10 nejméně tragických tarifů českých operátorů. Pro radost nejsou, ale aspoň vás neoškubou

  • Mobilní tarify našich operátorů jsou obecně drahé
  • Zkoušíme najít takové, které jsou pro peněženku snesitelné
  • O cenově výhodných nabídkách známých ze zahraničí sníme dál

Čeští operátoři nenabízejí žádné výhodné tarify. Jsou buď jen nezajímavé, nebo rovnou úplně tragické. I v tomto marasmu ale obyčejný člověk, který se nedostane k řádově výhodnějšímu firemnímu tarifu pod rámcovou smlouvou, musí s mobilem nějak fungovat. Jak uspokojit mobilní potřeby a přitom neplatit operátorům nesmyslné pálky? Hledáme schůdné cesty.

Česko má podle mnoha studií dlouhodobě jedny z nejvyšších cen za mobilní data nejen v rámci zemí EU. Z hlasových jednotek (volných minut) a SMS se stala komodita – na nich už operátoři tolik nerýžují, ale přesto s nimi v nižších tarifech po hříchu šetří. A podobně data. Pokud jsou neomezená, tak nechť. Očekává se, že náročnější zákazník si připlatí. Pokud jde ale o menší objemy pod 10 GB, vychází jednotková cena nehorázně draho, a data jsou tak vlastně ještě méně dostupná.

Tarify českých operátorů se obecně vyznačují silně neproporciální strukturou nabídky, kdy operátoři nutí platit hodně i ty zákazníky, kteří nemají zájem o neomezený nebo velký objem služeb. Je to nelogické a svým způsobem diskriminační. Nabídky typu neomezené hovory a 10 GB dat za v přepočtu 300 Kč, které jsou běžné v jiných zemích, jsou u nás naprosté sci-fi.

Můžeme namítnout, že v dobách vysoké inflace a zvyšujících se cen všeho od energií až po potraviny, se zdražování mobilních tarifů zatím nekoná a že ti operátoři jsou na nás vlastně docela hodní. Jenže je potřeba si uvědomit, že ještě v dobách, kdy bylo všechno ostatní relativně levné, oni už své služby nabízeli opravdu draho. Kdyby se dnes chtěli připojit k vlně zdražování, asi by se to setkalo s velkou nevolí.

Bohužel vám tedy nemůžeme doporučit vyloženě levné a výhodné tarify, ale pokusíme se najít alespoň takové, které nejsou úplná tragédie a výsměch zákazníkům. V úvodu dodáme, že v článku vycházíme výhradně z veřejných ceníkových nabídek. Nenajdete zde žádné podpultové slevy, retenční nabídky, firemní tarify pod rámcovou smlouvou, rodinné programy pro mnoho služeb a lidí, ani tarify omezené na určitou skupinu (studenti, senioři). Abychom šetřili peněženku, vybírali jsme tarify s maximální cenou do 600 Kč měsíčně. Dávat víc za komoditu, jakou bazální mobilní komunikační služby (tzn. minuty, SMS a data) jsou, nám přijde z principu nemravné.


Kaktus Neřešto 6 GB

Když milujete sociální sítě a potřebujete data

  • Cena: 300 Kč
  • Volání: 100 minut do všech sítí
  • SMS: 100 SMS do všech sítí
  • Data: 6 GB + neomezeně pro sociální sítě

Velmi atraktivní nabídku pro mladé a všechny náročnější uživatele, kteří tráví spoustu času na sociálních sítích, si připravil Kaktus. Tento virtuální operátor totiž už za cenu 300 Kč nabízí tarif Nerešto 6GB se 100 minutami volání i 100 SMS, ke kterým navíc přihodí i 6 GB mobilních dat.

Klepněte pro větší obrázek
Pro ty, co hodně využívají sociální sítě je jako dělaný tarif Neřešto od Kaktusu. Virtuál nabízí 6GB tarif už od 300 Kč.

Tím ale nabídka nekončí. Všichni, kteří rádi datují a používají hlavně sociální sítě, mohou mít radost, jelikož jejich používání operátor nepočítá do datového limitu. Neomezená data platí pro Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Twitter a WhatsApp. Pro úplnost jen dodáme, že se jedná o tarif hrazený z platební karty, tudíž se na něj nevztahují akce jako Dobíječka, kdy za nákup kreditu získáte nějaký kredit navíc.

Diskuze (46) Další článek: Alza rozšířila výkup chytré elektroniky. Kromě iPhonů už prodáte i Androidy, hodinky a herní konzole

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Datum, Data, Hotspot,