Alza má iPhone 15 jen za 19 341 Kč. Navíc můžete ušetřit při upgradu ze staršího modelu

Největší tuzemský e-shop má až do 20. května slevovou akci na téměř 40 tisíc produktů. Tou nejoblíbenější je sleva na základní 128GB iPhone 15 v černé barvě. Alza jej se slevovým kódem ALZADNY10 nabízí jen za 19 341 Kč.

Sám Apple si za podzimní novinku účtuje 23 990 Kč, tuzemští prodejci už o pár tisíc zlevnili, avšak Alza šla nejníž. Tři obchody nabízejí iPhone 15 ještě levněji (ceny podle Heureky startují na 19 090 Kč), ale u nich buď nejde o oficiální českou distribuci, nebo je dispozici například jen růžová varianta.

Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 87 obchodů za ceny od 18 850 Kč
Srovnat ceny na Živě

iPhone 15 má výborný displej s vysokým jasem a Dynamic Islandem. Slibuje ohromný výkon, kvalitní fotky a videa. Oproti předchozí generaci už má navíc USB-C místo Lightningu. V recenzi si od nás odnesl známku 8/10, protože má pořád určité limity, které Apple záměrně zavedl, aby měl lákadla i pro iPhone 15 Pro a Pro Max.

Displej tak má jen 60Hz frekvenci a nepodporuje režim Always-On. Chybí foťák s 5× zoomem, LiDAR, režimy makro a ProRaw. USB-C běží jen na pomalejším standardu USB 2.0. Tělo je z hliníku místo titanu a má ještě starší přepínač režimu místo akčního tlačítka. „Próčka“ jsou však o polovinu dražší a jejich funkce osloví jen pár procent uživatelů.

Alza má mimochodem pro nákup iPhonu 15 ještě jeden tahák, výkupní bonus 2500 Kč. Máte-li starší mobil v hodnotě 1100 Kč a více koupený Alze, k jeho výkupové ceně obchod přidá ještě zmíněný bonus. Například starý iPhone 11 (128 GB) v perfektním stavu obchod vykupuje za 4600 Kč, s bonusem tak na nákup iPhonu 15 získáte celkovou slevu 7100 Kč. V internetových bazarech by již iPhone 11 za sedm tisíc byl neprodejný.

Přes WhatsApp vás upozorníme na novou slevu

Slevové akce někdy netrvají dlouho nebo obchody mohou mít jen malé množství zlevněných produktů. Než se k článku dostanete, může být pozdě.

Hlídač slev má ale svůj kanál v komunikátoru WhatsApp. Klikněte na odkaz, otevře se v aplikaci. Jakmile vydáme článek o slevě, hned na WhatsApp pošleme zprávu. O akci se tak dozvíte v době, kdy je ještě stoprocentně platná.

WhatsApp má ale u kanálů vypnuté upozornění na nové zprávy. Musíte to změnit sami přes ikonu zvonku v pravém horním rohu aplikace.

Hlídač slev na WhatsAppu
Nezapomeňte si u kanálu nastavit upozornění

Našli jste sami zajímavou slevu? Napište nám o ní.

Diskuze (13) Další článek: Comeback zásadní mobilní legendy. Nokia 3210 je zpět a stojí zlomek toho, co před 25 lety

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , Apple iPhone 15, ProRaw, Pro Max, Displej, Starý model, Lightningu, Obchod,