Snapdragon 888 útočí. Všechny tři nejvýkonnější Androidy za únor mají stejný čipset

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za únor 2021. Statistika je sestavena na základě aplikace Antutu Benchmark pro Android verze 8. Výsledky z předchozích měsíců si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku.

Pravidla pro umístění do žebříčku jsou stále stejná – je třeba, aby měření proběhlo alespoň na tisíci kusech daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Pro přehlednost přidává Antutu u každého modelu kromě jeho čipsetu také údaj o kapacitě operační paměti a vnitřního úložiště, což jsou parametry, které výsledek přímo ovlivňují.

Trojitá 8 se chopila vlády

Na sklonku roku 2020 představené Xiaomi Mi 11 se během ledna dostalo do prodeje na domácím čínském trhu a to stačilo, aby se novinka katapultovala na první místo nejvýkonnějších Androidů za leden. V únoru ho ovšem o nezanedbatelných 20 tisíc bodů trumflo iQOO 7 z dílen čínské společnosti Vivo. Také tento model je zatím k dispozici pouze v Číně.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung se „na bednu“ dostal díky americké verzi superphonu Galaxy S21 Ultra 5G, která běží stejně jako výše dva zmíněné modely na Snapdragonu 888 a dokazuje převahu tohoto procesoru nad vlastním Exynosem 2100. Takto vybavené Samsungy jsou totiž „až“ na pátém, šestém, resp. devátém místě a výkonnostně se mohou porovnávat spíše s loňskými Snapdragony 865/865+.

Na čtyřku se podařilo vklínit Huawei Mate 40 Pro s nedostatkovým čipsetem Kirin 9000. Zbytek první desítky doplňují loňské modely s plusovou či neplusovou variantou Snapdragonu 865 – konkrétně sedmý Asus ROG Phone 3, osmé Oppo Find X2 Pro a desátý OnePlus 8 Pro. Proti lednu z Top 10 tentokrát mizí Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G.

Stálice střední třídy

V měsíčních statistikách bechmarku Antutu nalezneme i žebříček smartphonů střední třídy. Tuto kategorii Antutu definovalo zejména podle čipsetů, které nepovažuje za ty s úplně nejvyšším výkonem, ale roli hraje i samotná výbava telefonu. Bodové skóre začíná lehce nad 400tisícovou hranicí.

Klepněte pro větší obrázek

První dvě místa obsadily telefony z tandemu Huawei/Honor a čipsetem Kirin 985 5G (o něco méně výkonná varianta Kirinu 990), které se ovšem mimo Čínu prodávají spíše výjimečně. Na třetí místo se dostal model Redmi 10X 5G s nepříliš často používaným čipsetem Dimensity 820 od Mediateku.

S výrazným bodovým odstupem na čtvrtém místě následuje levný 5G telefon Realme 7 5G. V druhé půlce žebříčku najdeme také jeho stájové sourozence Realme 7 a Realme 6. Aktuální kompletní žebříček nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Váš názor Další článek: Asus představil špičkový herní ROG Phone 5. Verze Ultimate má displej i na zádech!

Témata článku: Android, Žebříčky, AnTuTu, Exynos, Čína, Qualcomm, Snapdragon, USA, Benchmark, Kirin, Měření, Top 10, Dimensity, ZenFone, Paměť, Množství, Jihokorejec, Samsung řada, MediaTek, Oppo finda, Model, Huawei a Honor, Čínská značka, Asus ROG, Huawei Mate