Nejsilnější Motorola A760 osedlala Linux

Vrcholný chytrý telefon v nabídce Motoroly sází na Linux a Javu. Stojíme u vzniku velkého konkurenta osvědčené platformy Symbian, nebo jde jen o marný pokus?
Nejsilnější Motorola A760 osedlala Linux | wikipedia

Motorola A760

Letošní rok má Motorola v plánu představit mnoho zajímavých počinů na poli mobilní komunikace. Nejzajímavějším bude asi její chytrý telefon Motorola A760, který poběží na platformě Linux.  Zlý jazykové sice tvrdí, že se jedná jen o Javu běžící na Linuxu, ale i tak se jedná o zajímavý počin. Uvidíme, jak se bude nové platformě dařit, neboť Motorola počítá s nasazením Linuxu i u svých dalších modelů.

Motorola A760 si za svůj vzor vzala poměrně úspěšnou modelovou řadu Accompli. S ní má podobnou konstrukci ala pseudo-véčko. Své budoucí pozice bude hájit bohatou nabídkou funkcí, kterým již tradičně budou vévodit aplikace pro organizaci času. Dnešní doba si žádá multimedia a Motorola vychází požadavkům vstříc. Vybavila svůj chytrý telefon kamerkou a barevným dotykovým displejem. O zábavu se bude starat dvojice přehrávačů – jeden pro skladby Mp3 a druhý pro přehrávání video souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příjemnou novinkou budou přítomnost technologie Bluetooth, která bude zaručovat spojení s dalšími přístroji hned po boku IrDA nebo USB. Nebude chybět ani GPRS, které budou hojně využívat multimediální zprávy MMS, ale také i aplikace označované jako Instant Messaging, neboli online komunikace jako u oblíbeného ICQ. Dlouhodobým tahákem řady Accompli je Java, i zde bude hlavní slovo.

S uvedením řady A760 na mobilní trh se počítá už ke konci tohoto roku.
Další podrobnosti nejsou v tuto chvíli k dispozici, musíme si počkat pár týdnů na CeBIT.

Diskuze (7) Další článek: Nokia 6800: vítejte v obludáriu (test)

Témata článku: Motorola, Linux, Motorol, Motor, Zlý jazyk, Dnešní dobaPřehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Týden Živě: Co vy na to, novinky Applu a boj o mobily ve škole

Týden Živě: Co vy na to, novinky Applu a boj o mobily ve škole

** Apple po roce uspořádal další konferenci WWDC ** V tomto týdnu jsme se vás opět ptali, co vy na to ** Na závěr prolétneme ostatní události posledních sedmi dnů

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment