Rovnou na vrchol potravního řetězce. Nové Xiaomi Mi 11 je nejvýkonnější Android

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za leden 2021. Statistika je sestavena na základě aplikace Antutu Benchmark pro Android verze 8. Výsledky z předchozích měsíců si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku.

Pravidla pro umístění do žebříčku jsou stále stejná – je třeba, aby měření proběhlo alespoň na tisíci kusech daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Pro přehlednost přidává Antutu u každého modelu kromě jeho čipsetu také údaj o kapacitě operační paměti a vnitřního úložiště, což jsou parametry, které výsledek přímo ovlivňují.

Trojitá 8 se chopila vlády

Na sklonku roku představené Xiaomi Mi 11 se během ledna dostalo do prodeje na domácím čínském trhu a to stačilo, aby se novinka okamžitě dostala na první místo nejvýkonnějších Androidů za leden. Průměrně uživatelé v benchmarku měřili přes 700 tisíc bodů, což ukazuje sílu procesoru Snapdragon 888 a jeho generační odskok od předchůdce i konkurentů.

Klepněte pro větší obrázek

Huawei Mate 40 Pro s Kirinem 9000 sestoupil po dvou měsících vlády na druhé místo, odskok více než 50 tisíc bodů je poměrně výrazný. Herní Asus ROG Phone 3 obhájil bronzovou pozici z prosince. Že se nový Kirin 2100 po všech stránkách výkonu nemůže srovnávat s nejvyšším Snapdragonem 888, ale jen s jeho předchůdci (Snadragon 865 a 865+), ukazuje čtvrté až šesté místo, kde se pěkně za sebou seřadily všechny tři nové Samsungy rodiny S21. Ostatní místa první desítky vyplnila zařízení s čipsetem Snapdragon 865 nebo jeho vytaktovanou plusovou verzí.

Stálice střední třídy

V měsíčních statistikách bechmarku Antutu nalezneme i žebříček smartphonů střední třídy. Tuto kategorii Antutu definovalo zejména podle čipsetů, které nepovažuje za ty s úplně nejvyšším výkonem, ale roli hraje i samotná výbava telefonu. Bodové skóre začíná lehce nad 400tisícovou hranicí.

Klepněte pro větší obrázek

První dvě místa obsadily telefony z tandemu Huawei/Honor a čipsetem Kirin 985 5G (o něco méně výkonná varianta Kirinu 990), které se ovšem mimo Čínu prodávají spíše výjimečně. Na třetí místo se dostal model Redmi 10X 5G s nepříliš často používaným čipsetem Dimensity 820 od Mediateku.

Čtveřice zařízení z dílen Xiaomi/Redmi se sedmičkovými Snapdragony se pak poslušně seřadila na čtvrtém až sedmém místě, bodová ztráta přes 60 tisíc na bednu je ale výrazná. V druhé půlce žebříčku najdeme také další zástupce prodávané i u nás – Realme 7 nebo Redmi Note 8 Pro.

Aktuální kompletní žebříček nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (32) Další článek: Xiaomi Mi 11 byl rozebrán do šroubku. Podívejte se, do útrob nového topmodelu

Témata článku: Android, Žebříčky, Exynos, Čína, Qualcomm, AnTuTu, Snapdragon, USA, Benchmark, Top 10, Měření, Kirin, Paměť, ZenFone, Dimensity, Červenec, Jihokorejec, Verze, MediaTek, Asus ROG, Benchmark Antutu, Evropa, Příčka, Množství, Oppo finda


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95