10 nejvýkonnějších Androidů za březen. Žebříček zcela ovládl Snapdragon 8, nově se umístilo Xiaomi 13

Benchmark Antutu zveřejnil globální žebříček Top 10 nejvýkonnějších androidových smartphonů za březen 2023. Statistika je sestavena na základě aplikace Antutu Benchmark pro Android verze 9. Žebříčky z předchozích měsíců si můžete prohlédnout v galerii tohoto článku.

Pravidla pro umístění do žebříčku jsou stále stejná – je třeba, aby měření proběhlo alespoň na tisíci kusech daného modelu a hodnoty vycházející z měření jsou zprůměrované. Pro přehlednost přidává Antutu u každého modelu kromě jeho čipsetu také údaj o kapacitě operační paměti a vnitřního úložiště, což jsou parametry, které celkový výsledek přímo ovlivňují.

Top třída

Také v březnu převzal vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 2 kontrolu nad velkou částí žebříčku vlajkových smartphonů. Nárůst výkonu proti předchozí generaci čipsetů od Qualcommu je pozoruhodný, podle metriky Antutu tvoří skoro 20 %. Na prvních dvou místech zůstávají čínské značky, jejichž konkrétní modely Red Magic 8 Pro+ a Vivo X90 Pro+ se na globálním trhu neprodávají. Třetí a čtvrté jsou sourozenecké novinky Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13, které jsou naopak už v prodeji i v Česku.

Klepněte pro větší obrázek

Na pátém až sedmém místě se drží sourozenecký triumvirát Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23+ a Samsung Galaxy S23, který rovnoměrně těží z velkého výkonu právě díky čipsetu Snapdragon 8 Gen 2. Ten je navíc pro Samsungy taktován jinak než na ostatních telefonech.

Do druhé části Top 10 se propracoval ještě OnePlus 11, taktéž s nejnovější verzí čipsetu, další umístěné modely (Xiaomi 12T Pro, Xiaomi 12 Pro) používají loňskou první generaci. Z první desítky, alespoň za měsíc březen, vypadl jediný zástupce s čipsetem od Mediateku, herní Asus ROG Phone 6D s procesorem Dimensity 9000+. Většina nejvýkonnějších smartphonů se v březnu na Antutu přiblížila hranici 1,3 milionu bodů.

Vyšší třída

Antutu sleduje i samostatnou kategorii smartphonů vyšší výkonnostní třídy. Nejedná se přímo o vlajkové modely s aktuálně nejvyššími řadami čipsetů, ale spíše telefony, které používají o něco málo slabší procesory, případně rok dva staré čipsety z bývalé nejvyšší řady. Nejčastěji zastoupeným procesorem jsou v této části žebříčku čipsety Dimensity 8200 a 8100 od Mediateku. Bodově se telefony pohybují většinou okolo hranice 800 tisíc.

Klepněte pro větší obrázek

Střední třída

V měsíčních statistikách benchmarku Antutu nalezneme i žebříček smartphonů střední třídy. Tuto kategorii Antutu definovalo zejména podle čipsetů, které nepovažuje za ty s úplně nejvyšším výkonem, ale roli hraje i další výbava telefonu. Skóre se obvykle pohybuje nad hranicí 500 tisíc bodů. Typicky zastoupeným čipsetem je Snapdragon 778G nebo 780G. Za březen Antutu žebříček konkrétních deseti nejvýkonnějších telefonů střední třídy nedodalo.

Aktuální kompletní žebříček nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu si můžete prohlédnout zde.

Váš názor Další článek: Oprava rozbitého iPhonu 14 Pro Max stojí skoro stejně jako nový telefon. Ani samotnému Applu se do ní nechce