Nejmenší mobil na světě konečně v prodeji

Modu na sebe upoutalo pozornost konceptem variabilní konstrukce. Nyní se ukáže, zda má takové netradiční řešení šanci uspět u zákazníků.

Je tomu už více než rok, co izraelská společnost Modu poprvé světu ukázala koncept svého modulárního minitelefonu, který na sebe může vzít libovolnou podobu a konstrukci (čtěte Novinka Modu: postavte si mobil na míru). Základem je miniaturní telefonní modul, velikostí připomínající mírně přerostlou kostku z domina. Na něj se mohou navléci oblečky zvané jackets, ale lze jej ovládat díky několika tlačítkům i obnažený.

Po půldruhém roce čekání se Modu dostává z prezentačních výloh na veletrzích konečně do ostrého prodeje. Prozatím se tak stane pouze v domovské Izraeli, kde jej bude nabízet největší tamní operátor Cellcom. Za cenu 130 dolarů (asi 2 a půl tisíce Kč) dostane zájemce samotný modul a jeden základní jacket. Další kabátky bude třeba dokupovat zvlášť. Do Evropy a některých dalších částí světa by měl Modu dorazit koncem letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek
S tímto jacketem dostanete Modu v prodejním balení

Nespornou výhodou konceptu Modu je jeho designová variabilita. Pomocí jackets z něj uděláte hudební telefon, elegantní stylovku, nebo dokonce mobil, který disponuje GPS a 3Mpx fotoaparátem. To podle toho, který z dostupných oblečků se rozhodnete mu navléct. Veškerý přídavný hardware je se totiž skrývá v samotných kabátcích a malý Modu s ním komunikuje díky velkému systémovému konektoru, přes nějž se každý jacket k modulu připojí. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modu je opravdu maličký, pokud nepotřebujete psát SMS, vyplatí se jej k telefonování používat "nahý"
Klepněte pro větší obrázek
O propojení s kabátkem jacket se stará velký systémový konektor. Některé jackets mají svůj vlastní displej, kam se musí vnitřní prostředí telefonu "překreslit". Otázkou zůstává, jak se to podepíše na rychlosti ovládání a také výdrži pidibaterie. K nabíjení a spojení s PC slouží v sousedství umístěný microUSB konektor.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V menu se počítá do sedmi - přesně tolik je totiž k dispozici kláves. Psaní SMS je méně pohodlné, napsaný text se tísní na jediném řádku.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I adresář konktaktů se ovládá na "piškvorkovité" klávesnici se sedmi tlačítky. Vinou miniaturních rozměrů displeje není prostor na žádné grafické orgie, nabídka je vizuálně velmi prostá
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A tohle už je jeden z měnitelných kabátků. Z Modu udělá průměrný telefon s 3Mpx foťákem, běžnou numerickou klávesnicí, ale co si budeme nalhávat, na vzhledu mu rozhodně nepřidá.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vkládání modulu do kabátku
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Další jackets na sebe prý nenechají dlouho čekat, Modu hlásí, že vyvíjí dokonce kabátek s dotykovým displejem
Diskuze (20) Další článek: Palm má problém, každé třetí Pre je vadné

Témata článku: Svět, Prodej, Nejmenší mobil, Mobil, Průměrný telefon, MOBI, Izraelská společnost, KabátekVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Koronerova zpráva z pitvy Apple iPhonu 6

Koronerova zpráva z pitvy Apple iPhonu 6

iPhony vždy stály na vrcholu řetězce mobilních telefonů: přinášely nové technologie, které ostatní výrobci dříve či později kopírovali. Rozebrat jej do posledního šroubku proto bylo velmi zajímavé.

Jiří Kuruc
iPhonePitva
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Vodafone láká na kombinaci služeb, neomezená mobilní data můžete mít za 500 Kč
Jan Láska
Neomezená dataTarify a mobilní službyVodafone
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft