jednoduchý stativ. Když trojnožku s mobilem postavíte na kus rovné plochy, můžete si pořídit fotografie bez rozmazání či dokonce časosběrné snímky. Režim dva v jednom tak může být pro spoustu mobilních fotografů vítaným bonusem.
Antibakteriální čistička Samsung: Bič na bakterie
Smartphony jsou sbírkou bakterií a není na škodu je pravidelně dezinfikovat. Antibakteriální čistička od Samsungu je určená pro čištění telefonů do úhlopříčky 7 palců a při samotném čištění se telefon navíc bezdrátově dobíjí. Myšlenka je jednoduchá – na noc odložíte mobil do boxu, tlačítkem spustíte UV čištění a ráno jej vyndáváte nabitý a bez nežádoucích životních forem.
V čističce jsou dvě UV lampy, které údajně eliminují až 99 % bakterií. A nemusí jít jen o telefon, dovnitř můžete vložit brýle, klíče, sluchátka a další drobné předměty. Nenápadná bílá krabička se napájí přes konektor USB-C, po dokončení čistícího cyklu vydá jasný zvukový signál.
Jabra Talk 5: Základní handsfree na ucho
Jabra je značka, která na trh dodává zajímavá bezdrátová handsfree, jenže pokud se vám po letech starší model pokazí, může být problém najít adekvátní náhradu. Jabra na trhu sice nabízí inovované modely „SE“, uživatelé si však u nich často stěžují na nedostatečnou hlasitost. Pokud tedy hledáte slušné sluchátko do ucha za zajímavou cenu, je třeba se poohlédnout po „původních“ modelech.
Jedním z nich je kupříkladu základní model Jabra Talk 5. Jedná se o lehké a kompaktní handsfree, které vydrží až 11 hodin telefonování, resp. 10 dní v pohotovostním režimu. Navíc jej na uchu díky kolibří hmotnosti 9,7 gramů ani neucítíte. S telefonem se rychle spojí přes Bluetooth.
Sluchátko není jen handsfree, ale můžete do něj streamovat i hudbu, poslouchat podcasty nebo příkazy hlasové navigace. Nečekejte od něj nic nadstandardního, jen základ, ale za slušnou cenu.
Lokátor Fixed Smile Pro: Abyste nic neztratili
Svůj kapesní lokátor má Apple nebo třeba Samsung. Pokud však nemáte smartphone této značky, můžete využít i univerzální lokátor Fixed Smile Pro, který je určen pro Android i iOS. Pro obě platformy je k dispozici samostatná aplikace v češtině, ve které můžete sledovat aktuální polohu lokátoru nebo jej prozvonit na dálku. Obdobně je možné prozvonit i telefon z lokátoru, pokud svůj smartphone někde nešikovně založíte.
Drobný přívěsek je vybaven technologií Bluetooth 5.0, má vestavěný pohybový senzor, a pokud se přívěsek vzdálí od vašeho telefonu, může se ozvat hlasité upozorní. Samozřejmě však záleží na tom, jaký způsob hlídání si nastavíte.
Rapoo M200: Bezdrátová myška k mobilu a tabletu
Smartphony dnes samozřejmě ovládáme dotykem, čas od času se však hodí bezdrátová myš. Častěji ji budete vyhledávat u tabletů, ovšem smysl má i u telefonů s většími displeji, které chcete využít na práci v terénu. Třeba společně s hardwarovou klávesnicí. Nebo můžete myš primárně koupit pro notebook a současně počítat s tím, že ji čas od času připojíte i ke smartphonu nebo tabletu.
Pokud hledáte šikovného a tichého pomocníka na cesty, můžeme doporučit myš Rapoo M200 Silent. Klikání na tlačítka je jisté, přesto tiché. Myšku navíc připojíte v několika režimech; pokud spojení vypadává, vždy spárování opakovat a vybrat jiný režim. Optická myš má rozlišení až 1 300 dpi, a na cestách toho přežije opravdu dost. Jen si s sebou raději vezměte i náhradní baterie.
Xiaomi Mi LED Smart Bulb: Všechny barvy duhy
Chytrá žárovka Xiaomi Mi LED Smart Bulb je zajímavým doplňkem pro navození atmosféry. Stačí 8wattovou LED s paticí E27 namontovat do lampy a o zbytek se postará telefon. V mobilní aplikaci Mi Home si na žárovce přes domácí Wi-Fi nastavíte intenzitu a osvitovou barvu, případně problikávání a barevné přechody s různými efekty.
Žárovka se může ve stanovený čas automaticky zapnout, můžete ji zařadit i do chytré domácnosti a ovládat třeba prostřednictvím Google Assistanta.
Samsung EO-IC100: základní sluchátka s USB-C
Mobilní výrobci přestávají do základních balení přibalovat kabelová sluchátka. Protože z telefonů současně mizí i sluchátkový jack, spousta uživatelů automaticky sáhne po zcela bezdrátových sluchátkách. Pokud však chcete ušetřit, vyplatí se univerzální sluchátka do konektoru USB-C.
Za pár stovek můžete mít mobilní sluchátka Samsung EO-IC100, která jihokorejci ještě před pár lety přibalovali ke svým nejvybavenějším telefonů řady Galaxy S a Galaxy Note. Zvukovou kvalitu sluchátek doladila firma AKG, na přívodním kabelu nechybí regulátory hlasitosti ani mikrofon. Sluchátka jsou na trhu k dostání v černé a bílé.
Kingston 128GB microSD: Když dochází místo...
Pokud máte ještě telefon se slotem pro microSD karty (pozor, někdy se jedná o sdílený slot s druhou nanoSIM), můžete si stále „vyskakovat“. Pokud vám v telefonu dojde úložný prostor, jednoduše si jej rozšíříte. Stálicí je v tomto případě značka Kingston, která nabízí nízkou cenu a slušnou kvalitu, takže dostanete kartu, která umožní vašemu telefonu zase trochu „dýchat“.
Konkrétně jsme vybrali 128GB microSD, která je kompatibilní s Androidy, a její součástí je i redukce na klasickou SD kartu - to, kdybyste chtěli využít starší čtečky karet, nebo paměťovku po čase třeba vložit do vašeho digitálního fotoaparátu. Za pár stovek dostanete bezproblémové rozšíření paměti vašeho telefonu. A pokud vám 128 GB nestačí, nabízí se karta i v kapacitách 256 a 512 GB.
Sprej PanzerGlass Twice a Day: Zatočte s bakteriemi
Pokud nemáte po ruce sterilizátor, může se vám hodit kapesní desinfekční a antibakteriální sprej Twice a day od výrobce odolných skel PanzerGlass. Povrch telefonu zbaví nečistot, mastnoty a bakterií, telefon můžete následně vyleštit přiloženou utěrkou z mikrovlákna. Sprej se prodává v 8ml, 30ml a 100ml balení.
Sprej Twice a day nepoškozuje povrch obrazovky ani oleofobní vrstvu, můžete jím vyčistit také odolná skla PanzerGlass nebo třeba monitor počítače či sklo brýlí.
Rukavice na dotykové displeje: S prsty v teple
I když má spousta telefonů režim se zvýšenou citlivostí displeje pro dotykové ovládání v rukavicích, některé to stále neumí. V zimě tak musíte rukavice opakovaně sundávat, nebo počkat, až přijdete do tepla.

