Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

  • Sbírka nejhorších plagiátů mezi mobilními telefony
  • No name výrobci kopírují prakticky všechno, až na hardware
  • Možná zde najdete i falešného dvojníka svého mobilu

Zatímco většina z nás je zvyklá na značkové smartphony, které si můžeme koupit v jakémkoliv obchodě s elektronikou, čínské obchody jako Aliexpress, Wish a další jsou plné napodobenin, u kterých se výrobci z Číny a dalších asijských zemí snaží vytěžit maximum z popularity značkových telefonů. Nebojí se přitom přisvojit podobný název, design, grafiku a někdy i slogan originálního modelu.

V článku jsme vybrali některé příklady toho, jak to dopadá, když chce někdo prodat nekvalitní telefon a parazitovat přitom na známém jménu. A nemusí jít zdaleka jen o napodobeniny nejdražších vlajkových modelů – v některých případech se plagiátoři pouští i do kopírování levných telefonů.

Mi Mix 4

Přestože Xiaomi se již označení Mi u modelu Mix 4 zřeklo, čínským napodobovatelům se tento krok hodil do krámu a telefonů s tímto na první pohled legitimním názvem je plný. Prodeji si nedělají nic z odkoukané propagační grafiky a dokonce se nebojí nabízet totožný design.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo čínská napodobenina, vpravo originální Xiaomi Mi Mix 4

Ta hlavní přednost v podobě integrované kamerky v displeji zde ale samozřejmě chybí. Čínský Mix 4 má klasický výřez, za který se ale ovšem vůbec nestydí. Vtipné je že se telefon nebojí chlubit ani podprůměrnými parametry, jako kdyby šlo o něco přelomového, např. 6,8" HD displej. Třešničkou na dortu je pak do detailu okopírovaný trojitý fotoaparát, u kterého zjistíte, že doopravdy fungují pouze dva. Ten třetí je jen maketa. Co byste ale také čekali za osminovou cenu proti originálnímu modelu...

Diskuze (25) Další článek: Huawei Watch GT 3 jdou do prodeje. Na výběr jsou celkem čtyři edice pro pány i dámy

Témata článku: , , , , , , , , , , , Originál, Lightningu, Dort, Telefon, Nezdar, Napodobenina, Mást, Krám, Displej,