10 nejméně tragických tarifů českých operátorů. Pro radost nejsou, ale aspoň vás neoškubou

  • Mobilní tarify našich operátorů jsou obecně drahé
  • Zkoušíme najít takové, které jsou pro peněženku snesitelné
  • O cenově výhodných nabídkách známých ze zahraničí sníme dál

Čeští operátoři nenabízejí žádné výhodné tarify. Jsou buď jen nezajímavé, nebo rovnou úplně tragické. I v tomto marasmu ale obyčejný člověk, který se nedostane k řádově výhodnějšímu firemnímu tarifu pod rámcovou smlouvou, musí s mobilem nějak fungovat. Jak uspokojit mobilní potřeby a přitom neplatit operátorům nesmyslné pálky? Hledáme schůdné cesty.

Česko má podle mnoha studií dlouhodobě jedny z nejvyšších cen za mobilní data nejen v rámci zemí EU. Z hlasových jednotek (volných minut) a SMS se stala komodita – na nich už operátoři tolik nerýžují, ale přesto s nimi v nižších tarifech po hříchu šetří. A podobně data. Pokud jsou neomezená, tak nechť. Očekává se, že náročnější zákazník si připlatí. Pokud jde ale o menší objemy pod 10 GB, vychází jednotková cena nehorázně draho, a data jsou tak vlastně ještě méně dostupná.

Tarify českých operátorů se obecně vyznačují silně neproporciální strukturou nabídky, kdy operátoři nutí platit hodně i ty zákazníky, kteří nemají zájem o neomezený nebo velký objem služeb. Je to nelogické a svým způsobem diskriminační. Nabídky typu neomezené hovory a 10 GB dat za v přepočtu 300 Kč, které jsou běžné v jiných zemích, jsou u nás naprosté sci-fi.

Můžeme namítnout, že v dobách vysoké inflace a zvyšujících se cen všeho od energií až po potraviny, se zdražování mobilních tarifů zatím nekoná a že ti operátoři jsou na nás vlastně docela hodní. Jenže je potřeba si uvědomit, že ještě v dobách, kdy bylo všechno ostatní relativně levné, oni už své služby nabízeli opravdu draho. Kdyby se dnes chtěli připojit k vlně zdražování, asi by se to setkalo s velkou nevolí.

Bohužel vám tedy nemůžeme doporučit vyloženě levné a výhodné tarify, ale pokusíme se najít alespoň takové, které nejsou úplná tragédie a výsměch zákazníkům. V úvodu dodáme, že v článku vycházíme výhradně z veřejných ceníkových nabídek. Nenajdete zde žádné podpultové slevy, retenční nabídky, firemní tarify pod rámcovou smlouvou, rodinné programy pro mnoho služeb a lidí, ani tarify omezené na určitou skupinu (studenti, senioři). Abychom šetřili peněženku, vybírali jsme tarify s maximální cenou do 600 Kč měsíčně. Dávat víc za komoditu, jakou bazální mobilní komunikační služby (tzn. minuty, SMS a data) jsou, nám přijde z principu nemravné.


Kaktus Neřešto 6 GB

Když milujete sociální sítě a potřebujete data

  • Cena: 300 Kč
  • Volání: 100 minut do všech sítí
  • SMS: 100 SMS do všech sítí
  • Data: 6 GB + neomezeně pro sociální sítě

Velmi atraktivní nabídku pro mladé a všechny náročnější uživatele, kteří tráví spoustu času na sociálních sítích, si připravil Kaktus. Tento virtuální operátor totiž už za cenu 300 Kč nabízí tarif Nerešto 6GB se 100 minutami volání i 100 SMS, ke kterým navíc přihodí i 6 GB mobilních dat.

Klepněte pro větší obrázek
Pro ty, co hodně využívají sociální sítě je jako dělaný tarif Neřešto od Kaktusu. Virtuál nabízí 6GB tarif už od 300 Kč.

Tím ale nabídka nekončí. Všichni, kteří rádi datují a používají hlavně sociální sítě, mohou mít radost, jelikož jejich používání operátor nepočítá do datového limitu. Neomezená data platí pro Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Twitter a WhatsApp. Pro úplnost jen dodáme, že se jedná o tarif hrazený z platební karty, tudíž se na něj nevztahují akce jako Dobíječka, kdy za nákup kreditu získáte nějaký kredit navíc.

Diskuze (46) Další článek: Alza rozšířila výkup chytré elektroniky. Kromě iPhonů už prodáte i Androidy, hodinky a herní konzole

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, WhatsApp, Virtuální operátoři, SMS, Kaktus, Facebook, Předplacené karty, Messenger, Neomezené volání, Chytrý telefon, 5G, Simple, Snapchat, Instagram, GoMobil, ČEZ, Tesco Mobile, Twitter, VPN, Sazkamobil, Evropská unie, Pořád online, Tarif, Balíček, Vodafone — Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec na ISS a vlastní řešení na polární dráze. Jak může vypadat ruská orbitální stanice ROSS?

Konec na ISS a vlastní řešení na polární dráze. Jak může vypadat ruská orbitální stanice ROSS?

** Rusko chce někdy po roce 2024 odejít z ISS ** Vzniknout má nová ruská stanice ROSS ** Rusko také plánuje novou kosmickou loď

Petr Kubala
Mezinárodní vesmírná staniceRusko
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Nevyžádané a podvodné telefonáty. Jak se bránit? Pomohou aplikace a ignorování cizích čísel

Nevyžádané a podvodné telefonáty. Jak se bránit? Pomohou aplikace a ignorování cizích čísel

** Otravné telefonáty pomohou eliminovat některé aplikace ** Pozor na podvodné hovory, které z vás snaží vylákat peníze ** Jak fungují skrytá telefonní čísla

Martin Miksa
ProzváněníNevyžádané hovoryTipy a triky
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid