Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka má Apple. Xiaomi boduje s lacinými mušlemi

Trh se zcela bezdrátovými sluchátky rostl i ve třetím čtvrtletí 2020, proti předchozímu kvartálu o čtvrtinu. Podle průzkumu agentury Counterpoint Research se do popředí zájmu dostávají zejména levné nebo středně drahé headsety.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj prodejů zcela bezdrátových sluchátek (TWS) s podíly podle světových regionů (v milionech kusů) | Zdroj: Counterpoint Research

Sluchátka s cenovkou pod 100 dolarů (cca 2 200 Kč bez daně) tvoří už 56 % trhu. Zájem o bezdrátové headsety přinesla nejen potřeba častější komunikace přes telefon a video konference v době pandemie, ale i rušení 3,5mm jacku u vyšších modelů smartphonů a zároveň čím dál častější vypouštění přibalených sluchátek v balení s telefony.

Klepněte pro větší obrázek
10 nejprodávanějších modelů TWS v 3Q 2020 | Zdroj: Counterpoint Research

Mezi světovými regiony se nejvíce zcela bezdrátových (TWS – True Wireless) sluchátek prodá stále v Severní Americe. Regionu ovládaném zejména produkty Applu ale už dýchá jihovýchodní Asie (počítáno bez Číny). Nejčastěji prodávaným modelem TWS sluchátek jsou stále Apple AirPods následované vylepšenou Pro verzí. V první desítce se objevují rovnou čtyři levné modely sluchátek Redmi od Xiaomi, Samsung bodoval dvakrát s mušlemi ze své řady Galaxy Buds.

Diskuze (3) Další článek: Honor vstává z popela. Návrat ke Googlu zatím jen čteme mezi řádky

Témata článku: Čína, Statistika, Analýza, Xiaomi, Nositelnosti, Counterpoint, Zcela bezdrátová sluchátka, TWS, Headset, Bezdrátová sluchátka, Severní Amerika, Světový region, Sluchátko, Galaxy Buds, Model, Asie, Counterpoint Research, Mušle, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz