Nejzajímavější perličky veletrhu CES 2008

Letošní CES přinesl spoustu netradičních novinek. Mezi nimi mobil pro psy nebo Bluetooth sluchátko ovládané hlasem.
Kapitoly článku

Veletrh spotřební elektroniky CES 2008 v Las Vegas skončil a my vám přinášíme malé ohlédnutí v podobě mobilních přístrojů a funkcí, které nás na letošním CESu nejvíce zaujaly. Naši pozornost si získaly hlavně nové modely telefonů známějších i méně známých značek, jejich netradiční funkce a také několik druhů technicky zajímavě řešeného příslušenství.

Motorola ROKR E8: klávesnice chameleón

Nejnovějším hudebním telefonem od Motoroly je ROKR E8. Obsahuje 2 GB vestavěné paměti, kterou můžete rozšířit o další gigabajty pomocí paměťových karet microSD. Hudební fanoušci jásají díky 3,5mm jacku, který jim umožní připojit jejich oblíbená vlastní sluchátka. To ale není vše. Nový MotoRokr nás zaujal hlavně díky své netradiční, měnící se klávesnici. Ve své podstatě jde o dotykovou klávesovou plochu, která zobrazuje vždy tlačítka k aktuálně používaným funkcím. Pokud zrovna používáte přehrávač, zobrazí se hudební tlačítka, při psaní SMS zase tradiční numerická klávesnice s písmeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TIP: O nových Motorolách představených na veletrhu CES jste si mohli přečíst v tomto článku.

Zoomback: i pes může mít svůj mobil

Z kategorie technických hraček, tzv. gadgets, pochází zařízení s názvem Zoomback. Kupodivu není určeno pro lidi, ale pro psy a funguje jako jednoduchý mobil pro odesílání SMS. Krabičku ve tvaru psí kosti připevníte na obojek a pokud se váš čtyřnohý miláček dostane mimo vámi vymezenou oblast, odešle se zpráva o překročení „hranice“ povoleného území. V textu zprávy je uvedena aktuální GPS pozice, kde váš pes nachází. Tato služba zatím funguje jen ve Spojených státech a protože tamní operátoři moc dobře vědí, kolik jsou páníčci ochotni na své zvířecí miláčky obětovat peněz, pořádně ji také zpoplatnili. Za psí mobil s GPS modulem Zoomback zaplatí zájemci 199 dolarů a navíc měsíčně 15 dolarů jako paušál operátorovi za uvedenou sledovací službu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson Z555i: ty mávneš, já vypínám

Mezi mobily představenými na letošním CESu bylo i funkčně jednoduché, ale stylové véčko Sony Ericsson Z555i. Kromě „utajeného“ vnějšího displeje, skrytého ve čtverečkovaných vzorech, nabídne i dvě funkce zjednodušeného ovládání pomocí gest. Při příchozím hovoru stačí mávnout nad telefonem a vyzvánění okamžitě utichne. Stejně funguje i budík – pokud se vám v ranních mrákotách podaří naslepo zamávat zhruba tam, kam míří čočka fotoaparátu, neodbytný budík se vypne. Pokud budete chtít ovládání gesty využívat, mějte na paměti, že je umožňuje právě čočka fotoaparátu, a proto byste se měli snažit pokládat telefon tradiční zadní stranou dolů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TIP: V Las Vegas měly premiéru i další telefony a příslušenství od Sony Ericsson, přečíst si o nich můžete zde.

Kapitoly článku

Témata článku: , , Motorola Rizr Z10, Motorola Rokr E8, Sony Ericsson W760i, Sony Ericsson Z555i, Miláček, Zvukový soubor, Veletrh, Veletrh CES, Netradiční funkce