Cyklopočítač Garmin Edge 840 je ještě levnější. Za 9990 Kč má teď v ceně i mapu Topo Czech

Cyklopočítač Garmin Edge 840 ve variantě bez solárního nabíjení je v Decathlonu stále za 9999 Kč jako před několika týdny. Ještě o pár korun levněji, za 9990 Kč ho nabízí obchod SkiAndBike a nejzajímavější je, že v ceně je tady už turistická mapa Topo Czech v5. A také ochranné sklo na displej.

Samotná mapa stojí 1500 Kč. Není nezbytná, cyklistické Garminy standardně obsahují mapu celé Evropy, která vychází z dat OpenStreetMap. Mnohým vyhovuje víc než mapa Topo Czech od českého Garminu, jiní zase na Topo Czech nedají dopustit.


Garmin Edge 840


Garmin Edge 840 v těchto akcích koupíte o dva tisíce levněji než přímo u Garminu a ušetříte šest stovek i proti ostatním obchodům. Jde o historicky nejnižší ceny, takže pokud jste s nákupem dosud váhali, lepší příležitost už nejspíš dlouho nebude.

Nejlepší Garmin pro tréninky na kole

Osm set čtyřicítka je v hierarchii Garminu druhý nejlepší cyklopočítač, byť někteří uživatele by jej dali spíš na první místo. Dražší Edge 1040 má pouze větší displej, avšak funkčně jsou na tom stejně. Edge 840 ale vedle dotykové obrazovky má i kompletní sadu bočních a spodních tlačítek pro spolehlivé ovládání v dešti, rukavicích či při jiných scénářích, které displeji nesedí.

Garmin Edge 840 má 2,6" displej, voděodolné tělo a velký akumulátor, s nímž podle nastaveného režimu vydrží od 26 do 42 hodin. Nabíjet lze pomocí USB-C, případně přes držák na řídítkách, ten napájecí je však pouze volitelným příslušenstvím.

Cyklopočítač je narvaný všemi klíčovými senzory. Podporuje GPS, Glonass i Galileo, se satelity komunikuje ve dvou pásmech. Vedle toho má akcelerometr, gyroskop, kompas a barometrický výškoměr. S okolím se dorozumí přes Wi-Fi, Bluetooth a ANT+.

Uvnitř je 32GB úložiště, na něž lze uložit mapy z celého světa. Garmin navíc v této generaci vylepšil a zrychlil navigaci, takže přepočty trasy v případě vychýlení z kurzu jsou dobré. Cyklopočítač podporuje také funkci ClimpPro v režimu volná jízda, dopředu proto informuje na blížící se stoupání, případně pak také na sklon a pozici v kopcích.

Vedle toho samozřejmě nabídne všechny funkce pro hobby i profesionální cyklisty, kteří trénují, jezdí na výkon či chtějí sledovat dynamiku jízdy. Edge 840 díky senzorům měří i počet a délku skoků na MTB.

Mnoho funkcí v Edgi 840 je svázaných s wattmetrem, který při jízdě měří výkon. Pokud ho na kole nemáte, podívejte se také na cyklopočítač Garmin Edge Explore 2. Je mnohem levnější a pro cykloturistiku úplně stačí.


Garmin Edge Explore 2


Přes WhatsApp vás upozorníme na novou slevu

Slevové akce někdy netrvají dlouho nebo obchody mohou mít jen malé množství zlevněných produktů. Než se k článku dostanete, může být pozdě.

Hlídač slev má ale svůj kanál v komunikátoru WhatsApp. Klikněte na odkaz, otevře se v aplikaci. Jakmile vydáme článek o slevě, hned na WhatsApp pošleme zprávu. O akci se tak dozvíte v době, kdy je ještě stoprocentně platná.

WhatsApp má ale u kanálů vypnuté upozornění na nové zprávy. Musíte to změnit sami přes ikonu zvonku v pravém horním rohu aplikace.

Hlídač slev na WhatsAppu
Nezapomeňte si u kanálu nastavit upozornění, viz žlutá šipka

Našli jste sami zajímavou slevu? Napište nám o ní.

Diskuze (10) Další článek: Oppo jde na mobilní umělou inteligenci úplně jinak. Dostane ji do všech svých telefonů, tedy i do těch nejlevnějších

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , DECATHLON, Displej, Čechy, Garmin Edge, Dotyková obrazovka, Cyklista, GLONASS i Galileo, Obchod, Velký displej, Rukavice, MTB, Evropa, Morava, Cyklopočítač Garmin Edge, Topo Czech, Slezsko, Jízda, Mapa, Bluetooth a ANT +,