Nejvýkonnější Android současnosti? Podle benchmarku Antutu je to Xiaomi Mi 11

Na konci uplynulého roku jsme vás informovali o tom, že žebříček Antutu brzy pozná nového krále. Bude jím herní smartphone IQOO 7 od Viva, který měl v populárním mobilním benchmarku získat přes 750 tisíc bodů. Než se však dostane na trh, bude chvíli kralovat jiný model čínského výrobce. Aktuálně nejvýkonnějším smartphonem na trhu je totiž podle benchmarku Antutu Xiaomi Mi 11.

Xiaomi Mi 11 v Antutu získal v Antutu průměrných 708 425 bodů, takže z první pozice sesadil Huawei Mate 40 Pro+, jemuž až dosud „na zlato“ stačilo 702 819 bodů. Připomeňme, že nejnovější model Xiaomi běží na 5nm čipsetu Snapdragon 888, zatímco v tomodelu značky Huawei se o výpočetní výkon stará 5nm čipset Kirin 9000. Oba testované telefony navíc měly stejnou základní konfiguraci, tedy 256GB paměť a 12GB RAM.

Nejnovější topmodel od Xiaomi dostal do výbavy 6,8" Super AMOLED displej s rozlišením 3 200 × 1 440 pix, jehož průstřel je umístěn poblíž levého horního rohu. Poddisplejová čtečka otisků dokáže změřit i srdeční tep, Na zádech čekají hned čtyři fotoaparáty, přičemž hlavní snímač nabízí rozlišení 108 MPx. Při natáčení nočních videí hojně asistuje umělá inteligence. Kompletní preview nového telefonu od Xiaomi si můžete přečíst zde.

Xiaomi Mi 11 si prvenství v Antutu zřejmě užije jen pár dní, již 11. ledna má být totiž představen IQOO 7, který navýší maximální skóre v Antutu zhruba o 44 tisíc bodů! A protože je postaven na stejném čipsetu jako Xiaomi Mi 11, bude nás zajímat, jaké esa bude mít IQOO 7 v rukávu.

Představení zatím nejvýkonnějšího Snapdragonu 888:

Via Gizmochina

Diskuze (2) Další článek: Alipay, WeChat Pay a další. Osm čínských aplikací má ban od Trumpa

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, AnTuTu, Snapdragon, Žebříčky, Xiaomi, Benchmark, Kožená záda, Kirin, Top 10, Rekordy, Xiaomi Mi 11, PRO Plus, Via Gizmochina, ESA, Huawei, Super AMOLED displej, Čipset, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz