Nejlevnější Android s dostatkem paměti, rozumným výkonem a Full HD displejem koupíte za 2300 Kč

I když se těm úplně nejlevnějším modelům z nabídek výrobců obvykle vyhýbáme, protože přinášejí až příliš mnoho kompromisů, občas se na opravdu nízkou cenu dostanou i zařízení o stupínek vyšší třídy. To je i případ Tecno Spark 8 Pro. V Alze tento model v černé barvě aktuálně zakoupíte za 2300 Kč, což je 8% sleva proti předchozí nejnižší ceně a zhruba 40% pokles proti startovací ceně telefonu při jeho uvedení do prodeje loni v květnu.


Tecno Spark 8 Pro 4GB/128GB


Čínská značka Tecno není na českém trhu ještě tolik známá, začala zde oficiálně působit přesně před rokem. Přesto nejde o žádný „no name“. Naopak je to poměrně velký a na mnohých trzích (zejména v Africe a Asii) etablovaný výrobce. Z hlediska vlastnické struktury Tecno patří do holdingu Transsion, který sdružuje rodinu značek Transsion, Tecno, iTel, Infinix a další. Také Infinix se v Česku oficiálně prodává.

Samotný telefon Tecno Spark 8 Pro vykazuje vzhledem ke své cenové třídě snahu o alespoň trochu zajímavý design, přináší 6,8palcový Full HD+ IPS displej (běžné v této kategorii je pouze HD rozlišení), vcelku slušný procesor Helio G85 od Mediateku a také 4 + 128 GB paměti. Díky rozumné porci RAM může na telefonu běžet „plnokrevný“ Android, nikoli jeho ořezaná Go Edition. „Nízkonákladovost“ telefonu poznáte snad jen na staré verzi Androidu 11, z nějž už se zřejmě žádný upgrade na vyšší verzi neuskuteční.

Klepněte pro větší obrázek
Tecno Spark 8 Pro se prodává v několika barvách, ve slevě je aktuálně černá

To ale nemusí být pro mnoho uživatelů, kteří chtějí opravdu co nejlevnější, přitom plně funkční telefon bez větších omezení, výraznější překážka. Telefonu navíc nechybí čtečka otisků, obsahuje hlavní fotoaparát s primárním 48Mpx senzorem a světelností f1.8 a stydět se nemusí ani za baterii s kapacitou 5000 mAh a rychlejším 33W kabelovým dobíjením. Bonusem pro „staromilce“ je ponechaný 3,5mm jack. Někteří uživatelé v recenzích na internetu si stěžují pouze na větší počet předinstalovaných aplikací a reklam v nich (bloatware).

Diskuze (27) Další článek: A je tu další zápis do historie. Proběhl úplně první hlasový hovor ze smartphonu přes satelit

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Tecno, , , , , , , , , Nejnižší cena, Ful HD, F +, Telefon, Česká republika, Tecno Spark, Full HD + IPS displej, Transsion, Asie, Full HD, ? Displej, Rodina, Go edition, Afrika, Displej,