Nejprodávanější mobily s Androidem měl v prvním čtvrtletí Samsung a Xiaomi

Trh se smartphony klesá, podle agentury Strategy Analytics se v prvním čtvrtletí 2020 prodalo celosvětově 275 milionů chytrých telefonů, což je o 17 % méně než ve stejném období loni. Stejná agentura přidává i další zajímavé statistiky – podíl Androidu na všech chytrých mobilních platformách a zároveň pořadí nejúspěšnějších androidových telefonů podle počtu prodaných kusů daného modelu.

Ze všech prodaných smartphonů měly ty s Androidem zastoupení 86 %, zbytek připadl iOS. Ostatní chytré mobilní platformy jsou naprosto okrajové. Na počet prodaných kusů mezi androidovými telefony v daném čtvrtletí zvítězil Samsung Galaxy A51. Dosáhl tržního podílu 2,3 %, což znamená, že do distribuce se dostalo více než 6 milionů kusů. Oblíbený je podle analytiků globálně, nejvíce v Evropě a Asii.

Klepněte pro větší obrázek

V první šestce má Samsung ještě další tři modely – z toho na třetím místě vlajkový Samsung Galaxy S20+. Prostřední model se ukazuje jako nejoblíbenější mezi třemi sourozenci aktuální řady Galaxy S20. Dále Samsung uspěl ještě s levnými modely Galaxy A10s a Galaxy A20s. Prodeje se u všech globálně počítají na miliony kusů.

Do první šestky zasáhlo také Xiaomi, resp. jeho dceřiná značka Redmi. Nejprodávanějším modelem čínské značky byl základní model Redmi 8 na druhém místě. Na páté příčce jej potom doprovází zařízení nižší střední třídy Redmi Note 8. Podle analytiků byla v uplynulém čtvrtletí patrná zvýšená citlivost zákazníků na cenu – mezi nejprodávanějšími Androidy byl pouze jediný zástupce v cenově nejvyšší hladině nad 800 dolarů.

Váš názor Další článek: Premiéra hodinek Samsung Galaxy Watch 2 se blíží. Známe základní specifikace

Témata článku: Android, Smartphony, Statistika, Hospodaření a finance, Xiaomi, Analýza, Strategy Analytics, Redmi 8, Redmi Note 8, Samsung Galaxy A10s, Samsung Galaxy A20s, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy S20+, MOBI, Čtvrtletí, Kus, Evropa, Telefon, Samsun, Citlivost, Mobilní platforma, Model, Asie, Telefony s Androidem na Heureka.cz