Nejpokročilejší cyklopočítač Edge 1040 dostal od Garminu i variantu s dobíjením na slunci

  • Garmin ukázal profesionální cyklopočítač Edge 1040
  • Jedná se o unikátní doplněk pro kolo, který propojí celý ekosystém
  • V nejvyšší výbavě dostanete i solární dobíjení

Garmin po dvojici běžeckých hodinek ukázal nový profesionální cyklopočítač Edge 1040. Na první pohled vypadá jako hodně starý smartphone, aktuálně je to ale asi to nejlepší, čím může pokročilý cyklista své kolo vybavit.

Garming Edge 1040 je krabička o rozměrech 59 × 117 × 20 mm, která váží 133 gramů. Přímo v základní krabici k tomuto cyklopočítači s odolností IPX7 dostanete i několik držáků pro upnutí k řídítkům. Zobrazování zajišťuje 3,5 palcový displej s rozlišením 470 × 282 pixelů, který je velmi dobře čitelný i na přímém slunci.

Integrovaná baterie pohání cyklopočítač až 30 hodin, ze tří dostupných variant je tou nejzajímavější edice Solar, která má displej potažený 15% sklem Power Glass. Při jízdě za slunečného počasí solární nabíjení každou hodinu jízdy přidá 42 minut na výdrži (v úsporném režimu), resp. 20 minut v běžné zátěži.

Klepněte pro větší obrázek
Nejzajímavější je model Solar. Na displeji je umístěno sklíčko pro solární dobíjení, trpí tím však trochu maximální jas displeje

Do plně nabitého stavu dostanete baterii pomoci přibaleného USB-C kabelu. V krabičce dále najdete poutko, voucher pro stažení mapy Topo Czech PRO, doplňkovou dokumentaci a snímače rychlosti a kadence a HRM-Dual (pouze pro edici Bundle).

Cyklopočítač se spojí s doplňkovým příslušenstvím přes Bluetooth, ANT+ nebo Wi-Fi. Můžete jej propojit např. s cykloradarem Varia, osvětlením, měřiči výkonu, různými snímači či s chytrým trenažerem. cyklopočítač můžete propojit i se smartphony (iOS a Android), příp. na něm uvidíte sdílenou obrazovku z hodinek Garmin.


Nejoblíbenější cyklopočítače Garmin

Garmin Edge Explore 2 Garmin Edge Explore 2
nabízí 24 obchodů za ceny od 6 349 Kč
Porovnat ceny
Garmin Edge Explore Pro Garmin Edge Explore Pro
nabízí 12 obchodů za ceny od 3 990 Kč
Porovnat ceny
Garmin Edge 840 Garmin Edge 840
nabízí 16 obchodů za ceny od 10 590 Kč
Porovnat ceny
Garmin Edge 1040 Garmin Edge 1040
nabízí 29 obchodů za ceny od 12 500 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené cyklopočítače Garmin


Uvnitř cyklopočítače je k dispozici 64GB paměť, na které jsou uloženy cyklistické mapy. Stěžejním přídavkem je vícepásmový lokalizační systém, který znamená bezchybnou navigaci i v členitém terénu (GPS, Glonass, Galileo) či velmi přesný záznam trasy. Už v základu máte v cyklopočítači spoustu funkcí, režimů a nastavení, další aplikace si stáhnete z IQ Storu. Na hlavní obrazovce jízdy se dozvíte intenzitu cvičení i třeba to, jak efektivní bylo solární dobíjení.

Můžete si stanovovat cíle, procházet a analyzovat statistiky, nechat si zobrazovat tréninková doporučení (stejně jako dřív zde bude potřeba kolo vybavit wattmetrem) a v případě nouze lze sdílet svou aktuální pozici v terénu. Za zmínku stojí i detekce nehody, a pokud není zrovna ideální počasí, můžete si své letní trasy projet znovu v teple svého domova na trenažéru.

Nová generace Garmin Edge má spoustu novinek, bohužel téměř žádné z nich se nedostanou do starších modelů. První recenze, například DC Rainmaker, vyzdvihují vysokou přesnost GPS, a výdrž baterie. Jenže díky solárnímu nabíjení se musíte spokojit s tím, že displej svítí o něco méně, než u základní verze. Cyklopočítač má i drobné softwarové nedostatky, které však vyřeší chystaná aktualizace. Vadí spíše jen drobnosti, např. nemožnost stažení map přes Wi-Fi, ale pěkně „staromódně“ přes kabel. Slovy recenzentů se jedná o jeden z nejlepších cyklopočítačů na trhu.

Představení cyklopočítače Garmin Edge 1040:

Samotný Garmin Edge 1040 vychází na 14 990 Kč. V sadě s držáky na kolo a dvěma snímači stojí 17 490 Kč. Pokud k tomu ještě přidáme solární dobíjení, je cena Garminu Edge 1040 o tisícovku vyšší. Musíte však překousnout, že dvojice snímačů bude v základní krabici tentokrát chybět, takže si je budete muset dokoupit samostatně. 

Zdroj Garmin

Diskuze (8) Další článek: Vodafone má akční tarif se 3 GB dat za 288 Kč měsíčně. Nabízí ho po omezenou dobu a pouze online

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Slunce, DC Rainmaker, GLONASS, Displej, Celý ekosystém, Dobíjení, Garmin Edge, Solar,