Některé GPS se začátkem roku chytily podivnou nemoc. Řešení problému je jednoduché

Řada chytrých hodinek se začátkem roku 2021 zaznamenala problémy. Tvar zaznamenané trasy je v pořádku, ale celá je o několik stovek metrů posunutá. Pravděpodobným viníkem je geolokační čip Sony, který ve svých hodinkách mají poslední dva až tři ročníky hodinek značky Garmin, Suunto, Polar, Coros a dalších.

Problém je v interpretaci souboru, který obsahuje tzv. dráhové efemeridy. To je jakási hrubá předpověď polohy GPS satelitů na následujících několik dní, která se do A-GPS přijímačů stahuje nikoliv pomalu ze satelitů, ale rychle přes smartphone z internetu. Právě tento soubor zajistí, že nalezení aktuální polohy počítáme na sekundy, nikoliv minuty. Právě tento soubor po Novém roce obsahoval chybná data.

Řešení je jednoduché. Dopřejte hodinkám výhled na oblohu aspoň pár minut před tím, než vyrazíte a budete chtít zaznamenávat trasu. Jednotliví výrobci problém postupně řeší, takže u stále více modelů by mělo stačit synchronizovat data s mobilní aplikací/počítačem, efemeridy už se nahrají v korektní podobě.

Via DC Rainmaker

Diskuze (7) Další článek: Predikce: Nejrychleji porostou prodeje true wireless sluchátek a 5G smartphonů

Témata článku: Sony, GPS, Internet, Hodinky, Garmin, Satelit, Problém, Coros, Suunto, Pro +, Nemoc, Začátek roku, Soubor, Řešení, Poloha, Trasa, Řešení problému, Sporttestery a computery Suunto na Heureka.cz