Za necelé dvě stovky si můžete pořídit rukavice, které mají na koncích tří prstů vodivá vlákna, díky nimž lze ovládat telefon. Rukavice jsou k dostání ve spoustě stylů a velikostí, mimo univerzálních šedých a černých můžete zvolit i nordické motivy v několika barevných kombinacích v pánském i dámském provedení.
Líný držák na mobil
Cena: 100 Kč
Pro někoho naprostá šílenost, pro jiného zase možnost, jak odlehčit dlaním. Tzv. líný držák na mobil si při sledování filmů jednoduše nasadíte za krk. Telefon je tak všude s vámi a nemusíte jej držet, obě ruce zůstanou volné. Anebo držák položíte na stůl a telefon nebo tablet v něm zapřete do pracovní polohy.

V terénu můžete líný držák využít i jako nouzový stativ pro focení krajiny nebo si díky němu můžete zastabilizovat selfíčka. Držák je otočný o 360 stupňů, variabilně tvarovatelný, otlačení krku zabraňuje pěnová výztuž. Nevložíte do něj ale příliš silná zařízení, často tak bude třeba z telefonu sundat všechny obaly a kryty. Jedná se navíc o „no name“ doplněk, který v Česku seženete zhruba za stovku. Stačí jen
Miggo PICTAR Smart Grip: Telefon fotoaparátem
Smartphony se už profilují jako fotoaparáty, tak proč si ten pocit nedoladit k dokonalosti? Miggo PICTAR Smart Grip je mobilní grip, do něhož zacvaknete smartphone s Androidem či s iOS. Při focení tak budete mít pocit, že máte v ruce skutečný fotoaparát.
Díky gripu je držení telefonu při focení daleko bezpečnější, navíc zvládnete ovládat focení jednou rukou. Na gripu je připraveno pět fyzických tlačítek, dvoustupňová spoušť, ovládání zoomu či tlačítko pro přepnutí mezi zadním a předním fotoaparátem. Samostatně je také připraveno selfie tlačítko a kolečko Smart Wheel pro kompenzaci expozice. Telefon v gripu také snadněji připojíte do stativu, nebo do hot-shoe připojíte doplňkové blesky. A to je za pár stovek slušná porce funkcí navíc.
Držák na mobilní telefon Yuppienalle: Nestojí nic
Cena: 19 Kč
Zřejmě nejpopulárnější mobilní držák poslední doby najdete v obchodním řetězci Ikea za pouhých 19 korun. Stojánek Yuppienalle o rozměrech 80 × 40 × 10 mm je vyroben z šedého plastu. Přes poutko s kroužkem můžete složený stojánek připevnit třeba ke klíčům.

Jedná se o plastový stojánek ve tvaru „hranatého“ písmene S. Má dvě nožky a malý pant, můžete si vybrat, zda chcete telefon postavit na výšku nebo položit na šířku. V první pozici vyřídíte videohovory, ve druhé zase můžete pohodlněji sledovat videa. Poměr cena/výkon je u tohoto cestovního stojánku bezkonkurenční.
Doporučujeme také další články, ve kterých vám redaktoři technických webů dají své tipy na nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium